Oběti ráje (paperback) | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Oběti ráje (paperback) (Fredrika Bergmanová a Alex Recht #4)

Cena:
249 Kč
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-7473-266-9
Překlad:
Luisa Robovská
Datum vydání:
15. 12. 2014
Počet stran / vazba:
408 / brožovaná

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 209 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading iBookstore 

  • Popis
  • Úryvek
  • Recenze
  • Dotaz ke knize

Popis: Oběti ráje (paperback)

Na palubě plně obsazeného Boeingu 747 letícího ze Stockholmu do New Yorku je krátce po startu nalezen výhružný dopis adresovaný švédské i americké vládě. Pokud v něm nadiktované požadavky nebudou splněny, letadlo vybuchne.

Únoscům jde o to zabránit vyhoštění muže, jehož švédská Bezpečnostní policie shledala nebezpečným. Vláda se musí rozhodnout, zda zachrání život čtyřem stovkám cestujícím, kteří jsou v desetitisícové výšce drženi jako rukojmí, nebo zda vyhoštění dokoná.

Únos dostane na starost kriminální inspektor Alex Recht spolu s energickým Edenem Lundellem z Protiteroristické jednotky Bezpečnostní policie. Prostředníkem mezi vládou a policií se stane Fredrika Bergmanová, která toho času působí na Ministerstvu spravedlnosti a která je do vyhoštění také zapletená Brzy však všichni zúčastnění pochopí, že plán únosců je mnohem krutější, než si dokázali představit.

Čas letí a Fredrika s Alexem si s rostoucím úděsem uvědomují, že brzy propásnou poslední možnost, jak cestující zachránit. Boj proti času se současně stává i bojem proti strachu amerických úřadů z teroristického útoku.

A letadlu zatím začíná docházet palivo…

Úryvek: Oběti ráje (paperback)

Recenze: Oběti ráje (paperback)

400 ohrožených životů na palubě letadla

Vaseliteratura.cz, 27. června 2015, autorka: Sabina Huřťáková Hašková

V roce 2014 jste měli možnost držet v ruce dvě novinky z pera švédské autorky Kristiny Ohlssonové. První z nich se jmenovala Andělé strážní, druháOběti ráje. Já se nyní zaměřím na druhou zmíněnou knihu. Na rozdíl od běžných severských detektivek, příp. thrillerů, se zde nesetkáme s vyšetřováním vraždy. Naši hrdinové budou mít úkol mnohem obtížnější. Musí reagovat velmi rychle, aby zachránili všechny, kteří jsou na palubě Jumbo Jetu mířícího do New Yorku.

Čtenáři, kteří již knihy této autorky znají, nebudou překvapeni, když se zde potkají se známými tvářemi – vyšetřovateli Alexandrem Rechtem, Frederikou Bergmanovou a Eden Lundellovou. Zatímco Alex je stále kriminálním policistou, Eden vede tým protiteroristické jednotky tajné policie a Frederika pracuje na ministerstvu vnitra. Jako bývalá kriminalistka je pověřena sledovat spolupráci všech složek a podávat o ní hlášení svému vedení. Zároveň má možnost zapojit se do případu a pomoct vypátrat pachatele.

A co se to vlastně děje? Nejprve se objeví v jeden den čtyři ohlášení bomby na veřejných místech ve Stockholmu. Následující den navíc vychází najevo, že na palubě letadla mířícího ze Stockholmu do New Yorku je patrně rovněž bomba. Švédská a americká vláda, kterým je podivný dopis adresovaný, má vyslechnout útočníka a splnit dvě absurdní podmínky: povolit trvalý pobyt ve Švédsku osobě podezřelé z teroristických machinací, resp. nevyhostit ji odtud a propustit ji z vazby, a uzavřít věznici, jež zadržuje politicky nebezpečné vězně a teroristy. Vláda samozřejmě vyjednávat s teroristy nechce a tak je složen speciální tým z našich vyšetřovatelů, aby našli viníka a zachránili letadlo a cestující.

Alex se do pátrání pouští se stejnou vervou jako ostatní. Když však zjistí, že druhým pilotem Boeingu je jeho syn Erik, neskrývá zděšení. Celý případ se tak pro něj stává děsivější o to víc, že se ho osobně dotýká. Přesto odmítá odstoupit od vyšetřování a sledovat události z povzdálí.

Přestože se nejedná o klasický detektivní příběh, kniha dokáže čtenáře zaujmout. Sice jsem se zpočátku nemohla dostatečně začíst do událostí, neboť se jejich sled rychle střídal a trochu se mi pletly souvislosti, přibližně od padesáté stránky už jsem však do děje zapadla a neodložila knihu, dokud jsem se nepročetla až na závěr. Opět je zde skvělé zpracování jednotlivých postav, především po psychologické stránce. Dozvídáme se mnoho informací o soukromém životě nejen zločinců, ale i vyšetřovatelů, takže se nám zdají stále bližší a soucítíme s nimi. Opět se jedná o perfektně vykonstruovaný příběh, který je vystavený na pevných základech, prověřených díky původnímu zaměstnání autorky. Ohlssonová totiž pracovala také jako analytička v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, na švédském ministerstvu zahraničních věcí a na švédském Policejním prezidiu. Místa, ve kterých vyšetřování probíhá, má proto dokonale zvládnutá a příběh je tak snadno uvěřitelný.

Pokud máte rádi thrillery či knihy s katastrofickými nebo teroristickými náměty, určitě sáhněte po Obětech ráje. Já jsem sice zpočátku nevěděla, zda jsem tentokrát zvolila správnou knihu, neboť jsem až dosud podobně zaměřený thriller nečetla, autorka mi však dokázala, že je mistrem ve svém oboru a dokáže uchvátit snad každého čtenáře.

Recenze: Kristina Ohlsson – Oběti ráje

Krcmickas.blogspot.cz, 30. října 2014

Kniha Oběti ráje je v pořadí již čtvrtou knihou této mladé švédské spisovatelky, pro mě to však byla její první kniha, kterou jsem měla možnost si přečíst. Po jejím přečtení ovšem musím říct, že si s radostí přečtu i její další knihy, protože se mi svým stylem opravdu „trefila do vkusu“.

Příběh knihy Oběti ráje nás zavede do Stockholmu v době, kdy zde vládne značně stísněná atmosféra po nedávném teroristickém útoku sebevražedného atentátníka, který do dosud terorismem nezasaženého Švédska přinesl strach.

Jednoho dne kriminální komisař Alex Recht dostane na starosti případ anonymního vyhrožování výbuchem čtyř bomb na různých místech ve Stockholmu v rozmezí jedné hodiny. Oznámení policie obdrží ze čtyř různých telefonních čísel a okamžitě se rozjíždí vyšetřování, do kterého se zapojuje i tajná policie a s ní i tvrvelitelka protiteroristické jednotky Eden Lundellová. K žádným výbuchům naštěstí nedojde, ale než se policii podaří vyšetřit tuto hrozbu, už má ruce plné práce s daleko složitějším případem.

Letadlo s 437 cestujícími na palubě vzlétá 11.10.2011 ze Stockholmu a míří do New Yorku. Pilot Karim Sassi krátce po vzlétnutí najde na záchodě vzkaz s výhružkou, že na palubě letadla se nachází bomba, která vybuchne, pokud nebudou splněny dva požadavky: švédská vláda nezruší vyhoštění Zacharíji Chalífího, alžírského občana podezřelého z plánování teroristického útoku a americká vláda okamžitě neuzavře tajnou věznici Tennyson Cottage v Afghánistánu. Čas na splnění tohoto požadavku mají do té doby, než stroji dojde palivo. Druhým pilotem letadla je Erik Recht, Alexův syn. Ten čím dál více získává pocit, že s pilotem Karimem Sassim není něco v pořádku a začíná mít podezření, že je do celé věci zapletený. Navíc Američané jasně vzkážou, že pokud stroj vstoupí do jejich vzdušného prostoru, bez milosti ho sestřelí. Jumbo jet má palivo asi na 13 hodin, během kterých je na vládách obou zemí i na jejich policejních orgánech, aby rozhodli o osudu letadla plného lidí.

A tím se rozjíždí kolotoč vyšetřování na všech frontách a boj s časem i o čas.

Kniha má od začátku strhující tempo, které v podstatě nepoleví až do konce. Vzhledem k tomu, že se celý děj odehrává během dvou dní, téměř po minutách máme možnost sledovat jak postupuje vyšetřování. Do toho se postupně kromě švédské kriminální policie a tajné služby zapojují americká FBI, CIA, britská MI5, německá tajná policie a také švédské ministerstvo spravedlnosti, kde po odchodu od policie pracuje bývalá parťačka Alexe Fredrika Bergmannová. Ta dostane za úkol být spojkou mezi ministerstvem a policií a tak je znovu zapojena do jednotlivých úkonů vyšetřování.

Jak děj knihy postupuje, policisté postupně získávají další a další vodítka a důkazy, ale přitom jsou stále jako v bludišti a nemohou se pořádně hnout z místa, každá nová okolnost je po chvíli vrátí tam, kde byli. Můžeme trochu nahlédnout pod pokličku mezinárodní spolupráce policejních orgánů a jejich chvílemi až absurdním praktikám vyjednávání mezi sebou. Postupem času napětí stoupá a každé rozhodnutí může změnit osudy čtyřset lidí uvězněných v desetikilometrové výšce.

Jak děj eskaluje, na povrch vyplouvají nové skutečnosti a důkazy a podezření padá na stále nové osoby, čtenář se sám chtě nechtě stává vyšetřovatelem se svojí vyšetřovací verzí toho, "jak to tedy bylo". Autorka opravdu umí využít moment překvapení a ve chvíli když už jsem si myslela, že drama skončilo, čekalo na mě ještě finální rozuzlení. Stejně tak umí využít drobných, až přehlédnutelných, detailů, které na konci mají větší váhu, než se zprvu zdálo.

Autorka si vybrala téma teroristických útoků a všudypřítomného strachu z nich, který do celého světa zakořenily události předchozích dvou desetiletí. To staví do kontrastu s osobními příběhy jednotlivých postav, ze kterých postupně vyplývá, že ne všechno je tak, jak se na první pohled zdá a že nic není černobílé.

Oběti ráje je kniha, která mě opravdu chytila a nepustila. Díky krátkým kapitolám děj svižně plyne a občas jsem se přistihla, jak napětím ani nedýchám. A tak to má být.

Knihu bych určitě doporučila všem, kdo mají rádi čtivé a napínavé příběhy.

Letadlo s bombou na palubě. Možná...

Samankova.blog.idnes.cz, 29. října 2014, autorka: Eva Šamánková

Pravidelná letecká linka Stockholm – New York, let číslo 573. Na palubě Jumbo Jetu sedí více jak 400 pasažérů. Většina se jich těší domů, na dovolenou, nebo zkrátka jen na vyřízení pracovních povinností. Nikdo z nich zatím netuší, že je to možná jejich poslední let i závěrečné hodiny života. Stali se totiž rukojmími teroristů – na palubě letadla je údajně bomba a piloti mají přísně zakázáno kdekoliv přistát…

Po titulech Nechtění, Sedmikrásky a Andělé strážní vyšel před nedávnem v nakladatelství Kniha Zlín čtvrtý napínavý román švédské spisovatelky Kristiny Ohlssonové s názvem Oběti ráje. V něm zavádí autorka čtenáře jednak do vzduchu - na palubu letadla ohrožovaného teroristy, tak i na pevnou zem – do centra policejního vyšetřování a politického vyjednávání.

Kristina Ohlssonová využila ve vyprávění svoji bohatou pracovní praxi ze státních a politických institucí, což dodává její knize důležitý punc věrohodnosti a přesvědčivosti. Příběh, jak sama uvádí, je pouhou fikcí, ale… Stačí se rozhlédnout okolo sebe a většinu jeho střípků uvidíme poletovat kolem sebe – situace po 11. září 2001, bezpečnostní opatření, boj s teroristy …

Bývalí parťáci ze státní policie Alex Recht a Fredrika Bergmanová se znovu po dvou letech, od ukončení posledního případu a rozpadu jejich vyšetřovací skupiny, scházejí u společné akce. Alex stále jako policista, Frederika už jako zaměstnankyně Ministerstva spravedlnosti, kam nedávno po návratu z USA nastoupila.

Let 573 ze Stockholmu do New Yorku měl být jen dalším rutinním spojem, při němž piloti bezpečně přepraví přes oceán více jak 400 pasažérů. To by ovšem nesměla letuška nalézt na toaletě dopis adresovaný posádce, v němž anonymní pisatel tvrdí, že je v letadle uložena bomba, která vybuchne v případě, pokud se piloti pokusí s letadlem nouzově přistát, nebo pokud nebudou splněny jejich dva požadavky – zrušení vyhoštění Zakaríji Chalífího ze země (obviněného z terorismu) a zrušení americké věznice Tennyson Cottage v Afghánistánu. Do té doby musí letadlo zůstat ve vzduchu. A to i tehdy, kdy mu začne docházet palivo…

Státní i tajná policie se snaží společnými silami zabránit tragédii. Požadavky únosců jsou jen těžko splnitelné, proto jim nezbývá nic jiného, než se pokusit teroristy identifikovat. Situace se ještě více zdramatizuje poté, kdy se kapitán letadla začne chovat podezřele, zcela proti jejich radám, a kdy navíc Alex zjišťuje, že druhým pilotem letounu je jeho syn Erik. Na záchranu mají 13 hodin. Pak letadlu dojde palivo…

Autorka vypráví příjemně, srozumitelně a svižně s patřičnou dávkou napětí. Záživnou formou tak čtenářům popisuje i způsob práce tajné policie, který je ve skutečnosti vlastně trochu odlišný od zažité představy většiny lidí. Příběh, řazený do kratších kapitol, v sobě skrývá i úvahy na samotné téma bezpečnosti, terorismu a kontroly osobních dat.

Velkou zbraní autorky jsou i výborně vykreslené hlavní postavy, které disponují naprosto rozdílnými povahami. Žijí v odlišných rodinných poměrech, a od toho se odvíjejí i jejich vnitřní pocity, emoce, priority a přání, s nimiž se čtenářům upřímně a lidsky svěřují.

Oběti ráje nejsou jen thrillerem, ale i ukázkou současného světového dění plného sporných politických rozhodnutí, stále složitějších bezpečnostních opatření, morálních dilemat, stejně tak i jakousi úvahou nad hodnotou obyčejného lidského života. Napínavý a velmi zajímavý příběh se z relativního bezpečí pevné půdy pod nohama čte opravdu výborně. Doporučuji.

Recenze: Kristina Ohlsson – Oběti ráje

Severskedetektivky.cz, 23. října 2014, autor: Petr Čapek

Knihy Kristiny Ohlsson se vyznačují skvělým mixem napětí, akce a pohledu do životů hlavních postav. O tom že tato kombinace opravdu funguje, se mohli čtenáři přesvědčit již ve třech dílech kriminální série s Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem. V současné době navíc vychází další pokračování, tentokrát pod názvem Oběti ráje a opět ve skvělém překladu Luisy Robovské. Dokáže autorka přesvědčit, že má stále co nabídnout, nebo už zde vše bylo?

Tato švédská autorka se může pyšnit bohatými zkušenostmi z oblasti práva a politologie. Po studiích pracovala jako analytička v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, na švédském Ministerstvu zahraničních věcí a na švédském Policejním prezidiu. Tato bohatá praxe jí poskytuje neocenitelné zkušenosti, které zúročuje ve svých kriminálních příbězích a právě Oběti ráje jsou toho jasným důkazem.

Svou kariéru na literárním poli zahájila v roce 2009 detektivním románem Nechtění, který je mimo jiné i první knihou, ve které se objevuje policejní vyšetřovatelka Fredrika Bergmanová. Její druhý román Sedmikrásky získal cenu Stabilopriset a byl v roce 2010 nominován na nejlepší švédský detektivní román roku. Následovali Andělé strážní, kteří vyšli v českém překladu v dubnu letošního roku. V současné době vychází již čtvrtá kniha od této autorky Oběti ráje, které stejně jako předchozí tituly vydává Kniha Zlín.

Uplynuly více než dva roky od událostí předchozí knihy. Vyšetřovací tým kolem Alexe Rechta a Fredriky Bergmanové se rozpadl a každý z hlavních hrdinů žije svým životem. Zatímco Alex zůstal a dál pracuje u Stockholmské policie, Fredrika od ní odešla a v současnosti pracuje na ministerstvu spravedlnosti a i když občas trochu touží po návratu, nehodlá na tom nic měnit. To ovšem netuší, že jí let číslo 537 ze Stockholmu do New Yorku znovu zatáhne do honby za pravdou a záchranou nevinných životů.

Měl to být let jako každý jiný, každodenní rutina. Jenže těsně po startu objevuje letuška na toaletě výhružný dopis, který hrozí bombovým útokem v letadle, pokud vlády Švédska a Spojených států nesplní dvě podmínky – uzavření tajného amerického vězení v Afghánistánu a propuštění a navrácení azylu muži, který je podezřelý ze spolupráce s terority. Čas? Než letadlu dojde palivo.

Hlavní devizou knih Kristiny Ohlsson jsou bezesporu skvěle vypracované charaktery a v Obětech ráje tomu není jinak. Autorka se opět opírá především o životy hlavních postav. Tentokrát se zaměřuje především na Alexe, jelikož jeho syn je jedním z pilotů uneseného letadla. Navíc přidává i další zajímavou postavu, jejíž minulost obestírá velká dávka tajemství a tou je energická Eden Lundellová z Protiteroristické jednotky Bezpečnostní policie.

Pokud bude někomu připadat prvotní námět známý, je to možné. Přeci jen s unesenými letadly jsme se setkali nejen v knihách, ale i v seriálech, či filmech několikrát. Zde se ovšem projevují autorčiny zkušenosti z oblasti práva a bezpečnosti. Navíc téma terorismu je stále aktuální a Ohlssonová svůj příběh zasadila do kontextu nedávné historie, čímž je celá kniha uvěřitelnější a realističtější.

Navíc má celá kniha opravdu skvělý spád. Knihy této autorky se vždy četly velmi dobře, ovšem zde toto tvrzení dostává nový rozměr. Může za to hlavně obrovská napínavost a akčnost. Přeci jen vyšetřovatelé pracují ve značném časovém presu. Letadlo má nějakých 13 hodin, než mu dojde palivo a ve vzduchu neustále visí hrozba vybuchnutí bomby. Díky tomu nejsou Oběti ráje klasickou detektivkou. Ohlssonová zde tento žánr kombinuje s thrillerem, což jsme už mohli vidět také několikrát, ovšem této autorce se vše podařilo vyvážit naprosto dokonale a výsledek rozhodně stojí za přečtení.

Kristina Ohlsson opět dokázala, že patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr nabízí. V Obětech ráje navíc přidává velmi aktuální témata, která zasadila do skvěle propracovaného a napínavého příběhu, jenž si podmaní nejednoho čtenáře. Po dočtení tak nezbývá než doufat, že se brzy objeví další kniha z této povedené série a fanoušci si tak budou moci znovu užít skvěle vystavěný příběh s Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem v hlavních rolích.

Hodnocení: 85 %

KRISTINA OHLSSONOVÁ - OBĚTI RÁJE (RECENZE)

Z-kultury-i-nekultury.blogspot.cz, 18. října 2014, autorka: Jindřiška Mendozová

Když jsem před nějakou dobou psala recenzi první knížky švédské spisovatelky Kristiny OhlssonovéNechtění, zaujala mne autorka i postavy, které nově uváděla do světa ostřílených policistů a policistek, který je poslední dobou ve Skandinávii hodně zalidněný. Byla jsem zvědavá, jak si ony i autorka povedou dále, k některým jsem měla menší výhrady, k jiným žádné, ale kdyby u mě na blogu rozdávaly hvězdičky, bývala by Kristina Ohlssonová tehdy dostala nejméně tři a půl. Od té doby mne nezklamala ani jednou.

Kristina Ohlssonová vystudovala politologii, pracovala jako analytička v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, na švédském Ministerstvu zahraničních věcí a na Policejním prezidiu. Vzhledem k jejímu profesnímu životopisu téma, které dominuje jejímu nejnovější knize Oběti ráje není vůbec překvapením.

Let 537 ze Stockholmu do New Yorku nemá být ničím výjimečný. Dokud těsně po startu nenajde letuška na toaletě výhrůžný dopis, který hrozí bombovým útokem v letadle, pokud vlády Švédska a USA nesplní dvě podmínky – navrácení azylu muži, kterému byl odebrán, a uzavření americké věznice Tennyson Cottage v Afghánistánu... Všechny složky, které se do případu vloží od tohoto okamžiku začínají odpočítávat čas... Mají ho jen tolik, na jak dlouho letadlu, které bez splněných podmínek nesmí přistát, vydrží palivo... Možností, jak rukojmí, která – aniž by si byla vědoma nějakého nebezpečí – letí ve výšce deseti tisíc metrů, ve zdánlivě klidném světě vysoko nad mraky, zachránit, není mnoho... tím méně, čím oprávněnější se zdá podezření, že do celé akce je zapojený sám kapitán Karim Sassi...

Na scénu se vrací skoro všichni staří známi z předchozích knih. Jen tak trochu rozprášení do různých koutů švédské policejní a politické mašinérie. Po událostech v posledním románu Andělé strážní se s policejním sborem rozloučil Peder, Fredrika Bergmanová strávila se svým manželem nějaký čas v New Yorku, má druhé dítě a požádala si o práci na Ministerstvu spravedlnosti a šéf už neexistujícího týmu pro zvláštní případy, Alex Rydh, sice u policie zůstal, ale jeho bývalý kolegové mu chybí...

Nejen tématem mezinárodního terorismu, pátráním po jeho příčinách, zamýšlením se nad tím, co je ještě v rámci boje proti němu přijatelné a co už nikoli, je kniha přelomová i tím, že musí rozdělené hrdiny znovu svést dohromady. Ohlssonové se to daří velmi nenásilně a logicky a ke svým starým hvězdám přidává jednu novou a velmi výraznou. Eden Lundellovou, zaměstnanou u tajné policie jako šéfka protiteroristického oddělení. Eden je napůl Švédka napůl Britka, její rodina má židovské kořeny a rodiče žijí v Izraeli, manžel je kazatel a Ellen miluje svoji kariéru, ale přesto čtenář brzy zjistí, že její profesní život zahaluje jakýsi temný mrak... ostatně stejně jako ten osobní...

V celé knize je skvěle vyvážené množství akce, osobních příběhů jednotlivých aktérů (včetně toho, že v kokpitu letadla sedí Alexův syn Erik) i zamýšlení se nad tím, jak terorismus v dnešní době zasahuje do života každého z nás, jaké jsou jeho příčiny, v čem spočívají nebezpečí zevšeobecňování, jak snadné je zmizet v Evropě bezhranic i nad tím, kdy už boj proti zlu mění lidi v pouhá čísla a začíná se jen chladně kalkulovat, kolik obětí je ještě přijatelných.

Oběti ráje nejsou klasickým detektivním příběhem ani thrillerem. Na vykreslení jedné extrémní situaci autorka velmi přesně vypovídá o tom, co trápí současnou společnost jako celek, poodhaluje roušku nad tím, jak pracují ti, kdo s oním zlem bojují nebo se mu snaží předcházet, ale dotýká se i svědomí každého jednoho čtenáře... jak já tyhle věci vnímá, jaký k nim zaujímám postoj, do jaké míry zevšeobecňuji, kam až bych dovolil/a zajít státu, aby ochránil mě jako jednotlivce...? Otázky, na které si, odpovídáme-li si upřímně, můžeme slyšet od sebe samotných překvapivé odpovědi. A to je na Obětech ráje mnohem cennější než skvěle vycizelovaný napínavý příběh...

Dotaz k produktu Oběti ráje (paperback)

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Dále doporučujeme

Oběti ráje

Oběti ráje (Fredrika Bergmanová a Alex Recht #4)

Na palubě plně obsazeného Boeingu 747 letícího ze Stockholmu do New Yorku je krátce po startu nalezen výhružný dopis adresovaný švédské i americké vládě. Pokud v něm nadiktované…

Andělé strážní

Andělé strážní (Fredrika Bergmanová a Alex Recht #3)

V lesíku na stockholmském předměstí Midsommarkransen je nalezeno rozřezané a zahrabanétělo mladé ženy, kterou se podaří identifikovat jako studentku Rebecku Trolleovou, která už je dva…

Lotosové blues (paperback)

Lotosové blues (paperback) (Martin Benner #1)

Venku lije jako z konve a do advokátní kanceláře Martina Bennera přijde zoufalý muž, který tvrdí, že jeho sestra potřebuje pomoc. Má to ale jeden háček. Jeho sestra je totiž…

Sedmikrásky (paperback)

Sedmikrásky (paperback) (Fredrika Bergmanová a Alex Recht #2)

V bytě na stockholmském náměstí Odenplan je nalezen zastřelený kněz s manželkou. Zdá se, že oba spáchali sebevraždu, nejprve muž a po něm i jeho žena. V dopise na rozloučenou kněz…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily