Temný anděl | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Temný anděl (Anders Knutas #6)

Cena:
239 Kč
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-7473-228-7
Překlad:
Karolína Kloučková
Datum vydání:
30. 11. 2014
Počet stran / vazba:
245 / vázaná
3.59 / 1043

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 139 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading iBookstore 

  • Popis
  • Úryvek
  • Recenze
  • Dotaz ke knize

Popis: Temný anděl

Ve Visby se chystá okázalá kolaudační party nové kongresové haly. Pro organizátora úspěšné velkolepé akce architekta Viktora Algårda je to však party poslední. Druhý den je nalezen mrtvý uvnitř nové budovy a brzy se ukáže, že byl otráven. Souvisí jeho smrt s utajovanou milenkou a plánovaným rozvodem?

Komisař Knutas se společně s vyšetřovacím týmem vydává po stopách děsivého rodinného tajemství a rozplétá jemné nitky vražedných motivů. Sám přitom prožívá těžké chvilky se svými dospívajícími dvojčaty a před velké dilema ho postaví i kolegyně Karin Jacobssonová, když mu vyjeví své šokující tajemství. I tentokrát nás autorka nechává nahlédnout do dalších životních peripetií novináře Johanna Berga a jeho lásky Emmy.

Úryvek: Temný anděl

Recenze: Temný anděl

Mari Jungstedtová – Temný anděl

Schefikuvblog.eu, 4. ledna 2015

Mari Jungstedtová patří v domovském Švédsku mezi nejoblíbenější a nejúspěšnější autory. U nás ji sice zastiňují některé další hvězdy severské krimi, což ovšem neznamená, že si její série s gotlandským komisařem Andersem Knutasem nenajde své čtenáře. Nakladatelství Kniha Zlín, u kterého tato autorka vychází, navíc právě přichází s dalším případem sympatického komisaře, tentokrát pod názvem Temný anděl.

Vystudovaná novinářka, která mimo jiné působila i v rádiu a televizi, se na spisovatelskou dráhu vrhla v roce 2003, kdy světlo světa spatřil první detektivní román s komisařem Knutasem a žurnalistou Johanem Bergem pod názvem Neviditelný. Díky originálnímu prostředí ostrova Gotland, zajímavým zápletkám a psychologii samotných postav, se její romány staly takřka hitem. Jen ve Švédsku se prodalo více než 2 miliony výtisků. V současné době tato série čítá již dvanáct svazků, přičemž u nás právě vychází díl s pořadovým číslem šest.

Čtenáři se tak opět ocitají na Gotlandu, aby se společně s komisařem Knutasem vydali po stopách vraha, který tentokrát úřadoval dokonce během okázalé kolaudační párty nové kongresové haly. Zatímco se všichni hosté náramně bavili, organizátor akce architekt Viktor Algård měl očividně úplně jiné starosti. Druhý den byl nalezen mrtvý uvnitř nové budovy a je až s podivem, že si nikdo z hostů ničeho nevšiml.

Zdá se, že na Knutase opravdu nečeká jednoduchá práce. Navíc se záhy ukazuje, že známý architekt byl otráven, jenže proč a kdo za jeho smrtí stojí? Má to snad souvislost s jeho plánovaným rozvodem a utajovanou milenkou, nebo je pravda někde jinde? Vyšetřovací tým se tak musí vydat po stopách rodinného tajemství, které jak doufají, odhalí motiv Algårdovy smrti.

Jelikož nejsou knihy této autorky nikterak dlouhé, není čas na větší zdržování, či zabíhání do happy wheels větších podrobností. Již v samém úvodu tak Mari Jungstedtová vrhá své čtenáře do víru událostí, které vám rozhodně nedají vydechnout. Přestože se stále jedná o severskou krimi, která se je na jednu stranu drží osvědčených standardů, autorka se rozhodně nebojí trochu experimentovat a odlišit se.

Čtenáři si již mohli zvyknout, že v sobě série skrývá význačnou psychologickou linii, která společně se soukromým a osudy hlavních postav dost často upozaďuje samotné vyšetřování. A v Temném andělovi tomu není jinak. Otázkou je, jestli je to dobře, nebo ne. Přeci jen v dnešní době jsou v módě hlavně napínavé scény, akce a neurotičtí, nebo nějak závislí vyšetřovatelé. V tomto ohledu jde Jungstedtová tak trochu proti proudu.

Navíc díky tomu, že se zde samotnému vyšetřování nevěnuje tolik pozornosti, plyne celý příběh svým vlastním tempem. A tak i když má tato kniha relativně málo stran, nemá čtenář pocit, že ho autorka smýká z jednoho místa na druhé, jen aby se jí podařilo dokončit případ v co nejmenším rozsahu.

Je asi jasné, že v konkurenci ostatních severských autorů, tato kniha zapadne spíše do průměru, přesto se dokáže svým čtenářům odvděčit poutavým příběhem, ve kterém je kladen zvláštní důraz na postavy a jejich psychiku. Stejně jako v řadě dalších v ní nalezneme okamžiky, které nás přinutí se zamyslet, ale stejně tak i slabší místa, jenž celkový dojem trochu zkazí. Jisté ovšem je, že si Mari Jungstedtová své místo v knihovně fanouška severských detektivek rozhodně zaslouží a ostudu tam rozhodně dělat nebude.

Dotaz k produktu Temný anděl

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Dále doporučujeme

Neviditelný

Neviditelný (Anders Knutas #1)

Na malebném švédském ostrově Gotlandu se blíží letní prázdniny. Helena a Per pořádají v letním domku na západním pobřeží každoroční večírek s přáteli, který končí prudkou…

Vnitřní kruh

Vnitřní kruh (Anders Knutas #3)

Gotland uprostřed léta. Dvě malé dívky objeví v ohradě koně bez hlavy. Komisař Knutas se pouští do pátrání po pachateli odporného činu, brzy se ale s vyšetřováním ocitá ve slepé…

Umírající dandy

Umírající dandy (Anders Knutas #4)

Na ostrově Gotland panuje zima. Nejsou tu žádní turisté, obchody jsou většinou zavřené. Jenom v malé galerii na náměstí se usilovně pracuje. Egon Wallin připravuje vernisáž…

Vražedné léto

Vražedné léto (Anders Knutas #5)

Na ostrůvku Fårö dojde k chladnokrevné vraždě muže. Nevinného otce rodiny, která v místním kempu trávila dovolenou, někdo zabil jediným výstřelem do hlavy. Uprostřed letní sezóny…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily