Na stránkách KNIHY ZLIN – 5 | leden 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 5 | leden 2018

31. 1. 2018

Co je nového?

Zdá se, že s filmovými adaptacemi se roztrhl pytel;) Kromě seriálu podle Horstových knih Honicí psi a Poustevník nazvaném podle hlavního vyšetřovatele Williama Wistinga, o němž jsme psali minule, chystá BBC minisérii na motivy thrilleru Pláč australské spisovatelky a scenáristky Helen FitzGeraldové. Také avizované natáčení Skleněného pokoje se snad už blíží, začít by mělo v březnu a ve snímku by měl jednu z hlavních postav ztvárnit například Karel Roden.

Právě vyšlo

Dobrodružství Williama Wentona má pokračování! Jestliže jste si zamilovali malého kluka Williama, který umí luštit šifry jako nikdo jiný na světě a má v těle záhadné luridium, pak neváhejte sáhnout po dalším díle nazvaném Kryptoportál. William se v něm opět vrací do Institutu – školy pro nadané děti, v níž se s vámi dohadují mluvící dveře, na chodbě potkáte doprobota i ostrahobota, a vůbec na vás čeká spousta roztodivných technických věciček. V Institutu je ale všechno vzhůru nohama. Příčinou všeho je Abraham Talley. Muž, který už dříve Williama málem připravil o život. William najednou neví, komu vlastně může věřit. Nakonec se s dědečkem i svou kamarádkou musí vydat až do dalekých Himálají, aby zachránil ty, které má rád.

Kryptoportál - obálka

Soutěž

Napište nám, jak se jmenuje Williamova kamarádka, se kterou se seznámil v Institutu v prvním díle, Zloději luridia. Ze správních odpovědí zaslaných na info@knihazlin.cz do středy 7. 2. do 07:02 vylosujeme výherce, kterému pošleme Kryptoportál.

Nová obálka

Aktuálně dokončujeme a připravujeme do tisku debutovou knihu Nory Eckhardtové. Jsme nesmírně rádi, že po delším čase můžeme opět čtenářům představit novou českou autorku. Její debut Sen letící želvy je románem o filmech, snech, lásce a záhadných vraždách. O Viktorovi, který pracuje v kině, má sklony k melancholii, trpí nespavostí a touží natočit film. O jeho ženě Eleně, krásné a věčně optimistické učitelce jógy, která potkává okouzlujícího muže. O Oskarovi, kuchaři, který ve volném čase venčí cizím lidem psy. Jak s tím vším souvisí tajemný Pan Z., který ve své podzemní skrýši provádí věci, které se nesmí dostat na povrch? V magické atmosféře plné snů, nadějí ale také osobních selhání, podvodů a provinění se rodí drama, které změní životy všech. Neotřelá kniha ukáže, jak je důležité umět odlišit kočku od psa, červenou od zelené a život od filmu.

Sen letící želvy - obálka

Nová kniha

Představujeme vám horkou novinku, Kolbe, špionážní román z druhé světové války německého autora Andrease Kollendera. Vychází ze skutečného příběhu Fritze Kolbeho, jenž coby zaměstnanec německého ministerstva zahraničí vyvezl do švýcarského Bernu a zde předal Američanům 1600 tajných dokumentů. Díky němu se Američané, pro které pracoval pod krycím jménem George Wood, dověděli mimo jiné o nacistickém vyzvědači v okolí blízkém americkému viceprezidentovi, o novém tryskovém letadle a plánovaném vyvraždění židovské obce Roms. Pozdější šéf CIA Allen Dulles označil Kolbeho za nejdůležitějšího agenta druhé světové války.

Kolbe - obálka

Recenze týdne

„Kultánové se podařilo vytvořit hrdinu Zolova typu, dokonce i atmosféra táhnoucí se celým příběhem je podmanivě naturalistická, až syrová. Od začátku do konce autorka zvládla koncept udržet, nikde se nebortí, neztrácí, a proto působí velmi vyzrále a propracovaně… Augustin Zimmermann je vypravěčský koncert a jsem osobně zvědavá, jak se autorčin talent bude nadále rozvíjet.“ Petra Mladějovská o knize Zuzany Kultánové Augustin Zimmermann v recenzi publikované v revue Protimluv (1/2/2017). Doporučujeme, knihu i recenzi:)

Augustin Zimmermann - web

Krásný týden z KNIHY ZLIN

Skleněný pokoj - nové vydání

Skleněný pokoj - nové vydání

Román inspirovaný skutečným osudem vily Tugendhat, který zaujme od první věty. Na pozadí příběhu jejích majitelů zrcadlí tragédii celého českého národa. Vysoko na kopci nad Brnem…

Zloděj luridia

Zloděj luridia

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A…

Augustin Zimmermann

Augustin Zimmermann

Cena Jiřího Ortena 2017

Honicí psi

Honicí psi

Nová detektivka od autora, který má na kontě více než milion a půl prodaných knih. Jeho detektivky čte norský ministr spravedlnosti a doporučuje i Jo Nesbø.

Pláč

Pláč

Mezinárodně uznávaný psychologický thriller přenáší nejhorší noční můru všech rodičů do skutečného života.

Kryptoportál

Kryptoportál

Dobrodružná jízda světem tajemných sil pokračuje! Tentokrát William s Iscií musí odhalit tajemství záhadného kryptoportálu.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily