Náhradník | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Náhradník

Cena:
349 Kč
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-7473-745-9
Překlad:
Irena Steinerová
Datum vydání:
25. 02. 2019
Počet stran / vazba:
376 / váz.

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 199 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading 

  • Popis
  • Úryvek
  • Dotaz ke knize

Popis: Náhradník

Rafinovaný psychologický thriller o učiteli fyziky, který je obviněn z vraždy jedné ze svých studentek, evokuje svou atmosférou Dívku ve vlaku či Musíme si promluvit o Kevinovi.

Warren Botts je introvertní, trochu podivínský a především rozčarovaný doktor přírodních věd, který si udělá roční přestávku ve výzkumné práci na univerzitě a odchází vyučovat fyziku na druhý stupeň základní školy. Když se na jeho dvorku najde oběšená jedna z jeho studentek, vzbudí to v ospalém maloměstě patřičné zděšení. A to nejen kvůli tomu, že způsob dívčiny smrti zjevně odkazuje k zadání jedné otázky z poslední fyzikální písemky. Na pozadí policejního vyšetřování této události se rozvíjejí hned dva rozdílné, přesto vzájemně propletené příběhy o potřebě blízkosti a důsledcích jejího nedostatku, o míře provinění a následném odpovídajícím potrestání, o výjimečných jedincích, kteří nikam nepatří.

Důmyslně napsaný psychologický thriller, vyprávěný anonymním vypravěčem, obdařeným nebezpečnou kombinací vysoké inteligence a emocionální odtažitosti, udržuje čtenáře v napětí až do poslední kapitoly, a snaha objasnit úmrtí dívky přitom představuje jen jednu z rovin tohoto příběhu.

...

„V knize je pár nápověd, ale jsou záludné a zavádějící (...). Náhradník je mrazivý příběh pro čtenáře, kteří dokážou ocenit rafinovaný a propracovaný děj, a kteří se nebojí na chvíli se ponořit do hlubin choré mysli.“
— Stacey Madden, Quill & Quire

„Zapeklitý a chytrý thriller… tahle kniha udrží čtenáře v napětí až do úplného konce.“
— Publishers Weekly

„Náhradník je podmanivý psychologický thriller, v němž se tajemství a lži proplétají s otázkami rodiny a identity.“
— Benjamin Boulden, Mystery Scene Magazine

„Nicole Lundriganová vytvořila mistrovsky vyváženou kombinaci psychothrilleru a zneklidňujícího příběhu dospívání, odehrávající se v napjaté atmosféře maloměsta… Její vytříbený styl, černý humor a způsob, jakým bez servítků komentuje společenský a rodinný život, jistě ocení nejen příznivci Gillian Flynnové, Karin Fossumové a Laury Lippmanové.”
— Booklist

„Lahůdka pro milovníky napětí, kterým se stýská po Patricii Highsmithové či Margaret Millarové a jejich psychologickém rozboru hodných lidiček, kteří jsou čistí jako lilium, až na pár vražd.
— Kirkus Reviews

Úryvek: Náhradník

Dotaz k produktu Náhradník

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Dále doporučujeme

Zářivý anděl

Zářivý anděl (John Corey #7)

DeMillův mrazivý a prorocký román proniká pod povrch nové studené války... a v hledáčku teroristů se znovu ocitá Manhattan.

Levhart (paperback)

Levhart (paperback) (Harry Hole #8)

Objednejte si ke knížce i tematickou magnetickou záložku. Krásně ladí! 8. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i…

Falešný agent

Falešný agent

Do jednoho istanbulského hotelu dorazí varování, že íránské síly mají v úmyslu zabít tamního rezidenta CIA. K vyšetřování je přizván bývalý agent CIA John Wells, než však ve…

Odvetný úder

Odvetný úder (John Corey #4)

Vítejte v Custer Hill Clubu – pánském klubu nacházejícím se v luxusní lovecké chatě v národním parku Adirondack. Členy tohoto klubu jsou nejmocnější muži Ameriky, obchodní…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily