Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | říjen 2017 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | říjen 2017

24. 10. 2017

Co je nového?

Aktuální novinky od spoluautora pořadu i knihy, Jana Fischera, hovoří o tom, že už brzy startuje na stream.cz čtvrtá řada Zmizelé Šumavy se svérázným vypravěčem Emilem Kinzlem. A než budou nové příběhy dostupné, stihnete nahlédnout do těch starších, které již vyšly knižně. Dostupné jsou v pevné vazbě, brožované, a dokonce i v němčině.

Právě vychází

Po kulturně i historicky odlišném Mongolsku, v němž se odehrává v létě vydaný thriller Kruté časy, jsme se přesunuli ještě východněji. Už název nového titulu napoví, že jde o možná ještě exotičtější Japonsko. Nenechte si ujít krimiromán Modrá světla Jokohamy, o němž The Guardian píše: „Spletitý děj a sympatický hlavní hrdina. Modrá světla Jokohamy jsou silný román nasvědčující tomu, že se dočkáme celé vynikající série.“

Brzy vyjde

Další nesbovka vyjde ještě do Vánoc! Tentokrát jde ale o knihu pro děti - pátý díl doktora Proktora. Na Lízu, Bulíka a doktora Proktora čeká veledůležitý úkol, musí totiž zachránit Vánoce před hamižným obchodníkem. Než ale Vánoce zachrání, musí se vypořádat i s vánočním skřítkem, který nadělování dárků dávno pověsil na hřebík. Do Štědrého dne přitom zbývá jen pár dní a čas letí jako splašený…

Nová kniha

Jagannath, sbírku 13 povídek švédské autorky Karin Tidbeckové, připravujeme k vydání na příští rok. Můžete se těšit na brilantní autorský debut, naprosto odlišný od všeho, co jste dosud četli. Prostě svižné, barvité, prazvláštní i zneklidňující čtení. Autorka za něj získala Crawfordovou cenou, udělovanou nejlepším debutům v žánru fantasy, i nominaci na World Fantasy Award.

Nová obálka

Pašování narkotik, napojení vysoce postavených politiků na obchod s drogami, korupce nejhoršího kalibru, mafiánské praktiky policie. To je současná Argentina, o níž spisovatel Jorge Fernández Díaz coby zkušený novinář konstatuje, že tamní noviny publikují sotva pětinu z toho, co vědí. Naopak román umožňuje zaznamenat vše podstatné s tím, že fiktivní postavy jsou inspirovány stovkami postav skutečných. A zároveň tak spisovatel chrání sebe i své blízké. Dýka, drsný a napínavý román plný násilí a vášně, který člověka připraví o iluze, vyjde na jaře příštího roku.

Recenze týdne

„Napsat dobrou detektivku z českého prostředí není jednoduchý úkol. Je zvláštní, jak málo se do našeho prostředí hodí drastické scény, na nichž stojí popularita současné severské školy, stejně jako postava zdevastovaného detektiva beznadějně propadlého alkoholu. Ale česká detektivka dokazuje, že se bez těchto propriet lze obejít. To dokazuje i nová kniha autora, používajícího pseudonym Karel C. Grig." Uvedl Jiří Lojín o knize Vraždaplán na webu www.vaseliteratura.cz.

Vraždaplán - obálka

Žebříček

O jaké knihy byl největší zájem minulý měsíc? Podívejte se na patnáctku nejprodávanějších titulů v září.

1. Žízeň
2. Sněhulák (brož.)
3. Netopýr (brož.)
4. Because of Fashion
5. Sněhulák (váz.)
6. Globální katastrofy a trendy
7. Pentagram (brož.)
8. Nemesis (brož.)
9. Netopýr
10. Policie (brož.)
11. Švábi (brož.)
12. Pláč
13. Levhart (brož.)
14. Červenka (brož.)
15. Purity

Závěrem...

...patří poděkování všem, kdo se zapojili do soutěže, kniha a medvěd z obálky putují do Poříčí nad Sázavou. Gratulujeme!

Krásný týden z KNIHY ZLIN.

Zmizelá Šumava

Zmizelá Šumava

Kniha Zmizelá Šumava vypráví 21 příběhů o životě a místech, která na dnešních mapách Šumavy už nenaleznete. Do osudů obyvatel na pomezí českoněmecké hranice totiž nemilosrdně…

Vraždaplán

Vraždaplán

Po surovém nočním útoku na mladou ženu padá na Město tíseň. Dává tím dávno zmizelá hlava podsvětí signál o svém návratu? A musí se nevyřízených účtů obávat i bývalý…

Kruté časy

Kruté časy

Mrazivý detektivní román z prostředí současného Mongolska.

Pláč

Pláč

Mezinárodně uznávaný psychologický thriller přenáší nejhorší noční můru všech rodičů do skutečného života.

Modrá světla Jokohamy

Modrá světla Jokohamy

Modrá světla Jokohamy jsou evokativní a mnohovrstvený román s detektivní zápletkou, napsaný s výsostným citem pro atmosféru.

Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Pátý díl oblíbené dětské série, ve které to srší humorem i originálními nápady.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily