Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | říjen 2017 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | říjen 2017

4. 10. 2017

Co je nového?

Ano, hádáte správně. Momentálně je nový tento seriál na blogu, který právě čtete. Chtěli bychom vám více přiblížit, čím v redakci žijeme, co náš těší a na co se naopak můžete těšit vy. Nový příděl informací z KNIHY ZLIN tedy nově očekávejte každou středu (a můžete jej odebírat i na mail – stačí se přihlásit k odběru našeho newsletteru).

A když jsme u toho těšení – jestli se jako my, nemůžete dočkat Harryho Holea v podání Michaela Fassbendera, zkraťte si čekání čtením, nejlépe novým knižním vydáním Sněhuláka s filmovou obálkou. Vychází právě v těchto dnech.

Tabook

Děkujeme všem, kteří zavítali k našemu stolečku na Tabooku v Táboře. Tabook je festival s naprosto jedinečnou atmosférou a neuvěřitelnou koncentrací chytrých a vnímavých dětí na jednom místě. :-)

Právě vychází

Dalším titulem, který tento týden vychází, je pokračování série detektivních příběhů s vyšetřovateli Bitte Roedovou a Vernerem Jacobsenem s názvem Boží prst. Stejně jako v Závějích dává Marit Reiersgårdová přednost před popisem brutálních scén a vymýšlením úchylek sériových vrahů obyčejnému životu na maloměstě, který přináší svá každodenní dramata.  V rozhovoru pro iLiteraturu uvádí: „Je děsivé, že lidé, které znáte, mohou mít na svědomí strašlivý skutek. Jako spisovatelka si rada hraju s tím, že každý má nějaké tajemství a některá přímo souvisejí se zločinem.“

Nová obálka

Edice Artberry se v prosinci rozroste o další titul. Jak číst současné umění vyjde krátce před Vánocemi, takže ji můžete zařadit na seznam přání pro Ježíška. Kritik a kurátor Michael Wilson představuje více než dvě stovky děl – fotografií, instalací, soch, maleb, videí a performancí – vytvořených žijícími umělci v průběhu posledních dvou desetiletí. Díky nim můžete proniknout do světa současného umění, lépe mu porozumět a vychutnat si ohromné množství rozmanitých děl vystavených v muzeích a galeriích po celém světě.

A kdo ví, jaké umělecké dílo se skrývá na obálce knihy Jak číst současné umění, vyhrává! :-) Z odpovědí, které dorazí na mail info@knihazlin.cz do pondělí 9. října vylosujeme výherce, který dostane knihu z edice Artberry podle svého výběru.

Brzy vyjde

Severského Harry Hola a mongolského Jerúldelgera za pár dní doplní japonský inspektor Iwata. Svérázná a nekompromisní postava s temnou minulostí si s našimi známými parťáky v ničem nezadá. Korektury jsou hotové, finální verze v tiskárně, takže si v kalendáři zatrhněte 16. října, kdy vycházejí Modrá světla Jokohamy.

Nový titul

Jedním z našich úlovků, na který jsme moc pyšní, je kniha talentované začínající americké spisovatelky Emily Fridlundové s lehce poetickým názvem History of Wolves. Kniha už pro svůj suverénní tón vyprávění, úchvatné popisy (nejen minnesotské přírody) a křehký příběh ve stylu comming of age stihla zaujmout čtenáře i kritiky v anglicky mluvících zemích a aktuálně se objevila i na shortlistu Man Bookerovy ceny. Na český překlad se můžete těšit na podzim 2018.

Dotisky

Pokud vám unikly tituly Vlčí ostrovPlanina, máme pro vás druhou šanci. Obě knihy vychází v dotisku, takže poté co byly beznadějně rozebrány, je opět najdete v nabídce knihkupectví. S Vlčím ostrovem se vydáte na roadmovie kanadskou divočinou a v Planině se octnete na písčitých islandských pláních severně od ledovce Vatnajökull, kde spolu se čtveřicí hlavních hrdinů prožijete téměř neskutečně hororový příběh.

Recenze

Ve výběru z recenzí se vracíme k titulu Následky nadějné holandské autorky Niñy Weiersové. Hlavní hrdinka Minnie Panisová, mladá a uznávaná umělkyně, v něm experimentuje s uměním i svým životem. Věříme, že vás ke čtení naláká recenze se serveru idnes.cz.

Žebříček

Co letos nejvíce kupujete? Máme pro vás žebříček nejprodávanějších novinek z letošního roku. První místo je naprosto jasné. ;-) Nás potěšila zejména druhá příčka v prodeji tištěný knih, na níž se vyhoupla úchvatná, originálně ilustrovaná Cesta časem Petera Goese.

Tištěné knihy E-knihy
1. Žízeň 1. Žízeň
2. Cesta časem 2. Odplata
3. Závěje 3. Kruté časy
4. Doppler 4. Doppler
5. Dobří sousedé 5. Náklaďáky Volvo
6. Náš všední život 6. Noční dravec
7. Náklaďáky Volvo 7. Pod maskou
8. Stockholm DELETE 8. Závěje
9. Odplata 9. Stockholm DELETE
10. Nová Odysea 10. Vraždaplán

Závěrem

Pokud Vaše čtecí polička zeje prázdnotou, nebo naopak kupou nedočtených knih, anebo začínáte pomýšlet na vánoční dárky, nastala pravá chvíle k prolistování našeho podzimního edičáku.

Krásný týden z KNIHY ZLIN.

Planina

Planina

Dva mladé páry z Reykjavíku se vypraví na cestu přes nehostinné planiny středního Islandu. Na písčitých pláních severně od ledovce Vatnajökull sjedou v mlze z cesty a narazí do domu v…

Vlčí ostrov

Vlčí ostrov

Lékař jí kdysi říkal, že musí brát léky a vést bezpečný a předvídatelný život, aby svou nemoc dokázala zvládat. Lajla Rolstadová se však rozhodne pro pravý opak – žít…

Jak číst současné umění

Jak číst současné umění

Působivý a nově pojatý přehled děl současných výtvarných umělců, jehož prostřednictvím autor zkoumá proměnlivý a často zarážející svět umění jednadvacátého století.

Boží prst

Boží prst

Klasická anglická detektivka v norském podání, která vyniká propracovanou zápletkou a důkladnou psychologií postav.

Následky

Následky

Jak silná může být touha, aby nás někdo jiný viděl a věřil v nás?

Modrá světla Jokohamy

Modrá světla Jokohamy

Modrá světla Jokohamy jsou evokativní a mnohovrstvený román s detektivní zápletkou, napsaný s výsostným citem pro atmosféru.

Sněhulák (filmová obálka)

Sněhulák (filmová obálka)

S prvním sněhem přichází Sněhulák a někoho si vezme s sebou.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily