Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | listopad 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | listopad 2018

28. 11. 2018

Co je nového?

Tento týden se ještě vrátíme k návštěvě Simona Mawera v Praze. Pokud jste nestihli, nebo nemohli být minulý týden na diskuzi s britským autorem v Knihovně Václava Havla, můžete si pustit reportáž České televize nebo přímo záznam celého pořadu. Atmosféra byla prostě skvělá:)

Aby dění kolem Simona Mawera nebylo málo;) společnost Total film zveřejnila teaser z připravovaného filmu Skleněný pokoj. Hvězdné obsazení, tajemná atmosféra a architektonický skvost v podobně vily Tugendhat! Režisér Julius Ševčík k filmu říká: Skleněný pokoj je adaptací románu Simona Mawera, který mapuje dějiny Československa 20. století a zároveň vypráví trojici milostných příběhů postav, které vilu Tugendhat během desítek let obývaly. Oba rozměry knihy jsme se snažili ve filmu zachovat. Inspirací nám byly klasické filmy jako Anglický pacient i konceptuální milostné příběhy jako Stvořeni pro lásku. Skleněný pokoj je drobnokresba milostného příběhu na pozadí dějin.“ Premiéra je plánována na 14. března příštího roku. Taky už se nemůžete dočkat? (Zdroj: Totalfilm)

Soutěž

Vyhrajte Skleněný pokoj! Napište nám jméno architekta slavné vily, jejímž osudem je román inspirován. Vaše tipy čekáme na mailu info@knihazlin.cz, ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce. Čas máte do 5. 12. do 12:05. Pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Výhru z minulé soutěže – Pražské jaro – posíláme Hance Liškařové do Kobeřic. Gratulujeme:)

Tip na vánoční dárek…

…pro děti, které mají spoustu otázek a nevyčerpatelné množství fantazie:)

Vezměte je na Cestu časem a/nebo na tajuplnou expedici po Řekách, jezerech, mořích a oceánech naší planety. Nahlédněte do Řek v ukázce:

Recenze

„Je to dravý příběh, přestože se rozjíždí pozvolna. České reálie a český příběh mají pro českého čtenáře pochopitelně velké kouzlo, což podle mě stojí za úspěchem Simona Mawera u nás (je to už třetí kniha, která má nějakou spojitost s naší zemí). Na knihu jsem se hodně těšil a vlastně jsem se bál, že budu hodně zklamán. Zklamání se nicméně nedostavilo a já mohu s uspokojením konstatovat, že to byl obrovský čtenářský zážitek po všech stránkách. Co se týče spádu děje, co se týče děje samotného i co se týče vyobrazených postav.“

Úryvek z jedné z prvních recenzí Pražského jara, jejímž autorem je Tomáš Kaplan Fojtík. Celou recenzi si můžete přečíst na jeho blogu.

Krásné zimní dny z KNIHY ZLIN

Řeky

Řeky

Vydejte na vzrušující plavbu po životodárných řekách, mořích a oceánech naší planety

Cesta časem: Světové dějiny v obrazech (dotisk)

Cesta časem: Světové dějiny v obrazech (dotisk)

Vydejte se na cestu časem a poznejte světové dějiny od okamžiku velkého třesku až do současnosti.

Skleněný pokoj (2018)

Skleněný pokoj (2018)

Román inspirovaný skutečným osudem brněnské vily Tugendhat

Pražské jaro

Pražské jaro

Strhující a smyslný román o událostech z roku 1968 od autora bestselleru Skleněný pokoj

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily