Zářivý anděl | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Zářivý anděl (John Corey #7)

Zářivý anděl
Cena:
389 Kč
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-7473-464-9
Překlad:
Pavel Bakič
Datum vydání:
22. 09. 2016
Počet stran / vazba:
362/vázaná
3.88 / 13595

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 199 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading iBookstore 

  • Popis
  • Úryvek
  • Recenze
  • Dotaz ke knize

Popis: Zářivý anděl

Po střetu s nechvalně proslulým jemenským teroristou známým Panter odešel John Corey od protiteroristické operační skupiny a vrátil se domů do New Yorku, kde přijal zaměstnání u Diplomatické dozorovací služby. Ta je sice považována za „oázu klidu“, Corey je ovšem rád, že se vymanil z moci FBI a její ubíjející byrokracie. Zároveň si nicméně uvědomuje něco, čeho si nejvyšší americké kruhy dosud nevšímají: velice akutní hrozbu představovanou novým rozmachem Ruska. Sledování ruského špeha Vasilije Petrova, kryjícího se za diplomatickou funkci při OSN, zdánlivě představuje pouze další rutinní úkol, když však Petrov záhadně zmizí z večírku ruského oligarchy na Long Islandu, nabere operace dočista jiný spád. Co a proč Rusové chystají? Podaří se ruského špióna najít a zastavit, než bude pozdě? Nebo Corey konečně narazil na soupeře, kterému nestačí? Schyluje se k nejničivějšímu útoku, jaký kdy Amerika zažila...

DeMillův mrazivý a prorocký román proniká pod povrch nové studené války... a v hledáčku teroristů se znovu ocitá Manhattan.

Úryvek: Zářivý anděl

Recenze: Zářivý anděl

RECENZE: Zářivý anděl

Recenze-knih994.webnode.cz, 26. ledna 2017, autorka: Veronika Černucká

Potrpíte si na akční thrillery, ve kterých osamocený hrdina bojuje proti teroristům a sám se pokouší zachránit svět? V našem případě má onen hrdina pomocnici, která je krásná tak, až se bojí, že by mohla ohrozit jeho manželství. Ačkoliv má tato novinka z nakladatelství Kniha Zlín nesporný filmový potenciál, není to prvoplánová testosteronem nabušená próza. "Zářivý anděl" je zábavný, ironický a potěšení přinese i ženským čtenářkám.

"Zářivý anděl" je sedmým dílem série s agentem Protiteroristické operační skupiny Johnem Coreyem a řekla bych, že je vůbec nejlepší. Američan Nelson DeMille (1943) je zkušený autor a do svých špionážních thrillerů promítl ledacos ze své minulosti. Dlouhá léta byl vojákem z povolání a po skončení kariéry v armádě vystudoval politologii a historii. Jeho hlavní hrdina John Corey je chlap každým coulem, ale jeho tvůrce naštěstí ukočíroval mužské ego a svého agenta obdařil neuvěřitelným smyslem pro humor a sebeironii.

Příběhy, ve kterých John vystupuje, jsou vždy aktuální a nějakým způsobem se týkají terorismu. Žádná legrace, řekli byste, ale to jste na omylu. Všechna dobrodružství totiž vypráví John ze svého pohledu a v první osobě a vy se budete chytat za hlavu kvůli tomu, jak může být tak nekorektní. Kdyby se John bral vážně, byla by s ním nuda k uzoufání a vy byste nejspíš přáli teroristům, aby to s ním co nejrychleji skoncovali. Jenomže John si uvědomuje, jaký je, a s okouzlujícím šarmem a obrovskou nadsázkou o sobě hovoří jako o mistrovi všech mistrů.

Na jeho stylu vyprávění, který připomíná americkou drsnou školu, si vypěstujete závislost a autora budete v duchu nabádat, aby co nejdříve napsal další knihu. Pro podobný typ literatury většinou platí, že si ji nejvíce vychutnají mužští čtenáři, kteří milují technické detaily nebo politické diskuse. Neříkám, že některé předchozí díly nejsou politické, ale "Zářivý anděl" obsahuje i milostnou linii a díky tomu bude bavit i ženské čtenářky.

John Corey je prudič s proříznutou pusou, ale v jádru je laskavost sama, a když jde o záchranu amerického pobřeží s několika miliony obyvatel, neváhá nasadit vlastní život. Plus životy těch, kteří mu dobrovolně i nedobrovolně pomáhají. V "Zářivém andělovi" nepřátelé ztělesňují Rusové s kufříkovou atomovou bombou, ale jak je Johnovým zvykem, neopomene si rýpnout do dalších národů, kterých má za svá léta u FBI plné zuby. Na prvním místě jsou muslimové a vy se připravte na řadu drsných hlášek vůči jejich náboženství nebo politice.

John se v tomto díle naprosto vymkne kontrole svých nadřízených, které zajímá především papírování a souhlasy od vedení, a sám se rozhodne, že odvrátí bombový útok na Manhattan. V jeho úsilí ho podpoří pouze jeho mladičká kolegyně, kterou John mylně považuje za začátečnici. Johnova manželka Kate, též agentka FBI, je na konferenci v jiném státě, což Johnovi umožňuje, aby se poctivě zamyslel nad svým manželstvím. Kate si až přespříliš rozumí se svým šéfem a John nedokáže být imunní vůči flirtování s kolegyní Tess.

"Zářivý anděl" obsahuje několik promyšlených a rafinovaných zápletek a na vás čeká řada překvapení. Tento příběh je více psychologický než předešlé a John vám obnaží své nitro jako ještě nikdy předtím. Pokud máte rádi napětí a zároveň chytrou srandu, pak si tuto knihu rozhodně nenechte ujít.

John Corey v novém krimi thrilleru odvrací hrozbu další studené války

Neoluxor.cz, 4. října 2016, autorka: Michaela Doubravová

Po střetu s jemenským teroristou zvaným Panter, který dal jméno předchozímu románu Nelsona DeMilleho, odchází John Corey od Protiteroristické operační skupiny a dává se do služeb Diplomatického dozorovacího sboru alias DDS v domovském New Yorku. Ačkoliv Coreyho nová práce se většinou obejde bez většího vzrušení, policejní instinkt zavede bývalého detektiva na stopu ruských teroristů, kteří mají v úmyslu spáchat jadernou obdobu 11. září. A tentýž instinkt mu velí pokračovat ve vyšetřování, i když dávno překročil své pravomoci – zvlášť když je ve hře zářivý anděl.

To, co začalo jako všední sledovačka ruského diplomata, skončilo jako mrazivý boj o životy tisíců lidí na Manhattanu a v širokém okolí. Když John Corey tvrdil, že Rusové jsou nebezpečnější než všichni ti Arabové, kteří jsou vděčným objektem mediálního zájmu, nikdo mu nevěřil. Američané si pro samý strach z islámského terorismu nevšimli, že si na prsou hřejí hada. Plukovník Vasilij Petrov, krytý imunitou diplomata při OSN, o této slabosti Spojených států moc dobře věděl a hodlal ji využít ve svůj prospěch. Chybělo málo a nová studená válka byla na spadnutí.

V této knize nic není tak, jak se na první pohled zdá. „Jak Petrov věděl, téměř jakákoliv událost se dá vykládat více způsoby, zvlášť pokud ji někdo obestaví zrcadlovým bludištěm deformujícím pravdu a skutečnost.“ A právě strach z muslimů, který kolem 11. září vždy ještě zesílí, chtěl plukovník využít jako nástroj ke zkreslení reality. Jenže to by nesměl mít za patami prozíravého Johna Coreyho a jeho mladou parťačku v zácviku Tess Faradayovou. Ta ostatně taky není tím, čím se zpočátku zdála být.

Nový krimi thriller Nelsona DeMilla s názvem Zářivý anděl (anglicky Radiant Angel), sedmý v coreyovské sérii, je rozdělen do šesti částí, v nichž se střídá Coreyho vyprávění v Ich-formě a objektivnější pohled na plukovníka Petrova a jeho kumpány. Jazyk někdejšího protřelého policisty je hovorovější, místy až lehce vulgární, a dokonale ilustruje jeho charakter. Corey si v řeči nebere servítky, stejně jako si je nebere ve vztahu k autoritám. Ne každému bude sympatický, ale rozhodně je svůj. I já jsem k němu hledala cestu na desítkách stran.

Operace Nula se rozjela a k jižnímu Manhattanu míří saúdská jachta s Petrovem a kufříkovou atomovkou na palubě… Zajímá vás, jak se s touto hrozivou situací Corey vypořádal? Tak už neváhejte a ponořte se do příběhu plného krve, napětí a osobitých postav na straně dobra i zla. Dříve či později si vás podmaní DeMillův vypravěčský um a schopnost dotknout se otevřených ran současného světa s nevídanou naléhavostí.

Hodnocení: 88 %

Dotaz k produktu Zářivý anděl

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Dále doporučujeme

Panter

Panter (John Corey #6)

Agent elitní protiteroristické jednotky John Corey se svou manželkou, vyšetřovatelkou FBI Kate Mayfieldovou, jsou vysláni do jemenského Saná, jednoho z nejnebezpečnějších míst na…

Noční pád

Noční pád (John Corey #3)

Za soumraku na pláži na Long Islandu se Bud Mitchell a Jill Winslowová oddávají milostným radovánkám a vše si natáčejí na kameru postavenou tak, aby zachytila každý lechtivý detail…

Hra se lvem

Hra se lvem (John Corey #2)

Duben 1986. Americké letouny bombardují sídlo plukovníka Kaddáfího v Libyi. 16-letý Asad – což v arabštině znamená lev – ztratí při náletu matku, dva bratry a obě sestry. Cítí se…

Ostrov Antrax

Ostrov Antrax (John Corey #1)

John Corey, detektiv z oddělení vražd newyorské policie, se po zranění ve službě zotavuje ve venkovském domě svého strýce na Long Islandu. Právě v té době zde dojde k vraždě…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily