Funguje uspávací pohádka o králíčkovi Kájovi? | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Funguje uspávací pohádka o králíčkovi Kájovi?

14. 12. 2015

23. listopadu jsme vydali ojedinělou publikaci, pomocí které tisíce rodičů po celém světě uspávají své děti. Kniha O králíčkovi, který chtěl usnout je celosvětovým bestsellerem, který vyšel v 39 zemích. V Dánsku nedávno pustili na trh stotisícový náklad. Opravdu funguje? Vyzkoušeli jsme ji na českých dětech a rodičích.

Pochvalné citace ze zahraničního tisku a stovky nadšených recenzí jsou pro nás jedním z faktorů pro vydání knihy v češtině. Ale co když jsou čeští čtenáři jiní, co když nebude průlomová metoda na uspávání dětí od švédského psychologa Carla-Johana Forsséna Ehrlina u nás fungovat? Rozhodli jsme se to zjistit a uspořádali čtenářský test. A tady jsou výsledky:

Je to taková nenápadná kniha, ale kolik toho dokáže. Při první čtení jsem si myslela, že nebude fungovat. Ale syn mi usnul na poslední stránce. Bezva! Druhou noc usnul na předposlední. A pak se to zlomilo. Ačkoliv měl syn při čtení ještě spoustu jiných aktivit, pokaždé si tak kolem poloviny příběhu zalehnul a poté usnul. Co dodat? Možná jen díky pane Carl-Johan Forssén Ehrlin :-) (Lenka)
Kniha se velice dobře čte. Doporučila bych ji všem rodičům, kteří svým dětem čtou rádi knížky. Při čtení oslovujete děti jménem, ty tak mají pocit, že jsou součástí příběhu o králíčkovi. (Helena)
Kniha je krásně ilustrovaná a příběh je moc pěkný, jen mám chvilkami při čtení pocit, že už nejde o relaxační techniky ale hypnózu :-). Jinak se dětem moc líbí, napřed jsem je nechala, aby si knihu prohlédli a osahali, ale i tak měli první dvě čtení spoustu dotazů a chtěli se dívat. To usnuli až skoro na konci, po třetí už leželi v klidu a šlo to rychleji. Dcera 6 už usíná u sovy a syn jak kdy, ale už usnul i u šneka. Teď už zas máme problém, že je příběh už tolik nebaví. Jdeme tedy do postele o trochu dřív a před králíčkem čtu ještě jednu nebo dvě jiné pohádky aby to neměli jednotvárné... Ale celkově hodnotím kladně, u nás určitě vcelku úspěch. Doba uspávání se zkrátila, ale tím jak čtu ještě pohádku navíc, ne zas tak moc. (Fotka je vložená až po usnutí, neměl nás kdo vyfotit :-)) (Věra)
Dotazník se mi hůře vyplňoval, protože jsem zkoušela knihu číst doma svým dětem, ale také v práci, kde mám větší věkové rozpětí. Stejně tak každé dítě ve školce usnulo jinak. Takže se pokusím shrnout své postřehy spíše sem. Vzhledem k tomu, že se sama zabývám osobnostním rozvojem, relaxací a meditací a ráda tyto prvky zapojuji jak ve výchově vlastních dcer, tak v práci s dětmi ve školce, s radostí tuto knihu pochválím. Je to kouzelná cesta ke klidným snům a u staších dětí také k opravdové relaxaci. Králíček jemně provádí dětí zklidněním celého těla, mysli, dýchání. Srozumitelně dětem vysvětluje důvody, proč odpočíváme či spíme. I já, jako čtenář, jsem si vždy příjemně odpočinula a uvolnila se. Děkuji za zážitek a opravdu vřele doporučuji. (Lucie)
Při prvním čtení dcera byla v klidu, měla zavřené oči a usnula do 5 minut po přečtení pohádky. Podruhé už u pohádky "zlobila", nebavilo jí číst stejný příběh jako den předtím. Ale po přečtení usnula taky celkem rychle. Ostatní čtení byla stejná. Nečteme každý den, střídáme s jinými pohádkami. usínání je určitě rychlejší a klidnější. Moc za ní děkujeme. (Martina)
Kniha je moc fajn, synovi se líbí, ale neusne. Asi je na ni příliš malý. Například zapojení synova jména do příběhu naprosto neunáší. Asi musí dorůst ;-) (Klára)
Knihu čteme od čtvrtka, kdy nám dorazila, pravidelně každý večer. Když jsem jí dcerkám četla poprvé, usnuly jsme všechny tři hned u šneka Snílka. Zpočátku jsem byla vůči knize trochu skeptická, přece jen jsem nevěřila, že to dětem pomůže usnout, ale je neuvěřitelné, jak to doopravdy funguje. Při druhém čtení jsem zvládla přečíst již celý příběh a musím říct, že zívání, které je zde v závorkách, jsem vůbec nepředstírala, ale vycházelo ze mě naprosto spontánně :D Dnes večer jsem příběh četla i za přítomnosti mého partnera. Ten měl také co dělat, aby při poslechu mého čtení neusnul :D Jako opravdu, knihu budu doporučovat dála a myslím si, že na nějaký čas se stane naším dobrým pomocníkem. Děkuji Vám za možnost knihu ozkoušet, je super! (Monika)
Starší syn usínal bez problémů i bez pohádky, takže těžko soudit účinek relaxačních technik. U mladšího syna to zabíralo trochu. Největší účinek to mělo na mě :) (Lenka)
Forma knihy je velice zajímavá, ale Elenka si na ní musela zvykat. Obecně si k večernímu čtení vybírá knížku hlavně podle obrázků, a když jsem sáhla po Zajíčkovi, přemlouvala mě k jiné, protože pro ni obrázky (a tím předpokládala i příběh) nejsou tak zajímavé. Ráda spolu se čtením obrázky sleduje, takže bylo těžké jí vysvětlit, že u této knihy nemůže. Také jí vždy z "klimbání" vyrušilo zmínění jejího jména, podle pokynů v knize. Usnula většinou až při druhém čtení. Ale nic nevzdáváme a zkoušíme dál. (Petra)
Starší dceři vadí stále stejný příběh, mladší se rád vrací ke Kájovi. Starší děti musí chtít spolupracovat, jinak to vůbec nemá smysl. (Karolína)
Předem děkuji za poslání knihy. Knihu bych hodnotila kladně, největší úspěch mělo doporučené zívnutí (jak se říká,je to nakažlivé), při označení, abych děti oslovila, tak mě přišlo, že je to spíše odvádí od spánku – vždy zpozorněli, co se děje. Doporučuji před čtením knihy, aby dítě přes den mělo opravdu aktivity, aby bylo unavené. (Ivana)
Nápad a příběh je dobrý, ale pokud je dítě zvyklé na čtené pohádky, nejsou opakující se fráze příliš poutavé pro poslech. Jistě je cílem hlavně uspat, ale s návod jde aplikovat v jakékoliv knize podle intuice a bude fungovat stejně. Ilustrace jsou spíše hrozivé než zajímavé. Volila bych alespoň jemnější obličeje, aby se jich dítě nezhrozilo. (Monika)
O králíčkovi, který chtěl usnout

O králíčkovi, který chtěl usnout

Nová cesta jak uspávat vaše děti (vyzkoušeno českými rodiči – výsledky čtenářského testu) Také se vám nedaří, aby vaše dítě v klidu usnulo? Připojte se k rodičům po celém…

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily