Sinón | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Sinón (Mona #2)

Cena:
339 Kč
Dostupnost:
není skladem
ISBN:
978-80-7473-353-6
Překlad:
Karolína Kloučková
Datum vydání:
25. 09. 2015
Počet stran / vazba:
368/vázaná
3.84 / 43

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 169 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading iBookstore 

  • Popis
  • Úryvek
  • Recenze
  • Dotaz ke knize

Popis: Sinón

Několik pacientů stockholmské nemocnice je v kritickém stavu. Nakazili se dosud neznámým, ale velmi zákeřným virem nazvaným NCoLV. Jedinou osobou, která se z nákazy uzdravila, je Hanna, manželka profesora informatiky Erika Söderqvista. Na vývoji vakcíny proti viru pracuje soukromá farmaceutická laboratoř z Uppsaly, která si k výzkumu vyžádala větší množství Hanniny krve. Její muž je však opatrný, laboratoř právě koupila neznámá zahraniční společnost.

Akim Katz, jehož krycí jméno je Sinón, sedí v izraelském vězení. Než byl odhalen jako špion Hizballáhu, zastával dlouhé roky funkci nejbližšího poradce izraelského premiéra. Jeho spojenci však mají v úmyslu ho ze zajetí vysvobodit, protože mu chtějí svěřit uskutečnění velkolepého plánu pomsty, jejíž součástí je i uppsalská laboratoř. Ocitne se svět na pokraji zhoubné pandemie?

Eric Söderqvist bude ve volném pokračování Sehlbergova bestselleru Mona opět potřebovat pomoc agentky Mosadu Ráchel Papové. Jaký je však pravý důvod její nečekané návštěvy ve Švédsku?

Úryvek: Sinón

Recenze: Sinón

Dan T. Sehlberg: Sinón

Knihcentrum.cz, 20. ledna 2016, autorka: Jana Čechová

Ve volném pokračování bestselleru Mona přináší spisovatel Dan T. Sehlberg další strhující příběh, který navazuje tam, kde ten první skončil. Jde o příběh, který vám nedovolí knížku odložit a jehož několik dějů jdoucích v jedné řadě se nakonec musí někde protnout.

Pacienti nakažení zákeřným virem nazvaným NCoLV, ležící ve stockholmské nemocnici, jeden po druhém umírají. Jen jedna jediná osoba získala imunitu, jež jí pomohla virus překonat. Hanna, manželka profesora informatiky Erika Söderqvista, je ženou, jejíž krev napomůže k vytvoření vakcíny proti viru. Po všem co si manželé již prožili, Erik nevěří uppsalské laboratoři, kterou navíc právě koupila zahraniční společnost.

V příběhu nechybí ani agentka Mosadu Ráchel Papová, jež plní příkazy svého vedení a to až do chvíle, než s jejím životem otřese hluboká událost. Ráchel se vydává naproti všem příkazům vstříc záchraně milované osoby a to i s myšlenkou zabít kohokoliv, kdo jí bude stát v cestě. Erik je z její náhlé návštěvy skutečně překvapený, avšak dovolí jí, aby mu se vším pomohla. Je však dobrý nápad svěřit jí ochranu Hanny?

Akim Katz, jehož krycí jméno je Sinón, sedí v izraelském vězení. Dlouhé roky pracoval jako nebližší poradce izraelského premiéra, ve skutečnosti byl však špionem Hizballáhu. Svými vězniteli je týrán pro získání veškerých informací, a přesto si najde skulinku, jak kontaktovat své přátele venku. Ti mají v plánu ho osvobodit z vězení a svěřit mu velkolepý plán pomsty, jehož součástí je i uppsalská laboratoř. Z vězení Akimovi nakonec pomůže někdo jiný a začne boj na život a na smrt.

Virolog Craig Winter získá práci snů. Ostatně mu vždy šlo spíše o výsledný užitek, než o to co dělá. Na svém životopise má navíc pochybné projekty z minulosti, takže je rád, že vůbec získá práci ve svém oboru. Je loajální a nemá zbytečné otázky. Což je pro nové majitele laboratoře Uppsala to hlavní. Práce s virem NCoLV se zdá být impozantní až do chvíle, kdy se svět ocitá pod hrozbou pandemie a Craig začne zpytovat svědomí. Není však již příliš pozdě zařadit zpátečku?

Čtyři zdánlivě vzdálené příběhy na tisíce kilometrů v rámci Evropy jsou propojené v hloubi duše jedinou myšlenkou. Virem, který rázem ohrožuje celý svět. Podaří se Akima zastavit, zachránit svět, Hannu i blízkou osobu Ráchel Papové? Nebo tentokrát zlo vyhraje?

Recenze: Dan T. Sehlberg - Sinón

Severskedetektivky.cz, 19. října 2015, autorka: Veronika Černucká

„Sinón“ je strhující thriller plný vražd, intrik a lží. Hrdinové románu se snaží přežít ve světě, který stojí na pokraji katastrofy. Lidstvo je ohrožené zákeřným virem a existuje pouze jediná možnost, jak získat vakcínu. Aktéry příběhu jsou vědci, agenti tajných služeb, teroristé i obyčejní lidé, kteří se stávají pěšáky ve vysoké politice.

„Sinón“ je volným pokračováním románu „Mona“, ve kterém hlavní hrdina Eric Söderqvist objeví počítačový virus, který je přenosný na člověka. Aby zachránil svoji manželku Hannu, spolupracuje se svéráznou agentkou Mosadu Ráchel Papovou. Eric a Ráchel jsou hlavními postavami i pokračování, které letos vydalo nakladatelství Kniha Zlín. Pokud jste „Monu“ nečetli, není to vůbec na závadu. Všechny postavy se psychologicky vyvíjí a vy se postupně dozvídáte, jaké mezi sebou měly vztahy v minulosti (respektive v „Moně“).

Švéd Dan T. Sehlberg (1969) podniká v oblasti výpočetní techniky a tento diptych je jeho prvním literárním počinem. Ve světě počítačů se cítí jako ryba ve vodě a i díky tomu vám dokáže velice čtivým způsobem zprostředkovat informace, které by mohly být pro laiky nesrozumitelné. Počítačový virus Mona v „Sinónu“ zmutoval a stal se ještě nebezpečnějším. Několik lidí se nakazí a povolaní se obávají epidemie. Postižení umírají během několika hodin a jediná možnost jak vyrobit vakcínu, je použít krev Hanny, která má v sobě protilátky.

Příběh se odehrává převážně ve Švédsku, kde se nachází i soukromá laboratoř, která má vakcínu vyrobit. Nikdo neví, odkud se virus vzal, a dost otazníků je i kolem laboratoře. Nikdo nezná jejího vlastníka a čtenář dlouho neví, jaká je motivace jejích majitelů. Ve hře jsou farmaceutické firmy, teroristé a tajné služby. Problém je, že téměř každý něco skrývá, a vy nevíte, kdo stojí na čí straně a o co mu jde. Kniha je natřískaná akčními scénami a tempo vyprávění je přímo vražedné. Z klaďasů se stávají padouchové a vy se budete ptát sami sebe, co byste na jejich místě udělali vy.

Asi nejvíc vás bude šokovat chování Ráchel, která se v průběhu děje obrátí proti svému zaměstnavateli. I díky této agentce není „Sinón“ siláckým příběhem pouze pro chlapy. Na své si přijdou i ženy a i ti, kteří mají rádi delikátní zápletky plné intrik. „Sinón“ má velký potenciál ke zfilmování. Zemře tu spousta lidí, korporace odhalí své podlé triky a nechybí tady ani emoce a láska. Styl je prostý, drsný a autor si nelibuje v salónních řečičkách. Všechno se říká na rovinu a bez příkras. Nejsou tu sáhodlouhé popisy ani hluchá místa s vycpávkami. Kapitoly jsou krátké, úderné a hutné, jakoby autor razil heslo: stručně a jasně.

„Sinón“ vás vtáhne do děje už v první kapitole a nedovolí vám polevit v ostražitosti. Než se pustíte do čtení, zahoďte předsudky a zapomeňte na to, co je pro vás a pro vaše bližní morální. Tenhle příběh vás přesvědčí o tom, že i ten nejmorálnější a nejzásadovější člověk se může zachovat jako bezcitná hyena. A výjimkou byste nebyli ani vy.

Dotaz k produktu Sinón

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Dále doporučujeme

Mona

Mona (Mona #1)

Eric Söderquist, stockholmský profesor informatiky, vymyslel systém, který za pomoci přenosu myšlenek umožňuje handicapovaným lidem používat internet. Jeho žena Hanna upadá do kómatu…

Žízeň (paperback)

Žízeň (paperback) (Harry Hole #11)

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu…

Konec řetězce

Konec řetězce

Napínavý román, který kromě kriminální zápletky přináší i zajímavé otázky týkající se původu lidstva a skrytých hrozeb, jenž se mu v budoucnu mohou stát osudné.

Lotosové blues

Lotosové blues (Martin Benner #1)

Venku lije jako z konve a do advokátní kanceláře Martina Bennera přijde zoufalý muž, který tvrdí, že jeho sestra potřebuje pomoc. Má to ale jeden háček. Jeho sestra je totiž…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily