Bílé město | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
 • Sněhulák
 • Purity
 • Jo Nesbø - box
 • Ulice Zlodějů
 • Vánoční dárky z KNIHY ZLIN
 • Hořící stromy
 • Jak číst současné umění

Bílé město

Cena:
369 Kč
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-7473-501-1
Překlad:
Irena Kunovská
Datum vydání:
15. 05. 2017
Počet stran / vazba:
168 / vázaná
3.39 / 458

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 219 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading 

 • Popis
 • Úryvek
 • Recenze
 • Dotaz ke knize

Popis: Bílé město

Karin bydlí se svou dcerou Dream v luxusní vile s neprůstřelnými skly. Je sama, v kapse má poslední pětistovku. Skříně v kuchyni jsou prázdné, v domě je zima a špína. Venku vytrvale sněží. Jednoho dne se u dveří objeví exekutor a Karin hrozí nebezpečí, že přijde o to poslední, co má - o dům, který ji tu po sobě zanechal John. Podaří se jí překonat pasivitu a najít pro sebe a pro Dream cestu ven?

Román Karoliny Ramqvistové Bílé město je volným pokračováním Gangsterovy přítelkyně. Je to provokující a pro novou švédskou literaturu poněkud netypický portrét mladé ženy z kriminálního prostředí, ve kterém panuje násilí, rozhodují v něm muži a ženám připadá úděl samoty a luxusního konzumu.

Román má naprosto nečekané a překvapující rozuzlení, formálně i stylisticky je stejně přesvědčivý jako Gangsterova přítelkyně.

Úryvek: Bílé město

Recenze: Bílé město

Reading Time- Bílé Město

Janesmoments.com, 26. května 2017

Hluboký nádech a přesně za necelých 200 stránek výdech. Knížka "Bílé město" mě vážně dostala tak, že jsem ji dokázala za jeden večer přečíst.

Přestože volně navazuje na "Gansterovu přítelkyni", kterou jsem nečetla, nebylo pro mě težké se do děje dostat a spojit si souvislosti.

Zvláštní prožívat příběh ženy, která má ve skříni značkové kabelky, hedvábné šaty, ale na poličkách prach a na chodbě neuklizeno. Hlavní hrdinka Karin má doslova pár peněz v obálce a dokonce je ráda za to, když ji občas poslíček přiveze horkou pizzu výměnou za "sex".

Kam upadla dospělá žena s dítětem na krku? "Panička" z luxusní vily, která jí prošlé jídlo, nemá na to zajít si na kafe a o kosmetice už ani nemluvím. Celé dny proleží....zároveň však zvládá péči o dcerku Dream. Zdá se to až neuvěřitelné, že toto dítko nemá žádné drahé hračky, ale uspokojí se třeba s telefonem. Hraje si na zemi, samo, s mámou a nemá kontakt s okolím.

Stereotypní přežívání, kojení, spaní, hledání zbytků jídla. Bolest hlavy a únava ze všeho. Karin přišla i o přátele. Nikdo za ní nechodí...jen občas přijde "zájemce", aby se podíval na ty drahé kabelky, které se snaží prodat, aby měla alespoň nějaké peníze. Žádné mateřské příspěvky, podpora...tohle ta holka se špatnou minulostí nemá.

Pro někoho to může být nudný příběh ženy, která je doma a vlastně nic nedělá, jen přežívá. Je finančně na dně, nehledá práci, nežije klasický běžný život. Popisuje své pocity, zimu velké vily i "špínu" na podlaze...

Čekáte, že se Karin nebude schopna postarat o Dream. Že jí to zlomí a bude na dně. Ale ona to zvládá. Dream je sice maličká a moc toho nepotřebuje. Za této situace však předpokládáte , že nebude dostávat plínky, že na tohle nejsou peníze. Přestože oblečení nijak nezáří čistotou a jsou na něm zaschlé skvrny, na hygienu své dcerky máma nikdy nezapomíná.

Dream je pro Karin určitou vnitřní sílou i když to na sobě nedává znát. Ovšem jako čtenáři to pochopíte, že i když tahle žena na miminko "nežvatlá" a nezahrnuje jej dary, dokáže se na něj dlouze dívat a přemýslet, co se skrývách v malých nevinných očích.

....pak to přijde...exekuce! Karin hledá pomoc ve svém "starém světě" kamarádek. Ve světě, kam kdysi patřila. Jde do města a nebojí se navštívit doupě gangu. Záhy do děje příchází trošku "detektivního" adrenalinu a...

....čekáte, že vám prozradím konec?

Karin sedí v autě nejen se svou Dream,  ale i s kamarádkou a taškou plnou peněz. "Brána byla zavřená, tak, jak ji Karin nechala. Ve sněhu byly stopy po pneumatikách, v jejich  kresbě se zrcadlila proměnlivá hra požáru. Plameny se zvedaly k nebi, jako by se chtěly propálit celou oblohou."

Knihu Bílé město napsala Karin Ramqvistová (1976), která napsala celou řadu románů. Zmiňovaná Gansterova přítelkyně, jež je jakýmsi "pilotním" příběhem Bílého města, sklidila uznání v podobě nominace na Literární cenu Švédského rozhlasu.

Jakou knihu právě čteš?

Dotaz k produktu Bílé město

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
 

Dále doporučujeme

Gangsterova přítelkyně

Gangsterova přítelkyně

Gangsterova přítelkyně je zajímavá kniha z mnoha důvodů. Popisuje život v mezidobí, život nežitý skutečně naplno.

Nultá hodina

Nultá hodina

Nultá hodina, Stunde Null, je termín, který se v Německu používá pro označení období bezprostředně po druhé světové válce, období, kdy celá země ležela v troskách, na nichž…

Všechno, co si nepamatuju

Všechno, co si nepamatuju

Úchvatný příběh o lásce, lidské paměti a smyslu naší existence. Vítěz prestižní švédské literární ceny August 2015.

Náklaďáky Volvo

Náklaďáky Volvo (Doppler #2)

Mladý muži, říká von Borring, vy máte problémy. Máte ochablý stisk ruky. Vodnaté oči. Potřebujete pomoc. Nevím, co potřebuju, odpovídá Doppler. Ale pomoc, to zní jako dobrý…