Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | říjen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | říjen 2018

31. 10. 2018

Co je nového?

Velmi rádi se připojujeme k pozvánce Lukáše Hejlíka a jeho projektu LiStOVáNí. Pro podzimní turné si totiž vybral svéráznou postavu Dopplera ze stejnojmenné knihy norského autora Erlenda Loea. „Doppler, hlavní hrdina knihy, spadne v lese z kola a začne přemýšlet o svém životě, který mu připadá moc ‚pilný‘. Svou hlubokou osobní krizi řeší tím, že opustí ženu a děti a přestěhuje se do lesa. Společnost mu dělá losí mládě, jehož matku zastřelil kvůli masu. Jeho pobyt v lese postupně narušují další postavy, které Dopplerovi brání v přechodu z aktivity do pasivity. Všechno je tak norské a Doppler už nechce být pilný! Tato akční groteska patří k nejoblíbenějším titulům seriálu LiStOVáNí,“ říká Lukáš Hejlík, který v představení účinkuje spolu s Pavlou Dostálovou. Přehled plánovaných zastávek najdete na webu LiStOVáNí.

Doppler - Listování

Právě vychází

Vaclav Smil: Ropa

Bez ropy by nebylo globalizace, plastů, běžné přepravy ani světové politické mapy, v níž by se alespoň někdo vyznal. Je to životadárná tekutina moderního světa a zdá se, že ze závislosti na ní se lidstvo ještě hezkých pár desetiletí nevymaní. Autor uznávané Energie v této aktuální knize vysvětluje vše, co s „černým zlatem“ souvisí, od jeho objevení v hlubinách Země až po politické turbulence, které dnes rozpoutává.

Ropa

Jens Lapidus: TOP Dog

Dechberoucí finále dramatu, které Jens Lapidus napínavě rozehrál v románech Pouze pro VIP a Stockholm DELETE.

Už několik desetiletí dochází ve Švédsku k brutálnímu zneužívání mladých dívek. Každý pokus o odhalení viníků je brutálně potlačen, chapadla rozvětvené chobotnice totiž sahají do těch nejvyšších společenských pater. Okolo Teddyho a Emelie, nesourodé dvojice elitní právničky a bývalého kriminálníka, se definitivně stahuje smyčka. Kdosi se je svými extrémními metodami snaží dostat z cesty, a když se po stopě zločinecké sítě vydává i policie, násilí nabývá naprosto nebývalých rozměrů.

TOP Dog

Pozvánka & soutěž

Simon Mawer přijede v listopadu představit Pražské jaro českým čtenářům. Už nyní vás srdečně zveme do Knihovny Václava Havla v pátek 23. listopadu na pořad se Simonem Mawerem, který bude moderovat Petr Vizina. Sledujte naši facebookovou událost a další novinky vám neuniknou!

Chcete si přečíst Pražské jaro dřív než ostatní? Výtisky z tiskárny sice ještě nemáme, ale máme reading copies! Zapojte se do soutěže na facebooku a instagramu Knihy Zlín, a když se na vás usměje štěstí při losování, kniha bude vaše!

Pražské jaro

Ocenění

Potěšila nás čerstvá zpráva ze Švédska. Tamní Akademie se rozhodla ocenit práci novináře a historika Anderse Rydella Wallquistovou cenou. Vyzdvihla především Rydellovy znalosti a velké nasazení, s nimiž dokumentuje zrůdné nacistické úsilí vyhubit evropské židovské obyvatelstvo i snahu o vyplenění a zničení bohatství velké kulturní tradice. Právě pátrání po zmizelých, cenných knihovních sbírkách sugestivně popisuje Rydellova práce Zloději knih.

Recenze

„Pred pár dňami sa po odklepnutí na dražbe v Sotheby's zoskartovalo práve vydražené dielo Banksyho a nielenže kompletne prekvapilo všetkých zúčastnených, ale vygenerovalo presne ten typ otázok, ktorým sa roky venuje Don Thompson. Banksyho akcia je vynikajúca zámienka na prečítanie Thompsonovej novej knihy Oranžový balonkový pejsek s veľavravným podtitulom Bubliny, vřava a hrabivost na trhu se současným uměním. Čo je ešte rozumný obchod a čo už čistá iracionalita? Umelci a obchodníci kupujúci ich diela o tom majú čo povedať.“ Oranžový Balonkový pejsek, recenze Jána Blažovského a web medziknihami.dennikn.sk. Doporučujeme!

Krásné podzimní dny z KNIHY ZLIN

Doppler

Doppler

Doppler je úspěšný, spořádaný a pilný muž. Má manželku, dvě děti, hezký dům a dobrou práci. Jednoho dne však při cyklistickém výletě do přírody spadne z kola, a jak tak leží…

Zloději knih

Zloději knih

Večer 10. května 1933 vzplály po celém Německu hranice. Shořely na nich knihy Marxe, Manna, Brechta, Hemingwaye a dalších spisovatelů, kteří prý ztělesňovali dekadentní životní styl…

Oranžový Balonkový pejsek

Oranžový Balonkový pejsek

Nahlédněte do zákulisí trhu s uměním! Provede vás autor bestsellerového titulu Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů.

Pražské jaro

Pražské jaro

Strhující a smyslný román o událostech z roku 1968 od autora bestselleru Skleněný pokoj

TOP Dog

TOP Dog

Dechberoucí finále dramatu rozehraného v románech Pouze pro VIP a Stockholm Delete

Ropa

Ropa

Kniha nabitá fascinujícími fakty a postřehy o „černém zlatu“, jež hýbe světovou mocenskou scénou

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily