Daniel Craig si zahraje v seriálové adaptaci knihy Purity, kterou vydáme na podzim | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Daniel Craig si zahraje v seriálové adaptaci knihy Purity, kterou vydáme na podzim

6. 6. 2016

Na letošní podzim chystáme román Purity amerického romanopisce a esejisty Jonathana Franzena. Jedná se o jeho zatím poslední knihu, v originále vyšla teprve vloni. Do světla reflektorů vynesla autora jeho třetí kniha Rozhřešení (2001), sklidila úspěch u kritiky, cenu National Book Award a nominaci na Pulitzerovu cenu.

Purity si pro TV adaptaci vybrala stanice Showtime, která má v plánu natočit dvacetidílný seriál. Produkce by měla začít příští rok. Jedné z hlavních rolí by se měl ujmout Daniel Craig, režírovat ho bude Todd Field (Little Children), Field a David Hare, známý divadelní i filmový scénárista, se postarají o scénář.

Generální ředitel Showtime David Nevins popisuje Franzenovu knihu jako „epický americký román, který pulsuje energií psychologického thrilleru“.

O čem tedy Purity je?

Pip Tylerová má neuspokojivou, špatně placenou práci, bydlí v anarchistickém squatu, splácí obrovskou studentskou půjčku a nemá tušení, kdo vlastně je. Ví, že se ve skutečnosti jmenuje Purity, ale matka jí odmítá prozradit totožnost jejího otce i své vlastní pravé jméno, dokonce jí nechce ani říct, kdy se narodila. Andreas Wolf je charismatický provokatér původem z bývalého východního Německa, který založil v Bolívii organizaci podobnou WikiLeaks. Leila Helouová je americká novinářka libanonského původu provdaná za stárnoucího invalidního spisovatele. Pracuje pro internetový deník, jehož provozovatelem a majitelem je Tom Aberant – Leilin milenec.

Vztahy mezi hlavními postavami jsou zastřené nesčetnými tajemstvími a odkrývají se jen nesmírně pomalu. Mladistvý idealismus, nevinnost a věrnost se střetávají se složitým předivem lží, manipulací, špionáží a vraždou.

Purity vyjde česky v říjnu, už nyní si můžete na našem webu nastavit upozornění na vydání.

Zdroj: Thebookseller.com

Purity

Purity

Pip Tylerová má neuspokojivou, špatně placenou práci, bydlí v anarchistickém squatu, splácí obrovskou studentskou půjčku a nemá tušení, kdo vlastně je. Ví, že se ve skutečnosti…

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily