Na stránkách KNIHY ZLIN – 5 | květen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 5 | květen 2018

30. 5. 2018

Co je nového?

Máme dobrou zprávu pro ty, kteří si oblíbili Williama Wentona, malého hrdinu, jenž díky záhadnému luridiu dokáže rozluštit jakoukoli šifru na světě. Míša (grafička) a Filip (ilustrátor) se pustili do přípravy ilustrací a první skici pro obálku už jsou na světě.

Agent orbulátoru - ilustrace

Právě vychází

Doppler je zpátky. Po letech strávených v lesích si uvědomí, že má rodinu. Losa Bonga umístí do útulku pro jelení zvěř a putuje zpět do Osla. Jenže doma ho čeká překvapení. A ačkoli si myslí, že dna už dosáhl, jeho utrpení sotva začíná. Velké finále při hledání sebe samého teprve začíná. I v závěrečném dílu volné trilogie prokazuje Erlend Loe své vypravěčské umění, a tak se můžeme opět těšit na jeho suchý humor a naprosto absurdní situace.

Série Doppler

Soutěž

Senzační sbírku zvířat doktora Proktora posíláme Jarce do Litvínova. Blahopřejeme! Z vašich reakcí jsme zjistili, že jste potkali nebo záměrně doma chováte spoustu senzačních zvířátek. Děkujeme za všechny odpovědi a namátkou pár stvoření, která vás okouzlila nebo překvapila, vybíráme: lama, nemazlivá kočka s ADHD, netopýr, hroch, ježek, jezevčík, žirafa, divoké prase, mufloni na houbách, drsnosrstý jezevčík Kelly, dvouhlavé mládě zmije v muzeu, oprsklý daman na hradě Nimrod, morče Lili, latimérie podivná, kajmanka dravá, potkani ve městě… Vskutku podivná sbírka zvířat:)

Tento týden připravujeme dotisky Nesbøho knih. Napište nám, kterou Nesbøho knihu byste si chtěli přečíst, a když budete mít štěstí a váš mail vylosujeme, knihu Vám pošleme. Uzávěrka odpovědí je 6. 6. v 6:06. Pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Rozhovory

Máme pro vás dva tipy na zajímavé rozhovory. V magazínu ONA MF Dnes vyšel rozhovor s překladatelkou knih Joa Nesbøho, Kateřinou Křištůfkovou. Kromě knih našeho nejslavnějšího autora překládá Kateřina Krištůfková také detektivky Jørna Liera Horsta, Marit Reiersgårdové i sérii o Dopplerovi Erlenda Loea.

O street stylu, své knize Because of Fashion i plánech do budoucna mluvil Kuba Feranec na TV Seznam.

Because of Fashion

Recenze

Sobí hora je naprostá nezbytnost pro fandy finského podivna. Je to jeho švédská variace (v originále ale napsaná v angličtině), která jde v mnoha ohledech ještě dál.  Budu opakovat to, co již bylo o knize řečeno – něco takového jsem ještě nečetla. A to jsem toho ze severu rozhodně nečetla málo. Karin Tidbecková pojí prvky fantasy, sci-fi, magického realismu i švédské lidové slovesnosti.“ Pokud jste nečetli ještě Sobí horu, třeba vás naláká recenze z blogu jeduvknize.cz.

„Z času na čas sa objavia knihy, ktoré zaskočia výnimočnou imagináciou svojho autora a presne takou je aj zbierka poviedok Sobí hora. Kombinácia odcudzenia moderného sveta, severského folklóru a až borgesovskej fikcie je úkaz, ktorý by nemal ujsť pozornosti.(…) Rozsahom neveľká zbierka Sobí hora je zjavným dôkazom, že ani zďaleka všetko ešte nebolo napísané a ľudská imaginácia je nekonečná.“ A Ján Blažovský a jeho recenze Sobí hory na portále medziknihami.dennikn.sk.

Sobí hora Karin Tidbeckové

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Zloděj luridia

Zloděj luridia

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A…

Náklaďáky Volvo

Náklaďáky Volvo

Mladý muži, říká von Borring, vy máte problémy. Máte ochablý stisk ruky. Vodnaté oči. Potřebujete pomoc. Nevím, co potřebuju, odpovídá Doppler. Ale pomoc, to zní jako dobrý…

Doppler

Doppler

Doppler je úspěšný, spořádaný a pilný muž. Má manželku, dvě děti, hezký dům a dobrou práci. Jednoho dne však při cyklistickém výletě do přírody spadne z kola, a jak tak leží…

Konec světa, tak jak ho známe

Konec světa, tak jak ho známe

Erlend Loe ukazuje v novém románu o Dopplerovi a jeho věrném losím průvodci Bongovi skvělou formu.

Because of Fashion

Because of Fashion

Jedinečná kniha o street style v České republice.

Kryptoportál

Kryptoportál

Dobrodružná jízda světem tajemných sil pokračuje! Tentokrát William s Iscií musí odhalit tajemství záhadného kryptoportálu.

Sobí hora

Sobí hora

Magické povídky spojující svět severské mytologie a nadpřirozena, jejichž autorka je považována za mimořádný objev na scéně světové fantasy.

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Z.J.E.V.N. Zvířata, jejichž existence vás nepotěší

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily