Musíme si promluvit o Kelvinovi

Cena: 329 Kč  280 Kč
Autor: Marcus Chown
Dostupnost: skladem
ISBN: 978-80-87162-80-4
Překlad:Lucie Kudlejová
Datum vydání: 2010
Edice: TEMA
Počet stran / vazba:268/brožovaná
3.83 / 218
ks
Musíme si promluvit o Kelvinovi
Musíme si promluvit o Kelvinovi - poster
T he | E xpression of | M y | A ddiction BOXY

Popis: Musíme si promluvit o Kelvinovi

Koupit e-knihu (vyšla 9. ledna 2012)
Doporučená cena: 139 Kč

palmknihy kosmas ereading martinus.cz martinus.sk iBookstore

Přehled všech prodejců našich e-knih a seznam titulů dostupných v elektronické podobě

Po velmi úspěšném titulu Kvantová teorie nikoho nezabije (česky KNIHA ZLIN, 2010) na náš trh přichází i autorova nejnovější publikace – Musíme si promluvit o Kelvinovi. I zde se Chown pokouší všedním jazykem přiblížit i laikům problematiku vzniku vesmíru, významu nekonečné rozmanitosti a pestrosti světa, ve kterém žijeme, záhadu tmavé noční oblohy, která by teoreticky měla zářit stejně jako povrch typických hvězd nebo původ železa kolujícího v naší krvi. Složitost světa prozrazuje nejen to, že Bůh hraje s vesmírem kostky, ale že pokud by kostky nehrál, vůbec žádný vesmír by zde nebyl. Těšte se na rozkrytí souvislosti mezi vaším televizním přijímačem a vznikem vesmíru. S upřímností sobě vlastní autor prohlašuje některé běžně uznávané závěry za nesprávné. Většina astronomů se tak v jejich interpretaci mýlí. Jeho nová kniha rozhodně změní způsob, jakým vidíte svět. Chown vám jako určitý průvodce umožní číst kosmická znamení anebo, slovy Williama Blakea, 'vidět svět v zrnku písku!.

 

Musíme si promluvit o Kelvinovi

Úryvek: Musíme si promluvit o Kelvinovi


Recenze: Musíme si promluvit o Kelvinovi

Marcus Chown: Musíme si promluvit o Kelvinovi

A2 23/2011, 9. 11. 2011, autor: Jiří G. Růžička

V edici TEMA vychází druhá kniha popularizátora (především) kvantové fyziky MarcuseChowna. Tentokráte se soustřeďuje zejména na atomy a z nich složené prvky. V našemsvětě se vyskytuje devadesát dva, které dohromady vytvářejí vše, co nás obklopuje. Jak aleprvky vznikly? Víme, že základem termonukleárních reakcí je opak štěpení jádra – takzvanáfúze. Při ní se za vysoké rychlosti střetávají dva atomy vodíku s protonovým číslem jednaa vytvářejí jeden atom helia s protonovým číslem dva. Jak ale vznikl třeba atom uranus protonovým číslem 92? Autor představuje vesmír jako místo s ohromným množstvím pecí,kde prvky vznikají. Teplota uvnitř obřích hvězd může být až desetkrát větší než teplota veSlunci, a proto v nich mohou vznikat i prvky mnohem větší než helium. Třeba železo. Proto jei Země pravděpodobně potomkem výbuchu některé z těchto hvězd, o čemž svědčí přítomnosttěžkých prvků v jejím složení. Chown poukazuje na to, že svět, jak ho známe, je důsledkemohromného množství náhod. Stačilo by třeba, aby teplota v některé z vesmírných pecí bylao něco vyšší nebo nižší, a Země by nikdy nevznikla. Těm, kterým připadá okolní vesmír ažpříliš vzdálený, nabízí autor možnost sledovat pozůstatky Velkého třesku přímo v televizi(pokud není digitální). Stačí si naladit šum mezi programy a rázem uvidíte rádiové vlnyzpůsobené z velké části vesmírem, ale také reliktním zářením, které tu po Třesku zůstalo.

Marcus Chown píše o vesmíru: Musíme si promluvit o Kelvinovi

Topzine.cz, 24. listopadu 2010

Česky vychází další kniha Marcuse Chowna nazvaná Musíme si promluvit o Kelvinovi. Stejně jako ve své poslední knize, i zde autor vypráví poutavým způsobem sobě vlastním o vzniku vesmíru a pestrosti světa, v němž žijeme.

Po velmi úspěšném titulu Kvantová teorie nikoho na náš trh přichází i nejnovější publikace Marcuse Chowna nazvaná Musíme si promluvit o Kelvinovi. I zde se autor pokouší všedním jazykem přiblížit i laikům problematiku vzniku vesmíru, významu nekonečné rozmanitosti a pestrosti světa, ve kterém žijeme, záhadu tmavé noční oblohy, která by teoreticky měla zářit stejně jako povrch typických hvězd nebo původ železa kolujícího v naší krvi.

Bůh hraje s vesmírem kostky

Složitost světa prozrazuje nejen to, že Bůh hraje s vesmírem kostky, ale že pokud by kostky nehrál, vůbec žádný vesmír by zde nebyl. Těšit se tak můžete na rozkrytí souvislosti mezi vaším televizním přijímačem a vznikem vesmíru. S upřímností sobě vlastní Marcus Chown prohlašuje některé běžně uznávané závěry za nesprávné. Většina astronomů se tak v jejich interpretaci mýlí.

Chownova nová kniha rozhodně změní způsob, jakým vidíte svět – jako určitý průvodce umožní číst kosmická znamení anebo, slovy Williama Blakea, vidět svět v zrnku písku. Poznamenejme ještě, že podtitul knihy zní Vesmír a co o něm prozrazují všední věci.


Dotaz k produktu Musíme si promluvit o Kelvinovi

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail: *
Číslo "10" slovy: *
Váš dotaz: *
 
 

Dále doporučujeme
Moderní nakladatelství
Aktuální literární trendy