Musíme si promluvit o Kelvinovi | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Musíme si promluvit o Kelvinovi

Cena:
329 Kč
Autor:
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-87162-80-4
Překlad:
Lucie Kudlejová
Datum vydání:
27. 10. 2010
Počet stran / vazba:
268/brožovaná
3.89 / 409
Musíme si promluvit o Kelvinovi - poster
T he | E xpression of | M y | A ddiction BOXY

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 139 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading 

  • Popis
  • Úryvek
  • Recenze
  • Dotaz ke knize
  • Články

Popis: Musíme si promluvit o Kelvinovi

Po velmi úspěšném titulu Kvantová teorie nikoho nezabije (česky KNIHA ZLIN, 2010) na náš trh přichází i autorova nejnovější publikace – Musíme si promluvit o Kelvinovi. I zde se Chown pokouší všedním jazykem přiblížit i laikům problematiku vzniku vesmíru, významu nekonečné rozmanitosti a pestrosti světa, ve kterém žijeme, záhadu tmavé noční oblohy, která by teoreticky měla zářit stejně jako povrch typických hvězd nebo původ železa kolujícího v naší krvi. Složitost světa prozrazuje nejen to, že Bůh hraje s vesmírem kostky, ale že pokud by kostky nehrál, vůbec žádný vesmír by zde nebyl. Těšte se na rozkrytí souvislosti mezi vaším televizním přijímačem a vznikem vesmíru. S upřímností sobě vlastní autor prohlašuje některé běžně uznávané závěry za nesprávné. Většina astronomů se tak v jejich interpretaci mýlí. Jeho nová kniha rozhodně změní způsob, jakým vidíte svět. Chown vám jako určitý průvodce umožní číst kosmická znamení anebo, slovy Williama Blakea, 'vidět svět v zrnku písku!.

 

Úryvek: Musíme si promluvit o Kelvinovi

Recenze: Musíme si promluvit o Kelvinovi

Marcus Chown: Musíme si promluvit o Kelvinovi

A2 23/2011, 9. 11. 2011, autor: Jiří G. Růžička

V edici TEMA vychází druhá kniha popularizátora (především) kvantové fyziky MarcuseChowna. Tentokráte se soustřeďuje zejména na atomy a z nich složené prvky. V našemsvětě se vyskytuje devadesát dva, které dohromady vytvářejí vše, co nás obklopuje. Jak aleprvky vznikly? Víme, že základem termonukleárních reakcí je opak štěpení jádra – takzvanáfúze. Při ní se za vysoké rychlosti střetávají dva atomy vodíku s protonovým číslem jednaa vytvářejí jeden atom helia s protonovým číslem dva. Jak ale vznikl třeba atom uranus protonovým číslem 92? Autor představuje vesmír jako místo s ohromným množstvím pecí,kde prvky vznikají. Teplota uvnitř obřích hvězd může být až desetkrát větší než teplota veSlunci, a proto v nich mohou vznikat i prvky mnohem větší než helium. Třeba železo. Proto jei Země pravděpodobně potomkem výbuchu některé z těchto hvězd, o čemž svědčí přítomnosttěžkých prvků v jejím složení. Chown poukazuje na to, že svět, jak ho známe, je důsledkemohromného množství náhod. Stačilo by třeba, aby teplota v některé z vesmírných pecí bylao něco vyšší nebo nižší, a Země by nikdy nevznikla. Těm, kterým připadá okolní vesmír ažpříliš vzdálený, nabízí autor možnost sledovat pozůstatky Velkého třesku přímo v televizi(pokud není digitální). Stačí si naladit šum mezi programy a rázem uvidíte rádiové vlnyzpůsobené z velké části vesmírem, ale také reliktním zářením, které tu po Třesku zůstalo.

Marcus Chown píše o vesmíru: Musíme si promluvit o Kelvinovi

Topzine.cz, 24. listopadu 2010

Česky vychází další kniha Marcuse Chowna nazvaná Musíme si promluvit o Kelvinovi. Stejně jako ve své poslední knize, i zde autor vypráví poutavým způsobem sobě vlastním o vzniku vesmíru a pestrosti světa, v němž žijeme.

Po velmi úspěšném titulu Kvantová teorie nikoho na náš trh přichází i nejnovější publikace Marcuse Chowna nazvaná Musíme si promluvit o Kelvinovi. I zde se autor pokouší všedním jazykem přiblížit i laikům problematiku vzniku vesmíru, významu nekonečné rozmanitosti a pestrosti světa, ve kterém žijeme, záhadu tmavé noční oblohy, která by teoreticky měla zářit stejně jako povrch typických hvězd nebo původ železa kolujícího v naší krvi.

Bůh hraje s vesmírem kostky

Složitost světa prozrazuje nejen to, že Bůh hraje s vesmírem kostky, ale že pokud by kostky nehrál, vůbec žádný vesmír by zde nebyl. Těšit se tak můžete na rozkrytí souvislosti mezi vaším televizním přijímačem a vznikem vesmíru. S upřímností sobě vlastní Marcus Chown prohlašuje některé běžně uznávané závěry za nesprávné. Většina astronomů se tak v jejich interpretaci mýlí.

Chownova nová kniha rozhodně změní způsob, jakým vidíte svět – jako určitý průvodce umožní číst kosmická znamení anebo, slovy Williama Blakea, vidět svět v zrnku písku. Poznamenejme ještě, že podtitul knihy zní Vesmír a co o něm prozrazují všední věci.

Dotaz k produktu Musíme si promluvit o Kelvinovi

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Odkaz na články Musíme si promluvit o Kelvinovi

Dále doporučujeme

Jaký to nádherný svět

Jaký to nádherný svět

Jaký to nádherný svět, další titul oblíbeného autora Marcuse Chowna, opět vychází z jeho umění vysvětlit složité fyzikální jevy laikovi. Laickými slovy se však tentokrát pokusí…

Kvantová teorie nikoho nezabije

Kvantová teorie nikoho nezabije

„Poté, co jsem přečetl nespočet knih, které údajně vysvětlují kvantovou teorii a teorii relativity i naprostým laikům, a nebyl jsem z nich příliš moudrý, jsem se rozhodl, že to…

Vesmír v tweetech

Vesmír v tweetech

Dva zkušení autoři vědeckých publikací odpovídají na 140 největších otázek z oblasti fyziky, přičemž podstatu každé z nich shrnují do tweetů o 140 znacích. Marcus Chown a Govert…

Tajemství bleskové matematiky

Tajemství bleskové matematiky

Matematika je nádherný, elegantní a neobyčejně užitečný jazyk. Má svůj slovník, svou gramatiku, dokáže pomocí čísel zachytit rozmanitost světa kolem nás. Tomuto jazyku je však…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily