Musíme si promluvit o Kelvinovi | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Musíme si promluvit o Kelvinovi

Cena:
329 Kč
Autor:
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-87162-80-4
Překlad:
Lucie Kudlejová
Datum vydání:
27. 10. 2010
Počet stran / vazba:
268/brožovaná
3.89 / 414
Musíme si promluvit o Kelvinovi - poster
T he | E xpression of | M y | A ddiction BOXY

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 139 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading 

  • Popis
  • Úryvek
  • Recenze
  • Dotaz ke knize
  • Články

Popis: Musíme si promluvit o Kelvinovi

Po velmi úspěšném titulu Kvantová teorie nikoho nezabije (česky KNIHA ZLIN, 2010) na náš trh přichází i autorova nejnovější publikace – Musíme si promluvit o Kelvinovi. I zde se Chown pokouší všedním jazykem přiblížit i laikům problematiku vzniku vesmíru, významu nekonečné rozmanitosti a pestrosti světa, ve kterém žijeme, záhadu tmavé noční oblohy, která by teoreticky měla zářit stejně jako povrch typických hvězd nebo původ železa kolujícího v naší krvi. Složitost světa prozrazuje nejen to, že Bůh hraje s vesmírem kostky, ale že pokud by kostky nehrál, vůbec žádný vesmír by zde nebyl. Těšte se na rozkrytí souvislosti mezi vaším televizním přijímačem a vznikem vesmíru. S upřímností sobě vlastní autor prohlašuje některé běžně uznávané závěry za nesprávné. Většina astronomů se tak v jejich interpretaci mýlí. Jeho nová kniha rozhodně změní způsob, jakým vidíte svět. Chown vám jako určitý průvodce umožní číst kosmická znamení anebo, slovy Williama Blakea, 'vidět svět v zrnku písku!.

 

Úryvek: Musíme si promluvit o Kelvinovi

Recenze: Musíme si promluvit o Kelvinovi

Marcus Chown: Musíme si promluvit o Kelvinovi

A2 23/2011, 9. 11. 2011, autor: Jiří G. Růžička

V edici TEMA vychází druhá kniha popularizátora (především) kvantové fyziky MarcuseChowna. Tentokráte se soustřeďuje zejména na atomy a z nich složené prvky. V našemsvětě se vyskytuje devadesát dva, které dohromady vytvářejí vše, co nás obklopuje. Jak aleprvky vznikly? Víme, že základem termonukleárních reakcí je opak štěpení jádra – takzvanáfúze. Při ní se za vysoké rychlosti střetávají dva atomy vodíku s protonovým číslem jednaa vytvářejí jeden atom helia s protonovým číslem dva. Jak ale vznikl třeba atom uranus protonovým číslem 92? Autor představuje vesmír jako místo s ohromným množstvím pecí,kde prvky vznikají. Teplota uvnitř obřích hvězd může být až desetkrát větší než teplota veSlunci, a proto v nich mohou vznikat i prvky mnohem větší než helium. Třeba železo. Proto jei Země pravděpodobně potomkem výbuchu některé z těchto hvězd, o čemž svědčí přítomnosttěžkých prvků v jejím složení. Chown poukazuje na to, že svět, jak ho známe, je důsledkemohromného množství náhod. Stačilo by třeba, aby teplota v některé z vesmírných pecí bylao něco vyšší nebo nižší, a Země by nikdy nevznikla. Těm, kterým připadá okolní vesmír ažpříliš vzdálený, nabízí autor možnost sledovat pozůstatky Velkého třesku přímo v televizi(pokud není digitální). Stačí si naladit šum mezi programy a rázem uvidíte rádiové vlnyzpůsobené z velké části vesmírem, ale také reliktním zářením, které tu po Třesku zůstalo.

Marcus Chown píše o vesmíru: Musíme si promluvit o Kelvinovi

Topzine.cz, 24. listopadu 2010

Česky vychází další kniha Marcuse Chowna nazvaná Musíme si promluvit o Kelvinovi. Stejně jako ve své poslední knize, i zde autor vypráví poutavým způsobem sobě vlastním o vzniku vesmíru a pestrosti světa, v němž žijeme.

Po velmi úspěšném titulu Kvantová teorie nikoho na náš trh přichází i nejnovější publikace Marcuse Chowna nazvaná Musíme si promluvit o Kelvinovi. I zde se autor pokouší všedním jazykem přiblížit i laikům problematiku vzniku vesmíru, významu nekonečné rozmanitosti a pestrosti světa, ve kterém žijeme, záhadu tmavé noční oblohy, která by teoreticky měla zářit stejně jako povrch typických hvězd nebo původ železa kolujícího v naší krvi.

Bůh hraje s vesmírem kostky

Složitost světa prozrazuje nejen to, že Bůh hraje s vesmírem kostky, ale že pokud by kostky nehrál, vůbec žádný vesmír by zde nebyl. Těšit se tak můžete na rozkrytí souvislosti mezi vaším televizním přijímačem a vznikem vesmíru. S upřímností sobě vlastní Marcus Chown prohlašuje některé běžně uznávané závěry za nesprávné. Většina astronomů se tak v jejich interpretaci mýlí.

Chownova nová kniha rozhodně změní způsob, jakým vidíte svět – jako určitý průvodce umožní číst kosmická znamení anebo, slovy Williama Blakea, vidět svět v zrnku písku. Poznamenejme ještě, že podtitul knihy zní Vesmír a co o něm prozrazují všední věci.

Dotaz k produktu Musíme si promluvit o Kelvinovi

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Odkaz na články Musíme si promluvit o Kelvinovi

Dále doporučujeme

Vesmír v tweetech

Vesmír v tweetech

Dva zkušení autoři vědeckých publikací odpovídají na 140 největších otázek z oblasti fyziky, přičemž podstatu každé z nich shrnují do tweetů o 140 znacích. Marcus Chown a Govert…

Kvantová teorie nikoho nezabije

Kvantová teorie nikoho nezabije

„Poté, co jsem přečetl nespočet knih, které údajně vysvětlují kvantovou teorii a teorii relativity i naprostým laikům, a nebyl jsem z nich příliš moudrý, jsem se rozhodl, že to…

Jaký to nádherný svět

Jaký to nádherný svět

Jaký to nádherný svět, další titul oblíbeného autora Marcuse Chowna, opět vychází z jeho umění vysvětlit složité fyzikální jevy laikovi. Laickými slovy se však tentokrát pokusí…

Budeme žít věčně?

Budeme žít věčně?

Přírodovědecké výzkumy na téma život, inteligence a hmota dosáhly v současné době revoluční výsledky, které provokují naše dosavadní pojetí přírody, lidského těla a ducha…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily