O králíčkovi, který chtěl usnout | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
 • Zůstaň se mnou
 • Pražské jaro
 • Řeky
 • Agent orbulátoru
 • Skleněný pokoj

O králíčkovi, který chtěl usnout

Cena:
199 Kč
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-7473-395-6
Překlad:
Zuzana Pospíšilová
Datum vydání:
23. 11. 2015
Žánr:
Počet stran / vazba:
28/vázaná
3.42 / 1605
 • Popis
 • Recenze
 • Dotaz ke knize
 • Články

Popis: O králíčkovi, který chtěl usnout

Nová cesta jak uspávat vaše děti (vyzkoušeno českými rodiči – výsledky čtenářského testu)

Také se vám nedaří, aby vaše dítě v klidu usnulo? Připojte se k rodičům po celém světě a čtěte dítěti před spaním příběh, který vám pomůže nekonečné potíže s usínáním proměnit v láskyplný a zklidňující rituál.

Králíček Kája nemůže usnout. Ještěže jeho maminka zná cestu k strýčkovi kouzelníkovi Zíválkovi, který dokáže našeho malého nezbedu uspat. Králíček Kája tedy putuje s maminkou k jeho domečku. Cestou potkává nové přátele a učí se od nich, jak usínání může být zábavné i příjemné současně.

Tento jednoduchý příběh je psán netradičním způsobem a používá účinné relaxační techniky, které vašemu dítěti pomohou se uvolnit a během krátké chvíle klidně usnout. Vyzkoušejte průlomovou metodu švédského psychologa Carla-Johana Forsséna Ehrlina a naučte se uspávat své děti způsobem používaným rodiči i učiteli v mateřských školách po celém světě.

„Unavení rodiče planety Země – toto je to, na co jste čekali… Pokud ještě nemáte výtisk, měli byste si ho co nejrychleji opatřit.“ – Metro, Velká Británie

„Tato kouzelná kniha Vaše dítě opravdu uspí během několika minut.“ – New York Post, USA

„Radost rodičů“ – USA Today, USA

„Už jste se někdy potýkali s uspáváním svých dětí a přáli jste si, abyste znali kouzelné zaříkávadlo? Tato kouzelná kniha Vaše dítě uspí během chvilky.“ – Matt Hudson, psychoterapeut

„Příběh o Králíčkovi, který chtěl usnout používejte, když se dějí vzrušující věci nebo když dítěti něco brání usnout.“ – Mikael Odhage, psycholog

Recenze: O králíčkovi, který chtěl usnout

Pohádka o králíčkovi Kájovi, která nemá obdoby

Knihcentrum.cz, 11. února 2016, autor: Lukáš Loužecký

Nedaří se vám uspat potomka? Chcete vyzkoušet něco nového a moderního? Jestliže odpovědi na tyto otázky znějí ano, rozhodně vyzkoušejte přečíst svým zlatíčkám knihu s názvem O králíčkovi, který chtěl usnout.

Švédský autor Carl – Johan Forssén Ehrlin vystudoval psychologii a pedagogiku. V současné době pracuje jako psychoterapeut a tak se nemůžete divit, že jeho kniha není jen klasickou pohádkou. Rozhodl se využít své životní profese a zamířit s ní za našimi nejdražšími.

Příběh se začíná rozvíjet hned od začátku, kdy králíček Kája nemůže usnout. Po chvilce přemlouvání se maminka rozhodne, že ho vezme za strýčkem kouzelníkem Zíválkem. Cestou se potkávají s novými přáteli šnekem Snílkem a sovou Ospalkou.

Na začátku knihy je dobré přečíst si poučku o tom, jak má rodič tuto knihu číst. Nejedná se totiž o klasický monotónní přednes, ale velký důraz musí být kladen i na zívání, protahování určitých slabik či tón hlasu. Velice často se dostává na přetřes i jméno samotné ratolesti. Určitě je zároveň dobré, aby dítě již chápalo samotný obsah.

Psychologický přístup je znát opravdu na každé stránce. Veskrze jsou použita taková slova, která usínajícímu doslova vnucují spánek. Často musíte používat zívnutí. Výraz spát se na několika málo stranách objeví asi tisíckrát. Velké části rodičů se bude zdát kniha trochu připitomělá a někteří ji možná i zahodí. Samotná pohádka je velice jednoduchá a v podstatě vás příliš nezaujme. Hlavní je především její účelnost. Rovněž musím zmínit i poměrně zdařilé ilustrace. Na první pohled sice opět působí dost nenápadně, ale zároveň mají své osobní kouzlo. Dětem by se mohli určitě líbit a zaujmout právě svou střízlivostí.

Asi všichni již určitě pochopili, že pohádka O králíčkovi, který chtěl usnout není jen tak obyčejnou knihou. Ostatně to není ani jejím účelem. Abych řekl pravdu, v mém případě se pomocí ní zatím uspávat nepodařilo. Ale to je i díky tomu, že mám příliš malé dítě. Psychologický vliv je totiž nesporný a určitě věřím tomu, že mnoha nespálkům může pomoci při jejich těžkém boji. Celkově se tedy určitě jedná o zdařilou práci a především velice originální a moderní.

Autorovi se podařilo přijít s něčím, co alespoň u nás nemá příliš obdoby. Bohužel i vzhledem k naší mentalitě se dá předpokládat, že v mnoha zemích bude mít králíček Kája větší úspěch. Česká republika podle mého není tolik přístupná podobným věcem, které v zahraničí mohou být daleko oblíbenější. Přesto by tuto metodu měl vyzkoušet každý rodič. Nic se s ní určitě nemůže zkazit, ale zároveň vám může dopřát daleko jednodušší uspávání. Navíc se už chystá i pokračování, takže koho by toto dílko omrzelo (což se vzhledem k jeho krátkosti určitě brzo stane), může se těšit na další podobný příběh.

RECENZE: O králíčkovi, který chtěl usnout – Carl Johan Forssén Ehrlin

Kukatko.cz, 10. ledna 2016, autorka: Leona Šťávová

Světový bestseller O králíčkovi, který chtěl usnout se konečně dočkal i českého překladu. Pokud doma máte malého nespavce, neváhejte a okamžitě si knihu pořiďte.

Carl-Johan F. Ehrlin je rozhodně erudovaným autorem. Kdo jiný by měl napsat uspávací knihu, než psychoterapeut, který vystudoval psychologii a pedagogiku. Díky svému vzdělání a praxi ví přesně, co se v hlavičkách malých nezbedů odehrává a jak na ně. Je zajímavé, že Pan Ehrlin knihu nejprve vydal vlastním nákladem. Nyní se podle ní uspávají děti v téměř čtyřiceti zemích.

Hned na první straně obdrží přečítající pokyny ke správnímu užívání knihy. Některá slova či věty jsou od ostatního textu odlišena typem písma. Tučně psané je třeba zdůraznit a naopak řádky psané kurzívou je nutné číst velmi pomalu. Autor radí kde zívnout a kde oslovit uspávané dítě jménem.

Dítě provází králíčka Káju, kterému se nechce spát, na cestě ke strýčkovi Zíválkovi. Během krátkého putování potkají šneka Snílka a sovu Ospalku, kteří jim radí, jak usnout. Při návratu domů jsou všichni velmi unavení. Kája s vypětím všech sil dojde do své postele a okamžitě usne. Zdánlivě jednoduchý příběh je pečlivě promyšlený a vychází z psychologických relaxačních technik.

Nakladatelství Kniha Zlín, které u nás knihu vydalo, provedlo velký test českých dětí. Výsledky jsou slibné. 75% českých dětí při předčítání králíčkova dobrodružství usnulo, 87% rodičů knihu doporučuje. 38% dětí usnulo až při cestě králíčka zpět domů. Téměř třetina rodičů uznala, že čtení příběhu není jednoduché. Podrobné výsledky testování jsou k dohledání na webu nakladatelství Kniha Zlín.

Knihu jsem se rozhodla vyzkoušet na své dvouměsíční dceři. Zívala jsem od první stránky a i dcera nakonec usnula. Ale spíše byla ukolébána klidným tónem hlasu, než obsahem textu, který v tomto nízkém věku příliš nevnímá.

I přestože samotný text má pouze 10 částečně potištěných stran , kniha má formát A4. Je tedy vysoká a štíhlá a díky bílé barvě na deskách působí elegantně. Je vytištěna na velmi příjemném a pevném papíru, se kterým si budou vaše prsty nevědomky neustále pohrávat. A ty ilustrace! Čtenář má pocit, jak kdyby byly právě teď nakresleny poctivě ořezanými pastelkami. I kdyby Králíček, jak se kniha v Čechách familiérně nazývá, na vaše děti nefungoval, knihu stojí za to si pořídit.

„S každým nadechnutím a vydechnutím jsou tvé oči těžší a těžší a zavíráš jeTeď (zívnutí). Oční víčka jsou těžká jako kámen. Těžká, jsou těžká, velmi těžká.

Králíček Kája uviděl svůj dům. „Konečně,“ pomyslel si unavený králíček, který teď byl dvakrát tak unavený. Teď. „Oba teď usneme a budeme hezký spát celou noc, (jméno).

O králíčkovi, který chtěl usnout

Fremy.cz, 7. prosince 2015

Usínám. Naposledy mě zaujala knížka o králíčkovi, kterou by rodiče měli předčítat dětem před spaním. Představoval jsem si pohádku s velkými ilustracemi, co děti baví při předčítání nejvíce. Natahují ruce a ukazují na obrázky, jako jsme to dělali asi všichni. Jenže do rukou se mi dostala pohádka švédského psychologa Carla-Johana Forsséna Ehrlina, který na to šel poněkud vědecky. Alespoň takový dojem mám.

Stránky krátkého příběhu zaujmou pěknými kresbami tužkou a pastelkami, které mi připomínají dětství. A také upoutají nevšedním využitím tučného písma a kurzívy. Lépe řečeno jednoduchým návodem jakým hlasem a mimikou předčítat. Jak vás nejspíše napadlo, hravé čtení bude bavit nejmenší mnohem více. Sám autor to má dobře spočítané. Trochu za čáru mi přišlo neustálé opakování příkazu SPI. Zdůrazňování společného usínání hlavní postavy malého králíčka a vašeho dítěte. Jestli funguje, nemůžu jako svobodný bezdětný zodpovědně říci, ale třeba vyzkoušíte na svých ratolestech sami. Pokud prcek usne dřív, než příběh skončí, nic se nestane. Podle návodu máte pokračovat ve čtení až dokonce. Nejsem ani malý, ale sám bych byl do úplného závěru zvědavý, zda mě rodič bude pořád štvát svým SPI, ještě než to na mě naplno přijde.

Sugesce, naprostá únava před ulehnutím a dobrá pohádka, to všechno nejspíš zafunguje na zlepšení usínání. Jako malý jsem rád usínal u nahrávek z audiokazet. Nezapomínal bych proto číst dětem. V knihkupectví stejně jako při výběru této knihy ke čtení by mě zaujala obálka. Stojí za to alespoň třikrát zkusit předčítat svým potomkům. Uvidíte, jak se vžijete do hry se hlasem. Je to návykové.

Přečetl jsem: Carl-Johan Forssén Ehrlin – O králíčkovi, který chtěl usnout

Poslepu.cz, 6. prosince 2015

Králíček Kája nemůže usnout. Ještěže jeho maminka zná cestu k strýčkovi kouzelníkovi Zíválkovi, který dokáže našeho malého nezbedu uspat. Králíček Kája tedy putuje s maminkou k jeho domečku. Cestou potkává nové přátele a učí se od nich, jak usínání může být zábavné i příjemné současně.

Útlá knížka švédského psychologa Carla-Johana Forsséna Ehrlina s názvem O králíčkovi, který chtěl usnout je takovou trochu jinou knihou pro děti. Neoslní ani rozsahem, ani příběhem. Její kouzlo a síla, proč se stala senzací internetového obchodu Amazon, tkví v něčem jiném. Způsob, jakým je napsána – a následně čtena, má děti zklidnit, motivovat je spánku a v ideálním případě i uspat.

Máme tři děti, takže testovací předčítání a uspávání mohlo začít. Nejmladší Víťa (necelé dva roky) a nejstarší Jiřík (10 let) mi nepřišli jako vhodní kandidáti (Víťa ještě moc malý a Jiřík už zase velký), tak jsem přečtení knížky nabídl sedmileté Kačence. Ta s nadšením souhlasila.

Knížka o králíčkovi se Kačce jí líbila a v průběhu čtení na ní bylo i vidět, že četba na ni zabírá a že se jí klíží oči. Zvědavost ale byla silnější, a proto se někdy v polovině četby odehrál tento rozhovor.

Taťko, ta knížka je vážně uspávací.

Tak proč ještě nespíš, Kačenko?

Čekám, jak to dopadne

Kačka se konce knížky (která je opravdu krátká, vlastní příběh zabírá 10 stran) dočkala, ale chvílí po dočtení už spokojeně spala.

Jak se mi četlo

Technika, popsaná a doporučována v knize, není pro nás nic nového. Změna tónu hlasu, dikce či hlasitosti promluvy, to vše při čtení knih dětem před spaním běžně používáme a děti jsou na to zvyklé. Jen to oslovování jménem a řízené zívání bylo něco nového. I když jak se to vezme. Neřízenému zívání se při čtení poměrně často neubráním, takže prakticky vzato, ani zívání při čtení pro naše děti vlastně žádná novinka není Technika čtení mi tedy problém nedělala.

Co mě ale při čtení rušilo a komplikovalo mi ho, byl překlad. Nebo možná styl, jakým je kniha napsána. Text měl úplně jinou dynamiku, než na jakou jsem zvyklý, a obzvlášť časté prokládání textu slovem teď bylo pro mě velmi nepřirozené. A přiznám se, že ke konci knížky už jsem slovo teď vynechával

Koupit, nekoupit?

Pokud máte zkušenosti s předčítáním knih a děti vám večer bez problémů usínají, kniha vám dle mého názoru nic nového nepřinese. Pokud ale mají vaše děti problémy s usínáním a chcete vyzkoušet nějakou novou uspávací techniku, knížku si pořiďte. Myslím, že minimálně za vyzkoušení stojí. A nejen u této, ale i u dalších knih můžete naučenou techniku následně použít.

O králíčkovi, který chtěl usnout

Holkamodrookata.blogspot.cz, 22. listopadu 2015

Musím to zaklepat na dřevo, moje děti usínají celkem bez problémů. Většinou jim čtu z nějaké pěkné knížky a když skončím, zavřou očička a spí. Poslední dobou je však Eliška trošku náladová a vyžaduje větší pozornost. Takže když mi Kniha Zlín nabídla k recenzi pohádku pro děti, která by měla vyřešit problémy s usínáním, rozhodla jsem se to zkusit.

Jedná se o velice jednoduchý příběh pro děti, který vypráví o králíčkovi Kájovi, jehož bratříčci už dávno usnuli, ale on je stále vzhůru. Společně s ním se vydáme na cestu za strýčkem Zíválkem, který by mu měl pomoci usnout. Cestou pak potkává různá zvířátka a debatuje s nimi o usínání.

"Mám namířeno dolů, abych navštívil strýčka Zíválka," odpověděl mu králíček Kája, "protože on mi pomůže usnout. A co ty? Umíš usnout sám?" zeptal se Kája.

Šnek Snílek se na chvíli odmlčel, odpočinul si a pak Kájovi prozradil, že hlavní tajemství spočívá v tom, dělat všechno co nejpomaleji. Chodit pomalu, velmi pomalu. Hýbat se pomalu, hodně pomalu. Myslet pomalu, dýchat pomalu a klidně, pomalu a klidně, zpomalit právě teď."

Prostá krátká pohádka pro malé čtenáře je doplněná pěknými obrázky. Zvláštní jsou na ní pokyny, které má předčítající dodržovat. Tučně jsou vyznačena místa, která je třeba zdůraznit, kurzívy zas části, kdy je vhodné mluvit potichu a v závorkách najdete akce jako zívnutí, nebo vyslovení jména dítěte, kterému pohádku čtete.

Trošku mi to připomínalo pohádku Byl jednou jeden král a scénu, ve které se pan Werich snažil uspat. S podobným principem jsem se setkala i u této pohádky. Opakují se fráze jako "Teď. Chce se ti spát, právě teď." Skoro jako byste dítě hypnotizovali.

Vzala jsem tedy svoji berušku a šla s ní tuto novou převratnou metodu vyzkoušet. Neklaplo to. Zkrátka a dobře pětiletou holčičku, která má ráda Pipi dlouhou punčochu a Tappiho, nějaký jednoduchý příběh, který má navíc úplně jiný rytmus než na jaký je zvyklá, nemůže uspat. Spíš jsem usínala já než ona. Nápad jako takový bych však neodsuzovala. Při uspávání je hlas předčítajícího velice důležitý. Schválně si všimněte, jak maminky mluví s dětmi, když je chtějí uklidnit nebo jim chtějí něco vysvětlit.  Podvědomě používají úplně jiný tón hlasu a dikci.Možná menšímu dítěti by se příběh líbil. Bohužel moje treperenda je na takové věci už moc velká. Snad i překlad mohl být lepší. Přišlo mi, že některé fráze byly takové nepřirozené a kostrbaté. Přesto si myslím, že je to dobrá pomůcka pro rodiče, kteří mají malé děti a s předčítáním nemají moc velké zkušenosti. Je to takový opravdu polopatistický návod, který tápající maminka nebo tatínek možná ocení a třeba jim pomůže a ukáže cestu, kterou se při uspávání drobotiny dát.

Kdy O králíčkovi, který chtěl usnout rozhodně číst

 • máte doma malé dítě (2-3 roky), které má problémy se spaním
 • nemáte zkušenosti s předčítáním
 • zajímá vás kombinace hypnózy a dětské knížky
Kdy O králíčkovi, který chtěl usnout rozhodně nečíst
 • nemáte doma žádném malé dítě
 • nemáte problém se spaním
 • dětské knížky vás fakt neberou

Carl-Johan F. Ehrlin – O králíčkovi, který chtěl usnout

Schefikuvblog.eu, 17. listopadu 2015

Již za pár dní se na trh chystá jedna opravdu originální kniha pro děti, kterou ocení především jejich rodiče. O králíčkovi, který by rád usnul má pomoci našim dětem s poklidným usínáním a dopomoci nám rodičům nalézt cestu jak nekonečné potíže s usínáním proměnit v láskyplný a zklidňující rituál. Kupodivu za ním nestojí žádný z renomovaných nakladatelských domů pro děti, ale Kniha Zlín, která je ve čtenářských kruzích známá především díky svým kriminálním příběhům.

To však nikterak nebrání tomu, aby na český trh přinesli knihu, která dopomáhá tisícům rodičů po celém světě s uspáváním svých ratolestí. Ostatně ne nadarmo je tato kniha bestsellerem, který vychází již v 39 zemích světa a jen v Dánsku se nyní chystá do prodeje stotisícový náklad. Otázkou je, zda tato revoluční uspávací pohádka zafunguje i na české děti.

Již před samotným čtením si je potřeba uvědomit, že tato kniha rozhodně není žádná klasická pohádka na jaké jsme zvyklí. Přesto ovšem jeden kratší a jednodušší příběh obsahuje. Ovšem než na samotný děj je v tomto případě kladen důraz na styl, jakým je napsán a techniky, které budete při předčítání používat.

Vzhledem k tomu, že má tato kniha pomoci našim dítkám s usínáním, je vcelku jasné, kolem čeho se bude celý příběh točit. Malý králíček Kája nemůže usnout a má s tím stále větší a větší problémy. Naštěstí jeho maminka zná cestu ke kouzelnému strýčku Zíválkovi, který dokáže malého nezbedu jistojistě uspat. Králíček tedy putuje k jeho domečku. Cestou navíc potkává nové přátele, kteří mu radí jak nejlépe usnout a uvolnit se.

Po příběhové stránce tedy zázraky čekat rozhodně nemůžeme. To důležité se ovšem ukrývá v jednotlivých radách, které nám autor předkládá, jak vůbec máme tuto “pohádku” číst. Možná vám přijde divné, jak bychom mohli jenom pomocí změny intonace, šeptání a modulace hlasu uspat jindy neuspatelné dítko. Je to k neuvěření, ale ono to doopravdy funguje. A to dokonce i ve chvílích, kdy vašemu děťátku rostou zoubky a se vším je daleko větší problém než normálně. Ostatně u nás doma jsme již vyzkoušeli a usínáme společně s králíčkem bez jakýchkoliv problémů každý den.

Je sice jasné, že tato metoda asi nemusí fungovat úplně na každého. Minimálně za zkoušku však stojí. Jen doporučím oprostit se od faktu, že si budete připadat jako byste vaše malé dítko zaklínali nebo uváděli do hypnózy. Jisté však je, že švédský psycholog Carl-Johan Forssén Ehrlin našel opravdu revoluční metodu, která pomůže nejen dětem, ale především jejich rodičům zachovat si duševní zdraví.

Uspávanie ako veda?

Orvokki.sk, 16. listopadu 2015

Napísať o sotva 30 stranovej knihe, ktorá je určená k tomu, aby vaše dieťa zaspalo, je náročné. Takže informácie o tom, aký bohatý jazyk autor používa, či je zápletka dokonalo zamotaná a záver nečakaný, musia ísť stranou. Jazyk je totiž jednoduchý, určený tým najmenším, zápletka je jasná, zajačik i malý poslucháč musia zaspať a záver závisí na tom, ako dobre knihu prečítate. A to je výzva.

Nebudem klamať, po prvom prečítaní som si povedala: “A toto ako fakt funguje?”. Nuž, funguje. Len to nesmiete čítať dospelácky. Potom sa dejú veci. Ale môžete skúsiť knihu prečítať aj manželovi, presne tak, ako autor odporúča. Uvidíte, ako sa pobavíte.

Čím sa knižka O králíčkovi, který by rád usnul líší od bežných rozprávok? Nezačína klasickýmKde bolo tam bolo, ani modernejším variantom. Prvá strana sú pokyny pre predčítača. Dozviete sa, že v texte sú slová a vety, ktoré treba zdôrazniť, naopak iné by ste mali čítať pomaly a kľudne. Občas musíte vykonať nejakú akciu a nejedenkrát bude súčasťou príbehu aj meno dieťaťa. A zívať budete toľkokrát, že spánok príde aj na vás. Dosť možno skôr, ako na dieťa.

Vlastné deti nemám, ale s tými od kamarátok či rodiny som už aké-také skúseností nabrala. A viem, aké náročné je tých malých diablov uspať. Takže s tabletom v ruke som sa rozhodla navštíviť kamarátku s dvoma deťmi a otestovať, ako kniha švédskeho psychoterapeuta Carla-Johana Forssén Ehrlina funguje v praxi.

Pre niekoho, kto už je nejaký ten mesiac v spoločnosti dieťaťa prakticky nonstop, nebol problém začítať sa do knihy požadovaným tempom. Mne to chvíľu trvalo, no postupne som prišla na to, že na deti tieto veci naozaj zaberajú. To, čo sa mne zdalo ako príliš vedecký a psychologický spôsob, ako povedať rozprávku o zajačikovi, mali oni radi. Potrebovali počúvať zívanie, zdôrazňovať niektoré slová, chceli počúvať svoje meno spolu s menom zajačika, chceli byť súčasťou príbehu.

Deti tuším aj potrebujú, aby sa im niektoré veci stále opakovali. Kým mne osobne vadilo, že výzva k spánku bola takmer na každom odstavci, na deťoch som zaznamenala, že sa približujú k spánku každým ďalším zopakovaním. Nespali s poslednou vetou. Ale nemali k tomu ďaleko. Takže misia splnená, mohla som ísť spať aj ja, pretože toľké zívanie je nákazlivé.

Spomínala som, že je aj ilustrovaná? Je! Jednoducho, ale pekne. Aj keď netuším, nakoľko je vhodné ukazovať deťom aj ilustrácie keď chceme, aby ležali v postieľke a snažili sa zaspať.

4/5

Dotaz k produktu O králíčkovi, který chtěl usnout

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Dále doporučujeme

O slůněti, které chtělo usnout

O slůněti, které chtělo usnout

Ukolébejte dítě slovy ke spánku! Inovativní metodu, která vychází z kombinace relaxačních a psychologických technik a jednoduchého pohádkového příběhu, představil švédský…

Kryptoportál

Kryptoportál (William Wenton #2)

Dobrodružná jízda světem tajemných sil pokračuje! Tentokrát William s Iscií musí odhalit tajemství záhadného kryptoportálu.

Agent orbulátoru

Agent orbulátoru (William Wenton #3)

Nová tajemství a zdánlivě neřešitelné šifry zavedou Williama Wentona nejen zpět do Institutu posthumáního výzkumu, ale i do mořských hlubin až na samé dno Mariánského příkopu!

Erik

Erik

Zahraniční student Erik není jen tak obyčejný kluk. Erik je maličký, zabydlel se ve spíži a místo zoologické zahrady nebo výletů do města ho zajímají ty nejobyčejnější předměty…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily