Cesta časem: Světové dějiny v obrazech | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Závěje
  • Mistrovské dílo
  • Žízeň

Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Cena:
399 Kč  359 Kč
Autor:
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-7473-524-0
Překlad:
Veronika ter Harmsel Havlíková
Datum vydání:
15. 03. 2017
Žánr:
Počet stran / vazba:
80 / vázaná
4.25 / 119
ks
Cesta časem: Světové dějiny v obrazech
Cesta časem: Světové dějiny v obrazech
Cesta časem: Světové dějiny v obrazech
  • Popis
  • Recenze
  • Dotaz ke knize

Popis: Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Příběh světových dějin pro malé i velké čtenáře, který vás vezme na cestu časem od okamžiku velkého třesku přes období dinosaurů, prvních velkých civilizací, středověku až k turbulentnímu dvacátému století, vesmírným objevům a současnosti. Na osmdesáti stranách zachycuje nejen stěžejní historické okamžiky, války a katastrofy, ale představuje také umělce, důležité myslitele i vládce.

Cesta časem není jen sumou historických faktů, ale ukazuje především život a kulturu v jednotlivých obdobích. Nevyhýbá se ani drakům, bájným hrdinům a televizním postavám, ani převratným objevům a vynálezům. Každá ze scén zasazuje historické okamžiky do globální perspektivy, prostoru a času.

Pro starší děti a dospělé čtenáře může být kniha kromě zábavy také podnětem k dalšímu studiu nebo otestování vlastních znalostí. Mladší děti ocení především ucelený přehled, který jim lépe umožní pochopit příběh světových dějin.

Recenze: Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Hravá a barevná historie

Hotcoffee.cz, 25. března 2017

Obrázková kniha, která není zdaleka jenom pro děti. Peter Goes, belgický umělec na volné noze, neprožije den, ve kterém by nemaloval, nekreslil nebo jen tak nečmáral. Na svém kontě má knihy a ilustrace pro děti, plánky měst, tematicky laděné cestopisy. Jeho osobitý styl můžete na vlastní oči poznat v nové knize Cesta časem. Garantuji Vám, že i když ji koupíte Vašim dětem, pořádně se do ní s nadšením začtete sami.

Historii nebo spíš dějepis ze školních lavic mám spojený s nezapamatovatelnou kupou dat a nekončícím proudem bitev. Učebnice mě dokázaly nejen přenést do jiného světa, ale hlavně v minutách přenést do říše snů. To ale s Cestou časem vůbec nehrozí. Po prvním otevření jsem od ní na dlouho nemohla odtrhnout oči a zkoumala jsem a četla, otáčela dál a pak zase na začátek. Kdokoliv se k ní u nás doma dostal, zůstal v ní na nějakou dobu ztracen a pohlcen. Startuje se pěkně rovnou Velkým třeskem a érou dinosaurů, podíváte se na světovou Římskou říši, na Divoký západ a dojdete až k aktuálním událostem jako třeba útoky na redakci Charlie Hebdo, a rozhodně to není styl datum - událost.

Několikrát jsem zavrávorala nad otázkou mého zvídavého dítěte, když chtělo vědět, co na daném obrázku je. Na některé z nich už byla má fantazie ve srovnání s autorovou krátká. Drobné mínus si získává kniha za velikost písmen v kombinaci s častým kroucením hlavy (čtení textu zapsaného do ulity nebo do vln moře mi dělalo fakt problém). Každopádně uznávám, že bez hledání detailů zapsaných/zakreslených na stránkách knihy, by to nebylo ono.

Hledáte dárek pro mladého nadšence historie, nebo chcete svému dítku ukázat, že historie nemusí být jen běžná školní nuda, sáhněte bez váhání po Cestě časem.

Hodnocení: 95%

Ilustrovaná cesta naprieč históriou

Orvokki.sk, 22. března 2017

Nedávno som sa rozplývala nad tenkou, no formátom veľkou a obsahom zaujímavou knihou Mapy. Dnes tu mám podobný počin a neviem sa naň vynadívať. Cestu časem som prečítala, prelistovala trikrát a je mi jasné, že sa k nej ešte niekoľkokrát vrátim, no to už spoločne s malým-veľkým čitateľom. Úprimne mu trošku závidím, že sa o histórií svetových dejín dozvie tak pútavou formou. A ja by som si dovtedy mala dejiny naštudovať, pretože mi je jasné, koľko otázok pritom padne.

Cesta časem začína Veľkým treskom a postupne sa cez prvé osídlenia a civilizácie dostáva k rôznym ríšam i národnostiam, nevynechá najdôležitejšie udalosti významných storočí, veľký priestor dostane 20. storočie a skončí v súčasnosti.

Dozviete sa, čo boli pterosaury, kedy vzniklo klinové písmo, ako sa volal meč, ktorý priniesol jeden starec Attilovi, ako to bolo z Inkmi a Aztékmi, ktoré storočie bolo storočím veľkých skladateľov, kedy sa objavil na plátne Mickey Mouse i kto vytvoril prvý animovaný zvukový film. Tých udalostí je tam naozaj veľa, kniha sa dá čítať opakovane a som si istá, že niečo nové prinesie aj dospelákom, ktorí už majú čo to načítané.

Cesta časem je nielen pre najmenších čitateľov, ale svoje si nájdu aj tí starší. Ideálna mi príde kombinácia, kedy si rodič číta s dieťaťom a spoločne spoznávajú históriu. Veľkoformátové ilustrácie zaujmú na prvý pohľad, texty nie sú dlhé ani nudné.

Jediné, čo by som knižke trošku vytkla, vzhľadom k tomu, že má osloviť aj deti, sú malé písmenká. Texty nie sú vyrovnané do riadkov, ale kopírujú jednotlivé obrázky. K tomu striedavo tmavé a svetlé pozadie, a čítanie môže drobcom robiť problém.

Inak je ale Cesta časem jedinečnou a originálne spracovanou knihou, ktorá by nemala chýbať v žiadnej knižnici. Dokonalé mi príde, ako na seba jednotlivé ilustrácie naväzujú, takže tvoria časovú os. Skvelý je výber historických okamihov, skvelé sú aj obrázky, ktoré fungujú samostatne k textu i ako celok. No skrátka nádhera.

Marec je mesiac kníh, takže ak by každé dieťa vo vašej rodine malo dostať jedinú knihu, táto je ideálna voľba.

5/5

Peter Goes – Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Schefikuvblog.eu, 24. března 2017

Dětských knih není nikdy dost, ovšem o to těžší je mezi nimi zaujmout. V poslední době se to bezpochyby podařilo velkoformátovým Mapám z nakladatelství Host. Avšak ani další nakladatelství nehodlají zůstat stranou a tak Kniha Zlín přichází s podobně zaměřenou knihou. Zapomeňte však na zeměpis, tentokrát se vydáváme společně Peterem Goesem na fantastickou Cestu časem.

Tento ilustrovaný skvost má na svědomí belgický umělec Peter Goes. A i když si Cesta časem ještě nevydobyla tak ikonický status, jako již zmíněné Mapy, má k němu více než slušně nakročeno. Na osmdesáti plně barevných stranách se tak můžeme těšit na úžasnou ilustrovanou cestu do naší historie.

A kde jinde začít, než u zrodu všeho bytí. Začínáme tedy Velkým třeskem a postupně procházíme všemi nejdůležitějšími obdobími planety Země a lidských dějin. Postupně se tak seznámíme s dinosaury, prvními velkými národy tohoto světa, či velkými historickými milníky našich dějin. Autor však nezapomněl ani na nejrůznější perličky z naší mytologie, či takové informace jako kdy vznikly počítačové hry včele s Pac-manem, či kdy byl uspořádán legendární koncert Live AID.

Pro české čtenáře bohužel kniha moc informací z našich (tím myslím českých) dějin nenabízí. Můžeme však kvitovat s povděkem, že alespoň jednu podstatnou zmínku zde najdeme. Tou je nechvalně proslulá okupace z roku 68. Je tedy vidět, že Peter Goes se skutečně snažil zachytit vše nejpodstatnější z naší historie a neopomenul ani tak malý národ, jakým Češi jsou.

Každému období dějin je věnována jedna dvojstrana v knize, na kterých najdeme originální velkoformátové ilustrace, které vás budou nutit knihou neustále listovat. Ty jsou pak doplněný krátkými popisky nejdůležitějších událostí daného období. Nečekejte tedy žádné popisy jako z učebnice dějepisu. Ostatně autor se rozhodl jít zcela jiným směrem.

I když je kniha určena především pro nejmenší čtenáře, ani jim bych knihu úplně nedoporučil. Ideální kombinací tak budou chvíle, kdy budou rodiče listovat knihou společně se svými ratolestmi. Popisky u ilustrací tak slouží spíše jako osnova pro rozvinutější vyprávění, které však autor nechává již plně v našich rukou. Společně s Cestou časem tak dostávají rodiče do rukou jedinečný nástroj, jak nenásilnou formou naučit své děti pár nejdůležitějších bodů z naší historie.

Cesta časem je bezpochyby další jedinečnou knihou, která by rozhodně neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Vytknout se jí dá opravdu jen málo co a pevně věřím, že se k ní budete společně se svými dětmi stále a znovu vracet. Já to totiž mám rozhodně v plánu…

Teprve březen a já už mám první knihu za 100

Blog.nofreeusernames.cz, 13. března 2017

V dnešní recenzi se vyhnu zbytečnému tlachání a budeme se koukat na obrázky – stejně jako v Cestě časem, ilustrované výpravě do historie světa od belgického umělce Petera Goese. Když držím v ruce knížku jako je tahle (Mapy z Hostu patří do stejné kategorie), skoro lituju, že jsem se dávno nerozmnožila a nelistuju stránkami s čerstvě školou povinným dítkem. To by už první stránka (co první stránka, už obálka!) proměnila ve vášnivého historika a zapáleného badatele po tajích minulosti.

Od Velkého třesku až po Facebook, každé otočení strany je skokem na jiný kontinent, do jiné doby, plným historických událostí, ale i popkultury a perliček. Od Vikingů k Osmanské říši, dynastii Ming, pod severní pól na palubě Nautilu a rychle na oběžnou dráhu, na Měsíc, na Mars… Goesovy kapitoly z historie na sebe navazují nejen na časové ose, ale také ilustracemi. Kdybyste vytrhali stránky (nedělejte to!), můžete si sestavit celý příběh z nekonečné řady obrázků.

Nejenže si vzpomenete na občas zdlouhavé a nudné hodiny dějepisu a budete si přát, abyste se mohli vrátit do školní lavice s Cestou časem v aktovce, bude vás bavit prozkoumávání ilustrací a hledání skrytých vtípků a detailů. I při opakovaném čtení najdete něco nového, ostatně není v lidských silách všechnu tu krásu absorbovat najednou. Ano, Goes si vybírá a jeho historie světa rozhodně není kompletní (to na 80 stranách ani nejde), ale každý obrázek a popisek vám může sloužit jako odrazový můstek pro další vyprávění – a tak, pokud čtete s dětmi, fungujete vy sami jako vyplňovači mezer. Boží, ne? Neříkala jsem, že ta recenze bude stručná? Tak už jen důrazné zvolání nakonec: Cestu časem si hned kupte, je nádherná, je velikánská a bude bavit malé i velké. Není nic, co bych jí vytkla, fakt. Dneska to bude za všechny bludišťáky.

Hodnocení: 100 %

Dotaz k produktu Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
 

Dále doporučujeme

Příběhy z konce předměstí

Příběhy z konce předměstí

Příběhy z konce předměstí (2008) jsou antologií patnácti velmi krátkých ilustrovaných povídek – humorných, poetických, dojemných, vážných, lehce děsivých, melancholických či…

O slůněti, které chtělo usnout

O slůněti, které chtělo usnout

Ukolébejte dítě slovy ke spánku! Inovativní metodu, která vychází z kombinace relaxačních a psychologických technik a jednoduchého pohádkového příběhu, představil švédský…

O králíčkovi, který chtěl usnout

O králíčkovi, který chtěl usnout

Nová cesta jak uspávat vaše děti (vyzkoušeno českými rodiči – výsledky čtenářského testu) Také se vám nedaří, aby vaše dítě v klidu usnulo? Připojte se k rodičům po celém…

Zloděj luridia

Zloděj luridia (William Wenton #1)

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A…