Vraždaplán | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Vraždaplán

Cena:
249 Kč
Autor:
Dostupnost:
skladem
ISBN:
978-80-7473-525-7
Datum vydání:
17. 04. 2017
Počet stran / vazba:
246 / vázaná

Koupit e-knihu(Doporučená cena: 149 Kč)Přehled všech našich e-knih

Palmknihy eReading 

  • Popis
  • Úryvek
  • Recenze
  • Dotaz ke knize
  • Články

Popis: Vraždaplán

Po surovém nočním útoku na mladou ženu padá na Město tíseň. Dává tím dávno zmizelá hlava podsvětí signál o svém návratu? A musí se nevyřízených účtů obávat i bývalý policejní komisař Eda?

Eda žije fádním životem stárnoucího muže. Jeho stereotyp naruší návštěva přítele přesvědčeného, že někdo během desítek let a podle schématu třídního tabla postupně zabíjí jeho gymnaziální spolužáky. Pomůže mu bývalý detektiv a podaří se mu navzdory smrtelnému nebezpečí odhalit, zda se skutečně jedná o promyšlený vražedný plán, nebo jde jen o neuvěřitelnou souhru náhod?

Napínavý román Karla C. Griga navazuje na to nejlepší z tradice české detektivky. Osvědčené ingredience autor zručně aktualizuje a čtenář má možnost odhalit v pozadí příběhu společenské souvislosti, jež se nápadně podobají realitě, jakou v Čechách dnes zažíváme...

Úryvek: Vraždaplán

Recenze: Vraždaplán

Knižní tip: VRAŽDAPLÁN (recenze)

Chrudimka.cz, 3. července 2017, autorka: Darina Krejčí

„Co jste vy, byli jsme i my. Co jsme my, budete i vy.“

Hlavní hrdinou příběhu je Eda, což je policejní komisař v důchodu. I přes to, že už je na odpočinku, žádné události, které se dějí jak v Městečku či v politických sférách, mu neuniknou. Nechce, ale stejně je do toho zatažen. Všechno se motá ale jen kolem jedné, čtyřicet let staré, maturitní třídy, protože to vypadá, že všichni studenti této třídy mají „problém“… Eda se do všech problémů brodí víc a víc, přitom doma má svých starostí dost, ale bohužel, jen on dokáže tohle všechno zastavit a ukončit.

Karel C. Grig, autor Vraždaplánu, je český autor, narozen roku 1955 a tím, že je to našinec, dává do příběhu spoustu náznaků, které my, čtenáři, známe a vidíme v dnešní době kolem sebe.

Když jsem se do čtení pustila, už první stránka mi dala najevo, že příběh bude stát za to. A byla to pravda.

„Už tu měl být. Možná čeká nahoře v lese nad vsí, až autobus odjede. Je chytrý a opatrný. Ví, že čím méně lidí je spolu uvidí, tím líp. Obchází tady i esenbák, takový mladý pitomec. Mluví s nějakým dědkem a pozoruje ji, raději by měla poodejít někam dál…
Zbývá jí dvanáct hodin života.“

Protože jsem četla elektronickou verzi, nedokážu říct, jakým způsobem je tištěná kniha upravena, ale ve čtečce jsou všechny kapitoly na sebe nahuštěné. Příběhu to na kráse ovšem neubralo.

Eda byl pro mě fakt dobrý chlap, který se dokázal dívat na věci s odstupem, řešil vše s chladnou hlavou. Navíc, když se dostal do úzkých, třeba když jej přepadli a chtěli odvézt, tak v klidu vystoupil ze svého auta, nechal se usadit do auta únosce a ještě s výrazem, proč jedete tak pomalu, s nimi odjel. Úplně jsem to měla před očima. Nebo jakým způsobem řešil to, že se někdo ocitl u něj doma. V klidu šel spát. No, to teda…!

Co se mi taky líbilo, tak byl způsob, jakým probíhaly konverzace mezi některými hrdiny. Slangových a hovorových výrazů bylo v přímé řeči dost a tím to získávalo na určité autentičnosti.

I když to většinou nevyhledávám, tak tady mi to v rozhovorech přišlo naprosto normální. Vůbec jsem se nad tím nepozastavovala.

I přesto, že jsem zvyklá na výraznější tempo a pořádnou dávku napětí, tak Vraždaplán má něco do sebe. Je to zajímavé sledovat, jakým směrem se děj ubírá.

Neměla jsem tendenci kousat si nehty, ale napnutá, jak to všechno dopadne, jsem rozhodně byla. Autor mne dokázal zaujmout, dát mi určité vodítka a mě nezajímalo nic jiného, než jak to všechno dopadne, ať už okolo Markéty a Marka, tak se Sejbrem.

Celkově byla Vraždaplán zajímavá, s dobrou detektivní zápletkou a příjemnými hrdiny. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky odehrávající se v naší vlasti, těm, kteří rádi sledují funkčnost podsvětí a jejich machinace a taky těm, kteří rádi hádají ty záporáky. Tady máte možností i více.

Celkové hodnocení: 80 %

Dotaz k produktu Vraždaplán

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:povinné *
Číslo "10" slovy:povinné *
Váš dotaz:povinné *
 
  Informace o ochraně osobních údajů
 

Dále doporučujeme

Hadí dcera

Hadí dcera

Bible, Exodus 22,17 Čarodějnici nenecháš naživu. Ve stejnou dobu, kdy jsou v rozvalinách stavby poblíž Prahy objeveny oběti téměř padesát let staré vraždy, se na jachtě plující…

Třetí kaple

Třetí kaple

Kdo si z nás dělá „časovou“ konzervu? Napínavý a mysteriózní příběh ze současnosti, který lze vnímat stejně dobře jako detektivku nebo černý román. Stárnoucí muž a mladá…

Petrovy mozaiky

Petrovy mozaiky

Láska na druhou? Román s tajemstvím. Příběh o zrodu milostného vztahu a zároveň napínavé, téměř detektivní pátrání po stopách vášně a smrti. Konec dvacátého století. Žena a…

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily