Pohádka o králíčkovi překvapila Japonsko, brzy budou usínat i sloni | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Pohádka o králíčkovi překvapila Japonsko, brzy budou usínat i sloni

6. 6. 2016

Uspávací pohádka O králíčkovi, který chtěl usnout se stala bestsellerem číslo 1 v Japonsku za první pololetí roku 2016. Prvenství si drží v celkovém žebříčku, který je sestavený z knih všech žánrů. Je to vůbec poprvé, co tuto pozici obsadil autor, který není z Japonska a zároveň je to poprvé, co 1. místo získala kniha pro děti. Zatím se v Japonsku prodalo přes 600 000 knih.

Králíčkovi se ve světě opravdu daří, a tak se brzy budeme moci těšit na další knihu Carla-Johana Forsséna Ehrlina. Tentokrát budou hrát hlavní roli sloni a v originále vyjde kniha pod názvem ELEFANTEN SOM SÅ GÄRNA VILLE SOMNA (O slonovi, který chtěl usnout). Už je skoro hotová, právě se pracuje na ilustracích a brzy vám představíme i obálku. Švédsky vyjde kniha 24. září letošního roku, překlady budou brzy následovat. Kniha má stejný koncept, jako O králíčkovi, který chtěl usnout, autor opět připravil pokyny pro rodiče, jak nejlépe knihu číst, aby jejich děti opravdu usnuly (a jak jsme zjistili v našem čtenářském testu, funguje to i na ty české).

První skeče ilustrací k nové pohádce o slonovi:

O králíčkovi, který chtěl usnout

O králíčkovi, který chtěl usnout

Nová cesta jak uspávat vaše děti (vyzkoušeno českými rodiči – výsledky čtenářského testu) Také se vám nedaří, aby vaše dítě v klidu usnulo? Připojte se k rodičům po celém…

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily