Lovci hlav (audiokniha) | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Lovci hlav (audiokniha)

Lovci hlav (audiokniha)
Cena:
299 Kč  254 Kč
Autor:
Dostupnost:
není skladem
ISBN:
8594169480114
Překlad:
Kateřina Krištůfková
Datum vydání:
28. 08. 2013
Počet stran / vazba:
8 hodin 32 minut
3.79 / 25782
  • Popis
  • Úryvek
  • Recenze
  • Dotaz ke knize

Popis: Lovci hlav (audiokniha)

Lovci hlav v podání charismatického herce a dabéra Filipa Švarce, jehož hlas znáte mimo jiné z populární série britské BBC Top Gear.

Příběh nás zavede do světa Rogera Browna, velmi úspěšného headhuntera neboli lovce hlav. Podle svého vlastního názoru je nejlepší a zároveň nejhůře placený lovec hlav v Norsku. Má příliš krásnou ženu, příliš drahou vilu a žije si „na vysoké noze“… Kvůli této kombinaci si musí přivydělávat rafinovanými krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci.

Clas Greve je Rogerův objev – dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou řídící pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Roger Brown se rozhodne tento obraz získat. Tím však roztáčí nečekaný kolotoč událostí, ve kterém se cynický headhunter mění ve štvanou zvěř…

Více než osmihodinovou adaptaci ve studiích ADK-Prague režírovala Jitka Škápíková (mimo jiné režisérka Larssonovy trilogie Milénium).

Úryvek: Lovci hlav (audiokniha)

Recenze: Lovci hlav (audiokniha)

Recenze: Jo Nesbø - Lovci hlav (audiokniha)

Severskedetektivky.cz, 25. listopadu 2013, autorka: Lucie Ferrante

V poslední době se osvědčené literární hity objevují i jako audioknihy. Prvním dílem Joa Nesbøho převedeným do audio podoby jsou Lovci hlav, načteni Filipem Švarcem (tím, „co hodně dabuje“).

Začátek je studený, herec nasadí protivný tón – co se dá dělat, když je Roger Brown, hlavní hrdina a vypravěč v jedné osobě, nesympatický až hrůza. Tento chladně uvažující špičkový personalista má psychologické teorie výslechů v malíčku a se svými klienty si při pohovorech hraje jako kočka s myší. Děj je zpočátku suchý, není to klasická detektivka, na akci musíme chvíli počkat. Situaci ale zachrání dokonale zdramatizovaný dialog důležitého pohovoru, který ukáže jednu z předností audio knihy, a to zvýraznění emocí obsažených v textu. Zvlášť u citově neangažovaného Rogera Browna, který suše a odtažitě popíše i pohlavní styk, to muselo dát práci. Tuto postavu nejde mít rád, nepatří do řady nevrlých skandinávských hrdinů, které přesto milujeme. Koneckonců, sám Roger se diví, co na něm jeho manželka vidí. Pod povrchem sebejistého frajera se totiž skrývají mindráky a strach, fasáda drahého domu zase skrývá finanční problémy. Ty Roger řeší dost svérázně – aby si udržel vysokou úroveň životního stylu, která mu podle něj zajišťuje manželčinu přízeň, krade ve volném čase umělecká díla svých klientů. Při jednom pohovoru a následném vloupání ale špatně odhadne svého protivníka a stává se mužem na útěku.

Největším překvapením Lovců hlav je odlišnost od „holeovek“; milý čapkovský tón je pryč a autorovi fanoušci se mohou radovat nad zjištěním, že jeho nadání je ještě rozmanitější, než se už vědělo. Policie zde téměř nevystupuje, jen je okrajově zmíněn jakýsi směšný komisař. Nestřídají se pohledy ani dějové roviny, zůstáváme u ich formy a sledujeme zvraty v Rogerově dosud relativně jednotvárném životě. Jak známo, když se objeví puška, musí se z ní dříve nebo později střílet. Každý detail má svůj význam, rafinovaně vystavěný děj je největším kouzlem Lovců hlav. Nechybí ani humor, např. v podobě milého a komického rozporu mezi Rogerem a jeho spolupachatelem Ovem, příslušníkem dělnické třídy zamilovaným do prostitutky. Nenápadný název kapitoly „Metan“ zase odkazuje na humornou scénu s kadibudkou.

Jo Nesbø nás opět dostane tam, kde nás chce mít a za nos nás dovede až k mistrovsky naplánovanému konci. Nejdřív jsem viděla film (který českými kiny bohužel proletěl jako nezpozorovaná kometa), pak jsem četla knižní předlohu, která se liší jen v detailech a i napotřetí, u této audioknihy, jsem si příběh užila. Na jednom běžeckém fóru mě překvapilo, že kdosi u běhání místo hudby poslouchá audioknihy. Můj plán šlapat na rotopedu při sledování filmů ztroskotal na tom, že jsem u napínavých scén přestávala šlapat; jestli bych měla běhat u Lovců hlav, asi by mi z tohoto důvodu hodně váznul krok. Najděte vhodný způsob, jak si tuto osmiapůlhodinovou audioknihu užít, třeba už jen proto, že takhle krásně artikulované p, b, t a k jinde neuslyšíte.

Dotaz k produktu Lovci hlav (audiokniha)

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Dále doporučujeme

Syn

Syn

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a…

Spasitel (paperback)

Spasitel (paperback) (Harry Hole #6)

6. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní…

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Z.J.E.V.N. Zvířata, jejichž existence vás nepotěší

Netopýr

Netopýr (Harry Hole #1)

1. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily