Na stránkách KNIHY ZLIN – 5 | listopad 2017 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 5 | listopad 2017

29. 11. 2017

Co je nového?

Dnešní příspěvek jsme se rozhodli věnovat knížkám pro malé čtenáře. Než se do toho ale pustíme, rádi bychom poděkovali studentům Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť a jejich paní knihovnici. Zapojili se totiž spolu s námi do akce GivingBooksWeek a mají teď ve školní knihovně spoustu našich knih i jejich cizojazyčných vydání. Těší nás to i proto, že jsme spolu s Albatros Media přispěli na dobrou věc.

Právě vyšlo

Norský autor Jørn Lier Horst, jenž dlouhá léta pracoval u policie jako vyšetřovatel, píše na základě svých zkušeností nejen velmi věrohodné krimiromány pro dospělé, ale i detektivní příběhy pro menší čtenáře. Bez krvavých scén zato s notnou dávkou napětí. Hrdiny příběhu jsou tři zhruba dvanáctileté děti Cecílie, Lea, Une a poněkud svéhlavý pes Egon. Vše se točí kolem vyloupeného klenotnictví a ukradených starožitných hodin, přičemž stopy vedou právě do Škunerové zátoky, kde malí hrdinové bydlí. Záhada maltézských hodin, druhý díl ze série CLUE, právě vychází.

(BTW Jørn Lier Horst je aktuálně na norském turné ke své nové knize a jeho nadšení nás prostě baví.)

Brzy vyjde

O Kryptoportále, druhém pokračování Zloděje luridia, už zde byla zmínka několikrát. Tentokrát se chceme pochlubit ilustracemi, které jsou téměř hotové.

Nová kniha

„Jistě existují tajemství, která by měla tajemstvími zůstat. Taky určitě taková máte. Třeba tajnou lásku. Nějaký neobvyklý zlozvyk. Drobné vandalství. Existují ale i tajemství, která jsou tak důležitá, tak děsuplná a tak nepravděpodobně odporná, že to s nimi prostě takhle dál nejde, už tajemstvími zůstat nemůžou.“ A právě o tomto je nová Nesbøho kniha Z. J. E. V. N. neboli Proktorova senzační sbírka zvířat, jejichž existence vás nepotěší. O tajemstvích v podobě zvířat, o nichž jste doteď nikdy neslyšeli. Zvířat, která se před vámi policie a úřady snaží tajit. Odhalení tajemství čekejte v červnu:)

Tip na vánoční dárek

Taky rádi kupujete dětské knížky, které baví vás samotné? Právě Cesta časem vlámského autora a ilustrátora Petera Goese k nim patří. Téměř raketový průlet historií od Velkého třesku až po cloudy s úchvatnými ilustracemi. Kniha, kterou si koupíte bez ohledu na to, jestli ji čtete sami nebo s dětmi.

Recenze týdne

„Můj první Nesbø pro děti a mládež. Bavilo mě to:) a taky se mi líbí představa, jak se celá rodina sejde v obýváku a čte tohoto autora - rodiče Holea, děti Proktora:) Ano, asi se to v žádné rodině nikdy nestane, ale mohlo by! :D,“ píše o novém díle doktora Proktora sympatická čtenářka s profilem omgjako na Databázi knih.

Žebříček

Jaká dětstká kniha z naší produkce je letos nejprodávanější? Nahlédněte na žebříček.

1. Cesta časem
2. O králíčkovi, který chtěl usnout
3. O slůněti, které chtělo usnout
4. Zloděj luridia
5. Příběhy z konce předměstí
5. Erik

Závěrem

Nemůžeme zapomenout ani na nespavce králíčka Káju a slůně Elenku, jejichž autorem je švédský psycholog Carl-Johan Forssén Ehrlin. Oba díly se staly celosvětovým fenoménem, jejich práva k vydání jsou aktuálně prodána do 43 zemí a na kontě mají miliony prodaných výtisků. Jestli máte doma malé nespavce, je nejvyšší čas vyzkoušet nový způsob uspávání. Jednoduchý příběh psaný netradičním způsobem využívá účinné relaxační techniky, které vašemu dítku pomohou uvolnit se a během krátké chvíle předčítáním ukolébát ke spánku.

Krásný týden z KNIHY ZLIN

O králíčkovi, který chtěl usnout

O králíčkovi, který chtěl usnout

Nová cesta jak uspávat vaše děti (vyzkoušeno českými rodiči – výsledky čtenářského testu) Také se vám nedaří, aby vaše dítě v klidu usnulo? Připojte se k rodičům po celém…

Zloděj luridia

Zloděj luridia

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A…

O slůněti, které chtělo usnout

O slůněti, které chtělo usnout

Ukolébejte dítě slovy ke spánku! Inovativní metodu, která vychází z kombinace relaxačních a psychologických technik a jednoduchého pohádkového příběhu, představil švédský…

Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Příběh světových dějin pro malé i velké čtenáře, který vás vezme na cestu časem od okamžiku velkého třesku přes období dinosaurů, prvních velkých civilizací, středověku až k…

Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Pátý díl oblíbené dětské série, ve které to srší humorem i originálními nápady.

Záhada maltézských hodin

Záhada maltézských hodin

CLUE: Cecílie, Leo, Une a pes Egon. Správná čtverka, která rozluští každou záhadu.

Kryptoportál

Kryptoportál

Dobrodružná jízda světem tajemných sil pokračuje! Tentokrát William s Iscií musí odhalit tajemství záhadného kryptoportálu.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily