Podzim 2016 s KNIHOU ZLIN | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Podzim 2016 s KNIHOU ZLIN

17. 8. 2016

I tentokrát pro vás chystáme tituly nejen našich zavedených autorů, ale přinášíme také řadu nových literární objevů, které, jak doufáme, uspějí i u náročných českých recenzentů a čtenářů.

Jedním z vrcholů podzimní sezóny je bezpochyby Kniha nových zvláštních věcí Michela Fabera, nádherný a podmanivý román o víře a lásce napříč světelnými roky i tváří tvář apokalypse, ve kterém autor načrtl jeden z možných scénářů budoucnosti lidstva. Velmi nás těší, že českému publiku můžeme představit další román Jonathana Franzena, jednoho z nejvýraznějších a kritikou i čtenáři nejoceňovanějších amerických spisovatelů současnosti. Jak bývá již u Franzena zvykem, také jeho nový román Purity není jen napínavým příběhem o mezilidských vztazích, je také naléhavou výpovědí o světě, v němž žijeme.

Na poli kvalitní krimi literatury jsme pro vás přichystali několik nových titulů. Milovníky klasických detektivek jistě potěší Rozkazy z Berlína, román z prostředí válečných špionážních služeb, Simona Tolkiena, vnuka slavného J. R. R. Tolkiena. V žánru psychologických thrillerů jednoznačně vyniká román La Loba amerického spisovatele Alana Russela, v němž z jednu z hlavních postav ztvárnila neposkvrněná a nezkrotná aljašská příroda. Máme velkou radost, že do řad našich detektivních autorů přibyla nová hvězda ze Severu, norský spisovatel a bývalý policejní komisař Jørn Lier Horst, jehož knihy doporučuje Jo Nesbø. Jeho první knihu série s komisařem Williamem Wistingem vydáváme v listopadu a věříme, že vás stejně jako nás oslní kromě dramatického příběhu také autorovy technické znalosti vyšetřovacích metod a cit pro komplexní vylíčení zločinu jak ze strany oběti, tak ze strany pachatele.

Na podzim jsme nezapomněli samozřejmě ani na malé milovníky dobrodružných knih, pro které chystáme příběh o osmiletém klukovi z Norska, který umí luštit šifry jako nikdo jiný na světě, jen neví, kdo doopravdy je, a proč má pořád nebezpečí v patách. První díl série o Williamu Wentonovi s názvem Zloděj luridia vydáváme s našimi originálními ilustracemi a pro děti chystáme i interaktivní webové stránky, kde si užijí spolu s Williamem a roboty spoustu zábavy. Doufám, že se z naší nabídky vyberete a naše knihy vám budou příjemným společníkem nejen v čase podzimních plískanic a dlouhých zimních večerů.

Ediční plán podzim 2016

Upozornění na vydání si u jednotlivých knih můžete nastavit v sekci Připravujeme. Ediční plán si můžete stáhnout v sekci Pro novináře.

Kniha zvláštních nových věcí

Kniha zvláštních nových věcí

Kniha zvláštních nových věcí je veskrze originálním dobrodružným příběhem o víře a poutech mezi dvěma lidmi, které od sebe dělí mnoho světelných let. V tomto důležitém…

Zloděj luridia

Zloděj luridia

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A…

La Loba

La Loba

Z hlavního proudu žánrové literatury tento thriller vyděluje prostředí Aljašky, v níž se snoubí nedotčenost přírody s extrémní izolovaností.

Rozkazy z Berlína

Rozkazy z Berlína

Simon Tolkien sugestivně vykresluje do detailů atmosféru válečného Londýna a drží čtenáře v napětí až do poslední stránky.

Purity

Purity

Pip Tylerová má neuspokojivou, špatně placenou práci, bydlí v anarchistickém squatu, splácí obrovskou studentskou půjčku a nemá tušení, kdo vlastně je. Ví, že se ve skutečnosti…

Honicí psi

Honicí psi

Nová detektivka od autora, který má na kontě více než milion a půl prodaných knih. Jeho detektivky čte norský ministr spravedlnosti a doporučuje i Jo Nesbø.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily