Lev | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Lev (John Corey #5)

Cena:
399 Kč
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-87497-66-1
Překlad:
Pavel Bakič
Datum vydání:
29. 05. 2015
Počet stran / vazba:
503/vázaná
4.23 / 26662

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 229 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading iBookstore 

  • Popis
  • Úryvek
  • Recenze
  • Dotaz ke knize

Popis: Lev

John Corey, člen elitní protiteroristické jednotky a bývalý policejní vyšetřovatel, je zpátky. Bohužel pro něj se vrací také Asad Chalíl, nechvalně proslulý libyjský terorista známý pod přezdívkou Lev, který při svém posledním útoku nejprve předstíral zběhnutí na americkou stranu, aby pak v USA rozpoutal nejhorší teroristické peklo, jaké kdy země zažila. Přestože mu Corey s Kate Mansfieldovou, agentkou FBI, byli od začátku do konce v patách, zlikvidoval Chalíl zamýšlené oběti jednu po druhé a zmizel beze stopy. O tři roky později se do Ameriky vrací, aby splnil své hrozby, dokončil rozdělanou práci a krvavě se pomstil. Také John Corey však umíněně sleduje svůj cíl, a aby Asada Chalíla vypátral a zabil, nezastaví se před ničím.

Milion výtisků v prvním vydání.
Čtrnáct týdnů v žebříčku prodejnosti deníku The New York Times.
Kniha měsíce v červnu 2000 podle knižního klubu Book of the Month Club.

„Románem Lev nám DeMille připomíná, proč může být považován za jednoho z nejlepších vypravěčů, jakého kdy svět poznal.” – Providence Journal

„Svižný, vzrušující a chytlavý thriller.” – Library Journal

„John Corey... je zkrátka neodolatelný.” – Dallas Morning News

Úryvek: Lev

Recenze: Lev

Neseverská recenze: Nelson DeMille - Lev

Severskedetektivky.cz, 9. června 2016, autorka: Veronika Černucká

Kriminální román? Špionážní thriller? Každopádně je „Lev“ napínavé čtení a brilantně napsaná próza. Hlavní hrdina je na první pohled vychloubačný mizera a prudič, ale zaručuji vám, že na konci knihy mu budete zobat z ruky a budete se těšit na jeho nová dobrodružství.

Ačkoliv je „Lev“ pátým dílem série, kterou vydává Kniha Zlín, vůbec nevadí, pokud budete příběhy s agentem Protiteroristické operační skupiny Johnem číst na přeskáčku. Nelson DeMille (1943) je zkušený autor a největší kouzlo této série spočívá ve výběru hlavního hrdiny. Autor pocházející z New Yorku byl dlouhá léta vojákem z povolání a žánr špionážního thrilleru je mu šitý na míru.

Po skončení kariéry v armádě vystudoval politologii a historii, což se odráží i v jeho příbězích. DeMille naštěstí nezapomněl na to, že beletrie má především bavit, a proto jsou jeho romány nadmíru čtivé a stravitelné. Nebojte se žádného poučování ani technických detailů, se kterými by mohly mít problém ženy – čtenářky. DeMille píše srozumitelně a jeho příběhy jsou svižné a humorné. Menší autoři by téma boje proti terorismu pojali třeskutě vážně, ale DeMille si dokáže udělat legraci i z vážných věcí. Na prvním místě je u něj čtenář a snad i díky tomu se jeho romány prodávají ve více než čtyřiceti zemích světa.

Hlavní zápletka „Lva“ se točí kolem vypátrání a likvidace libyjského teroristy Asada Chalíla. Asad (přezdívaný Lev) přišel v šestnácti letech o rodinu a nyní se snaží dostat do Ameriky, aby se pomstil těm, kteří mají jeho blízké na svědomí. Hrdiny tohoto příběhu jsou zejména agenti FBI, ale všichni do jednoho jsou vykresleni jako obyčejní lidé se strachem ze smrti. Nejsou to hrdinové amerických filmů, kteří jsou rádi, že mohou položit svůj život za svobodu nebo ideály demokracie.

John Corey o sobě vypráví v první osobě a er-forma je vyhrazena pouze autorovi, když vypráví o událostech, u kterých nebyl jeho hlavní hrdina přítomný. John pracoval u newyorské policie v oddělení vražd, takže je to tuhý chlápek bez iluzí. Naoko se řídí předpisy FBI, ale ve většině případů se zařídí po svém. A to značně svérázně. Dění glosuje vtipnými a cynickými průpovídkami, díky čemuž se dá odlehčit i teroristický útok 11. září. John má smysl pro černý humor a některé jeho hlášky jsou už dost na hraně.

Významnou roli v příběhu má Johnova manželka Kate, která také pracuje u FBI. John ji stále miluje, ale to mu nebrání v tom, aby o ní občas neprohodil něco, co čtenáře pobaví a co by ji zaručeně naštvalo. DeMille má smysl pro tempo a v jeho podání jsou zábavné i pasáže, které by u menších spisovatelů působily nudně. Typickým příkladem jsou sledovačky v autě, při kterých se na první pohled nic moc neděje. V takovýchto chvílích si John začne povídat se čtenářem a je o zábavu postaráno.

V knize jsou některá klišé špionážních thrillerů a stejně tak je jisté, že John musí přežít, aby se mohl objevit v dalším díle. To ale považuji za klad, protože autor tím plní očekávání svých čtenářů. Ano, pár lidí tady zemře, ale Dobro zvítězí nad Zlem a John Corey se předvede jako hrdina. „Lev“ je příjemná oddechovka, což ovšem nemyslím nijak pejorativně. Autor vychází ze schémat žánru, kde není možné experimentovat, ale k tomu přidal úžasného hlavního hrdinu a báječný styl vyprávění.

Hodnocení: 90 %

Dotaz k produktu Lev

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Dále doporučujeme

Odvetný úder

Odvetný úder (John Corey #4)

Vítejte v Custer Hill Clubu – pánském klubu nacházejícím se v luxusní lovecké chatě v národním parku Adirondack. Členy tohoto klubu jsou nejmocnější muži Ameriky, obchodní…

Hra se lvem

Hra se lvem (John Corey #2)

Duben 1986. Americké letouny bombardují sídlo plukovníka Kaddáfího v Libyi. 16-letý Asad – což v arabštině znamená lev – ztratí při náletu matku, dva bratry a obě sestry. Cítí se…

Panter

Panter (John Corey #6)

Agent elitní protiteroristické jednotky John Corey se svou manželkou, vyšetřovatelkou FBI Kate Mayfieldovou, jsou vysláni do jemenského Saná, jednoho z nejnebezpečnějších míst na…

Zářivý anděl

Zářivý anděl (John Corey #7)

DeMillův mrazivý a prorocký román proniká pod povrch nové studené války... a v hledáčku teroristů se znovu ocitá Manhattan.

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily