Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | květen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | květen 2018

23. 5. 2018

Co je nového?

Prázdniny ještě ani nezačaly, naopak se zdá, že čas dovolených je kdesi v nedohlednu, ale my jsme už ponořeni do přípravy podzimních a předvánočních titulů. Zkrátka nebudeme chodit kolem horké kaše, dopis Ježíškovi můžete klidně odeslat v květnu;) Pište si: v listopadu vyjde nová kniha Simona Mawera Pražské jaro, inspirovaná českými reáliemi a událostmi, tentokrát rokem 1968. Další knihou, na kterou se v redakci obzlášť těšíme, budou dosud nepublikované filmové povídky Ingmara Bergmana: Hodina vlků, Hanba, Náruživost a Ze života loutek. Pevně věříme, že jsme tímto předstihli všechna nákupní centra, která nás od září začnou stresovat s přípravou Vánoc;)

Právě vychází

Tento týden vychází hned dvě knihy pro děti. Detektivní příběh ze série CLUE Jørna Liera Horsta, v němž čtveřice malých hrdinů – Cecílie, Une, Leo a pes Egon – odhalí Záhadu mořského dna. Další kniha potěší, jak doufáme, všechny fanoušky příběhů doktora Viktora Proktora. Senzační sbírka zvířat doktora Proktora totiž odhaluje tajemné a děsivé tvory, jejichž existenci se policie a úřady snaží v Proktorově světě utajit.

Soutěž

Vyhlašujeme soutěž o Senzační sbírku zvířat doktora Proktora. Napište nám, jaké senzační či divné (v jakémkoli slova smyslu) zvířátko jste v životě potkali, a pokud Vás vylosujeme, kniha je vaše! Uzávěrka odpovědí je 30. 5. ve 3:50. Pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Soutěž z minulého týdne o 11. díl série HH, Žízeň, vyhrává Dominik z Vlachovic. Blahopřejeme! Váš zájem o naše středeční soutěže nás moc těší, děkujeme, že s námi soutěžíte!

Rozhovor

Hostem veletrhu Svět knihy byl díky švédskému velvyslanectví i Jonas Hassen Khemiri, jemuž loni v KNIZE ZLIN vyšla kniha Všechno, co si nepamatuju. Marie Voslářová, „naše“ překladatelka (Zloděj luridia, Kryptoportál) se s ním při této příležitosti sešla k rozhovoru. Jejich inspirativní povídání „o bohatém i chudém Stockholmu, narušování předsudků, jazykových srážkách, stržených maskách a mýtech o Švédsku s jedním z nejvýraznějších švédských spisovatelů současnosti“ si můžete přečíst na portále iLiteratura. Photo © khemiri.se

Jonas Hassen Khemiri

Recenze

„Práve v súčasnosti získava kniha Energia značnú váhu, pretože získavanie alternatívnych zdrojov energie oproti uhoľným elektrárňam, pokrok fotovoltaiky, rozsiahle diskusie o efektivite dopravy, nerovnosť v dostupnosti energetických zdrojov, prognózy vývoja a ďalšie javy vyžadujú znalosti, ktoré musia byť ukázané v súvislostiach. Kto sa chce orientovať v technických aspektoch súčasného sveta, nemôže urobiť nič lepšie ako siahnuť práve po Energii.“ Ján Blažovský recenzuje Energii Vaclava Smila na blogu medziknihami.dennikn.sk. Doporučujeme:)

Energie, Vaclav Smil

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Zloděj luridia

Zloděj luridia

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A…

Žízeň

Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu…

Všechno, co si nepamatuju

Všechno, co si nepamatuju

Úchvatný příběh o lásce, lidské paměti a smyslu naší existence. Vítěz prestižní švédské literární ceny August 2015.

Kryptoportál

Kryptoportál

Dobrodružná jízda světem tajemných sil pokračuje! Tentokrát William s Iscií musí odhalit tajemství záhadného kryptoportálu.

Energie

Energie

Navýsost aktuální kniha o možnostech využití energie, její produkci i vlivu na změny klimatu z pera světově uznávaného vědce.

Záhada mořského dna

Záhada mořského dna

Detektivní příběh pro děti od bestselerového autora, bývalého kriminalisty. Třetí díl série CLUE.

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Z.J.E.V.N. Zvířata, jejichž existence vás nepotěší

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily