Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | leden 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | leden 2018

24. 1. 2018

Co je nového?

Máme přehled nejprodávanějších titulů loňského roku! Ale především bychom chtěli poděkovat všem našim čtenářům a příznivcům. Minulý rok byl pro nás přelomový a stovky tisíc prodaných knih svědčí o vaší podpoře i o tom, že máte naše knihy zkrátka rádi. Doufáme, že i v letos vám budou naše knihy dobrými společníky:)

Kniha Zlin - Top 5 + Fleet

Top 5 aneb Nesbøho první pětka. První místo podle očekávání okupuje jedenáctý díl série s Harry Holem Žízeň, který jsme vydali v květnu. Na druhé místo se dostal díky filmovému zpracování Sněhulák. Následuje první díl série HH Netopýr. A čtvrté místo patří Nesbøho knize pro děti, Zachrání doktor Proktor Vánoce?, z níž máme velkou radost. Přestože vyšla až na konci roku, veskrze vánoční téma jí vyhouplo na čtvrtou příčku.

Top 5 Fleet. Ve Fleetu, tedy v edici zaměřené na světovou beletrii, je mezi nejprodávanějšími tituly i po devíti letech od vydání Skleněný pokoj Simona Mawera. A jelikož se k nám dostaly zvěsti o jeho připravovaném zfilmování, věříme, že se na předních příčkách ještě dlouho udrží. Další dvě místa po právu obsadil Doppler, svérázný chlapík s parťákem losem Bongem, jehož třetí pokračování chystáme na červen. Čtvrté místo obsadila Kniha zvláštních nových věcí a páté Dívka, která spadla z nebe.

Kniha Zlin - Top 5 Non fiction + Thrill

Top 5 non-fiction. Non-fiction vévodí netradiční biografie Faktor Churchill z pera britského politika Borise Johnsona. Následují tituly mezinárodně uznávaného vědce českého původu Vaclava Smila Globální katastrofy a trendy a loňského laureáta Nobelovy ceny, Richarda H. Thalera, jenž je spolu s Cassem R. Sunsteinem autorem knihy Nudge (Šťouch). První pětku nejprodávanějších titulů doplňují loňské novinky. Navýsost aktuální reportáž někdejšího reportéra BBC Patricka Kingsleyho o uprchlické krizi Nová Odyssea a pátrání po ztracených a vyrabovaných knihovních sbírkách za druhé světové války Zloději knih.

Top 5 Krimi & Thrillery tentokrát bez Nesbøho knih. V první pětce najdete dvě severské detektivky, špionážní thriller a dva thrillery s hoodně divnými sousedy;) Na prvním a pátém místě jsou Závěje a Boží prst, detektivky norské autorky Marit Reiersgårdová, se sympatickými vyšetřovateli Bitte Røedovou a Vernerem Jacobsenem. Druhou příčku okupuje špionážní thriller zasazený do Číny, Noční dravec, a už březnu na něj naváže pokračování s názvem Hry špionů. Třetí místo patří A. J. Bannerové a Dobrým sousedům z městečka Shadow Cove v USA. A teprve nedávno vydané Hořící stromy, téměř hororový thriller, který nedoporučujeme číst doma o samotě, se dostaly na čtvrté místo žebříčku.

Kniha Zlin - Top 5 Trix + Artberry

Top 5 knihy pro děti. Jo Nesbø se tentokrát prosadil i v edici Trix, tedy knihách pro děti. První místo tak má Líza, Bulík a doktor Proktor v příběhu Zachrání doktor Proktor Vánoce? Hned na dalším místě je poutavě ilustrovaný průřez naší historií, Cesta časem. Třetí a páté místo odsadil švédský psycholog Forssén-Ehrlin se svými uspávacími příběhy s králíčkem Kájou a slůnětem Elenkou. Čtvrté místo patří malému klukovi Williamu Wentonovi a jeho příběhu ve Zloději luridia.

Top 5 Artberry. V první pětce Artberry, tedy umělecká edice, jsou až na jednu všechny loňské noviny. Mistrovské dílo náhody, Průvodce světem současného umění, stálice Architektura štěstí, a opět novinky Jak číst současné umění a streetstylová a trochu experimentální Because of Fashion.

Pst. Soutěž. Kdo si jako první všimne "drobného" nesouladu mezi textem a fotkami vyhrává nejprodávanější knihu roku 2017, Nesbøho Žízeň:) (Soutěž byla ukončena, výhra putuje Tereze do Ústí nad Labem).

Závěrem

Nezapomeňte, že až do konce ledna můžete využít 20% slevu na knihy z umělecké edice při objednání přes náš e-shop:)Knihy o umění z KNIHY ZLIN - sleva 20%

Krásný týden z KNIHY ZLIN

Skleněný pokoj - nové vydání

Skleněný pokoj - nové vydání

Román inspirovaný skutečným osudem vily Tugendhat, který zaujme od první věty. Na pozadí příběhu jejích majitelů zrcadlí tragédii celého českého národa. Vysoko na kopci nad Brnem…

Faktor Churchill

Faktor Churchill

Životopis Winstona Churchilla podává autor se svým charakteristickým vtipem a pronikavostí. Podobizna premiéra, který nebojácně vedl svůj národ do boje, přestože nenáviděl válku.

Závěje

Závěje

Je 25. ledna, hustě sněží. Úzké silnice v městečku Lier nedaleko Drammen protahují sněžné pluhy. Odhrnovaný sníh se vrší na krajnici do vysokých závějí. Pětiletá Oda se doma…

Žízeň

Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu…

Mistrovské dílo náhody. Ars vitae & vice versa

Mistrovské dílo náhody. Ars vitae & vice versa

Kniha představuje soubor deseti samostatných esejů, v nichž se Michael Kimmelman, americkýteoretik a kritik umění, zamýšlí nad rolí umění v lidském životě, a to nejen z perspektivy…

Sněhulák (filmová obálka)

Sněhulák (filmová obálka)

S prvním sněhem přichází Sněhulák a někoho si vezme s sebou.

Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Pátý díl oblíbené dětské série, ve které to srší humorem i originálními nápady.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily