Odvetný úder | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Odvetný úder (John Corey #4)

Cena:
389 Kč
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-87497-65-4
Překlad:
Marie Čermáková
Datum vydání:
15. 09. 2014
Počet stran / vazba:
vázaná
4.00 / 22402

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 229 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading iBookstore 

  • Popis
  • Úryvek
  • Recenze
  • Dotaz ke knize

Popis: Odvetný úder

Vítejte v Custer Hill Clubu – pánském klubu nacházejícím se v luxusní lovecké chatě v národním parku Adirondack. Členy tohoto klubu jsou nejmocnější muži Ameriky, obchodní magnáti, armádní velitelé a vládní činitelé. Navenek má být klub místem odpočinku se starými přáteli. Ale jednoho podzimního dne se výkonná rada klubu schází, aby jednala o tragédii z 11. září a připravila plán odvety, známý pouze pod krycím názvem Požár. Ve stejné době je nalezen mrtev člen federální protiteroristické jednotky. A nyní je už jen na detektivu Johnovi Coreym a jeho manželce Kate Mayfieldové, agentce FBI, aby odhalili hrůzostrašné spiknutí, jehož nitky vedou z Custer Hill Clubu až k americkým městům ocitnuvším se v zaměřovači jaderné zbraně. Corey a Mayfieldová jako jediní mohou zabránit tomu, aby někdo stiskl tlačítko a rozpoutal celosvětový chaos...

Úryvek: Odvetný úder

Recenze: Odvetný úder

RECENZE: Odvetný úder - Nelson DeMille

Tisicezivotu.blogspot.cz, 9. listopadu 2014, autorka: Michaela Vavřinová

Po datu 11. září 2001 se ve Spojených státech amerických přísně hlídá a hledá terorismus ze strany islámských příslušníků. John Corey a Harry Muller společně pracují na protiteroristickém oddělení, ale jednoho dne je Harry vyslán do Custer Hill Clubu, kde má nepozorovaně sledovat a kontrolovat americké politiky. Když se dostane na místo, zjistí, že se jedná o srub a pozemky obehnané ostnatým drátem. Dostane se dovnitř a když už si myslí, že si našel místečko, odkud by mohl celou situaci sledovat, obklíčí ho hlídači s obušky a psy. Je odveden do srubu a vyslýchán, proč se zajímá a přátelskou schůzi, která se zde má konat. Harry toho sám moc neví, ale brzy se má všechno dozvědět, protože ho politici přizvou na své jednání.

Na schůzi se dozví, že existuje operace Odvetný úder. Je to reakce na případný chemický či jaderný útok islámských teroristů. Aby byl spuštěn, a tedy byla jaderně zničena téměř všechna města muslimského světa, je potřeba, aby bylo islamisty zničeno alespoň jedno americké město. Tato skupina vysoce postavených amerických politiků se ale chystá dvě města zničit sama, aby mohl následně přijít na řadu Odvetný úder. To všechno si Harry vyslechne... Sám ale ničemu zabránit nemůže, a tak do případu vstupuje John Corey se svou manželkou Kate Mayfieldovou.

Stejně jako všechny ostatní knihy autora Nelsona DeMilleho je i tato kniha psána velmi přímočarým stylem, autor se vždy bez okolků dostane k dané problematice a nebojí se u toho použít jakékoli výrazy, ať už velmi neformální či dokonce sprosté. To vše ale patří hlavně k vyšetřovateli Johnu Coreymu, který svou povahou a přístupem k vyšetřování mnohokrát velmi pobaví a celou situaci osvěží.

Kniha je velmi dlouhá, nemusíte se ale bát, že by vás nudila. Nic, co budete číst, není v ději uvedeno zbytečně. Sami se díky podrobnému popisu vyšetřování s Johnem budete cítit, jako že jste to vy, kdo celý případ pomaličku poodhaluje. A aby vás neustálé přemýšlení o terorismu a kličkách amerických politiků nenudilo, je vše prokládáno občas i peprnými chvílemi Johna s Kate. Přesto tuto knihu nejvíc vystihují tři slova: neustálé napětí a zvraty. Těch je v ději opravdu hodně. Když už si myslíte, že máte případ vyřešen, objeví se nějaká překážka. Přesto hlavní zápletku víte už od samotného začátku.

*****

Z knihy dělá velmi zajímavé dílo hlavně propojení reality s fikcí, jako je tomu u všech děl DeMilleho. Když budete na začátku knihy číst o Odvetném úderu, budete věřit, že je takováto akce možná, a dokonce i jak je uskutečnitelná. Pokud vás tedy zajímá mezinárodní politika a terorismus, určitě po této knize sáhněte.

Dále bych Odvetný úder doporučila všem čtenářům detektivek, protože tato je velmi povedená a nechá vás dlouhé hodiny při čtení přemítat, co se stane dál. Na druhou stranu jsou některé části maličko předvídatelné, hlavně pro čtenáře některé z předchozích DeMilleho knih. Celkový výsledek vás ale velmi překvapí. Velkým plusem celého příběhu je humor, ten mnohokrát situace odlehčí.

*****

Bain Madox se posadil, zapálil si cigaretu a zeptal se Harryho: ,,Slyšel jste už někdy o takzvaném odvetném úderu?"

,,Ne."

Madox se na něj upřeně zahleděl a vysvětloval: ,,Je to tajný vládní protokol. Slyšel jste někdy tato slova pronesená jen tak letmo nebo v nějakém kontextu?"

,,Ne."

,,Myslel jsem si to. Tento tajný protokol znají jen na nejvyšších vládních stupních. A známe ho my. A nyní i vy - pokud budete dávat pozor."

Seznamte se Johnem Coreym a Kate Mayfieldovou

Kosmas.cz, 6. listopadu, autor: Václav Vlk

Příjemné setkání se sympatickým párem. To je to první, co mi přijde na mysli, mám-li hodnotit DeMillovu knihu Odvetný úder. S detektivem Johnem Coreym a jeho manželkou Kate Mayfieldovou jsem se seznámil už v předchozí knize téhož autora. V titulu s názvem Noční pád pátrali po okolnostech leteckého neštěstí v New Yorku. Tentokrát jsou na stopě jednoho spiknutí, přičemž úspěch spiklenců by měl celoplanetárně zničující účinky.

Od posledně se Kate od svého manželka přiučila nekorektnímu humoru. Právě jiskřivé dialogy a množství tomu, čemu se říká hlášky, byly pro mě, přiznávám, důležitější nežli celá hlavní zápletka. Tvrdím, že právě kvůli nim se dá tahle knížka číst i opakovaně.

Pokud jde o to již zmíněné spiknutí, váhám poněkud, zda je to celé dost dobře uvěřitelné. Jeden sice někdy neví, ale přiznávám, že se mi to zdá trochu přitažené za vlasy. Kéž bych měl pravdu.

Sluší se dodat, že překlad Marie Čermákové nikdy neklopýtá a že i e-kniha je vzorně upravena. Z mé strany tedy jednoznačné „doporučuji“.

NELSON DEMILLE - ODVETNÝ ÚDER (Recenze)

Z-kultury-i-nekultury.blogspot.cz, 31. října 2014, autorka: Jindřiška Mendozová

Nikdy jsem nebyla velkou přítelkyní špionážních románů, konspiračních teorií ani hrdinů, kteří se vždycky všemu podívají pěkně zblízka na zoubek a špióna odhalí i ve své babičce. Když se mi dostala do rukou kniha od Nelsona DeMillea prvně, byla jsem trošku nerozhodná... něco se mi na něm líbilo, jiné věci ani trošku... Klady ale převyšovaly nad zápory, a tak jsem si následně požádala i o RC Nočního pádu. Tehdy jsem si konspirační teorie, tedy alespoň ty v podání Nelsona DeMillea a jeho – alespoň tedy v tuto chvíli – už dvou hlavních hrdinů, Johna Coreye a jeho manželky Kate Mayfieldové, úspěšně zamilovala.

U DeMillea je vždycky těžké zmiňovat se o ději tak, aby píšící neprozradil víc, než by čtenáři rádi věděli. Takže jen velmi stručně. John Corey tentokrát vyšetřuje vraždu svého přítele Harryho Mullera. Odjíždí ji vyšetřovat do tajného pánského klubu (ano, podobné kluby byly kdysi už noční můrou Sherlocka Holmese J ) Custer Hill Club. Schovaný v národním parku Adirondack a mezi jeho členy patří nejmocnější muži USA. A zrovna, když rada klubu jedná o 11. září a případné odvetě za ně, objeví se mrtvý agent, který nepřežil sledovací akci, kterou byl pověřen. Náhoda? Nehoda? Jestli tomu někdo věří, tak určitě ne John Corey ani jeho manželka...

Tolik k ději nebo spíš k jeho úplnému počátku. Přestože je kniha hodně obsáhlá, celá se nese v duchu stylu, na kterého jsme u Nelsona DeMillea zvyklí – rychlém, svižném, s častými vtipnými hláškami, které pronáší především John Corey (i když oproti Ostrovu Antrax v jejich četnosti poněkud polevil a je to jen a jen k dobru věci). Celou záležitost tentokrát sledujeme ještě z dalšího úhlu pohledu. Z úhlu pohledu Harryho Mullera. Což je dobře, protože kniha se tak nestává monologem Johna Coreye, který by v pěti set stránkovém rozsahu mohl být místy únavný.

Jak je DeMilleovým dobrým zvykem i v Odvetném úderu míchá skutečnost a fikci, vytváří pro své čtenáře nový svět, který nutí klást si nové a zajímavé otázky ve vztahu k našemu zcela reálnému světu. Prostě i když víme, že tohle se nestalo, pořád nějaký hlásek vzadu v hlavě neúnavně opakuje... „ale co kdyby...“. Aby si každý mohl odpovědět po svém, nezbývá nic jiného než si Odvetný úder přečíst... určitě to nebude nuda...

Odvetný úder

Riahtan.blogspot.cz, 26. října 2014

John Corey odjíždí do tajného klubu Custer Hillvyšetřit vraždu svého přítele Harryho Mullera, který zemřel při práci na tajné sledovací operaci. Všichni pokládají za příčinu úmrtí nehodu, ale John a jeho manželka Kate vědí, kdo jejich kamaráda připravil o život. Jediné, co jim chybí, jsou důkazy. Po příjezdu na místo ale začínají zjišťovat děsivé informace o velkém spiknutí a operaci Odvetný úder.

Již čtvrtý díl série John Corey od Nelsona DeMillea se jako předchozí díly zabývá konspiračními teoriemi. V detektivních románech se mísí fakta a doměnky, které dokonale zamíchají se čtenářovým pohledem na svět.

Z Odvetného úderu jsem měla trochu obavy, protože i když se mi předchozí díl Noční pád líbil opravdu moc, nebyla jsem si jistá, jestli se s novou konspirační teorií vypořádá autor tak dobře jako s tou předchozí. Pravda je taková, že to zvládl ještě lépe.

Na rozdíl od Nočního pádu je děj Odvetného úderu svižnější, rychlejší a díky střídání pohledu Harryho a Johna taky napínavější. Už od začátku DeMille rozvíjí napětí, které ve vhodnou chvíli kryje s akcí a vytváří knihu, od které se nejde odtrhnout.

John Corey je skvělý hlavní hrdina. Přestože je policista, odmítá poslouchat pravidla a do všeho se vrhá po hlavě, což mu pravidelně způsobuje problémy. Občas se chová velmizbrkle a neopatrně a ikdyž je to zábavné, chvilkami se u mě dostavila chuť skočit dovnitř a pořádně s ním zatřást.

Spolu se sympatickou hlavní postavou je v knize i jeho manželka, která spíše než agentku CIA připomíná Hermionu Grangerovou v prvním díle Harryho Pottera. Možná to byl účel, ale spíše než jako manželka se chovla jako vystrašená matka. Nesympatická,nudná, ale v pravou chvíli se dokázala rozzuřit a vystřílet do jednoho těla celý nábojník.

Znám dost tvrdých starých válečných veteránů a člověk od nich čeká, že budou stále tvrdí, což patrně jsou, kdesi uvnitř. Ale většina z těch, co jsem znal, v sobě měla jakousi jemnost, jako kdyby chtěli říct: "Ano, zabíjel jsem. Ale nechci zabíjet znovu."

Přestože je Odvetný úder čtvrtý díl série, je srozumitelný a hned na začátku Johnobjasní, co se mu stalo dříve, takže nehrozí žádný údiv nad postavami nebo poznámkami o minulosti.

Co by mohlo některé překvapit jsou sprostá slova, kterými John ani jeho kolegové a nepřátelé nešetří. Na rozdíl od jiných knih tady nepůsobí rušivě a trapně, jsou tu prostě jako kulisa ke všemu tomu napětí, co lítá kolem.

"A proč byl tedy vyslán detektiv Muller z protiteroristické federální jednotky, aby mě špehoval? Myslí si snad vláda, že jsem terorista?"

Odvetný úder jede velmi rychle a přestože má okolo 500 stran, přečtete ho neuvěřitelně brzy. Má hodně děsivý a hodně realisticky vyhlížející námět vyvolávající mrazení, které nedá spát. Pro milovníky detektivek a konspiračních teorií je Odvetný úder skvělý výběr, a strašpytlům bych ho rozhodně nedoporučovala.

Dotaz k produktu Odvetný úder

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Dále doporučujeme

Hra se lvem

Hra se lvem (John Corey #2)

Duben 1986. Americké letouny bombardují sídlo plukovníka Kaddáfího v Libyi. 16-letý Asad – což v arabštině znamená lev – ztratí při náletu matku, dva bratry a obě sestry. Cítí se…

Noční pád

Noční pád (John Corey #3)

Za soumraku na pláži na Long Islandu se Bud Mitchell a Jill Winslowová oddávají milostným radovánkám a vše si natáčejí na kameru postavenou tak, aby zachytila každý lechtivý detail…

Panter

Panter (John Corey #6)

Agent elitní protiteroristické jednotky John Corey se svou manželkou, vyšetřovatelkou FBI Kate Mayfieldovou, jsou vysláni do jemenského Saná, jednoho z nejnebezpečnějších míst na…

Ostrov Antrax

Ostrov Antrax (John Corey #1)

John Corey, detektiv z oddělení vražd newyorské policie, se po zranění ve službě zotavuje ve venkovském domě svého strýce na Long Islandu. Právě v té době zde dojde k vraždě…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily