Kniha Zlín spojuje své síly s nakladatelstvím Plus | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Kniha Zlín spojuje své síly s nakladatelstvím Plus

25. 3. 2019

Od pondělí 1. dubna se spojujeme s nakladatelstvím Plus. Své knihy budeme společně vydávat pod značkou Kniha Zlín.

Proč jsme se rozhodli spojit dvě oblíbená nakladatelství? Chceme čtenářům usnadnit orientaci v rámci značek nakladatelského domu Albatros Media.

„Obě nakladatelství jsou velmi podobně profilována, zaměřují se především na literaturu pro náročnější čtenáře. V jejich portfoliu najdete však i kvalitní thrillery, původní českou beletrii a literaturu faktu.  Spojení obou značek pro nás tedy je logickým krokem, díky němuž můžeme lépe využít dlouholeté zkušenosti a kvality obou redakcí a také synergie marketingových a obchodních aktivit,“ říká Karolina Myšková, programová ředitelka literatury pro dospělé v Albatros Media. Doufá také, že změnu ocení i čtenáři, kterým usnadní orientaci na knižním trhu.

Pod značkou Kniha Zlín budou nadále pracovat redakční týmy obou nakladatelství. Dojde tak ke spojení zkušeností a rozvoji silných stránek jednotlivých nakladatelství.

„Rozhodli jsme pro sloučení redakcí pod značku Kniha Zlín, protože tato značka je mezi čtenáři, knihkupci ale například i zahraničními agenturami více etablovaná a známá,“ dodala Karolina Myšková.

„Tuto změnu vnímáme jednoznačně pozitivně. Nyní se můžeme v širším redakčním týmu soustředit na zkvalitnění edičního plánu a rozvíjení silných stránek obou nakladatelství a nevyčerpáváme se vnitřní konkurencí. Dříve totiž bylo běžné, že jsme usilovali o podobné tituly, sledovali stejné informační kanály a četli stejné rukopisy, což není samozřejmě v rámci velkého nakladatelského domu vůbec efektivní,“ upřesňuje šéfredaktorka Knihy Zlín Lucie Smolka Fruhwirtová.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily