Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | duben 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | duben 2018

25. 4. 2018

Co je nového?

Zveme vás dnes večer (středa 25. dubna, 19.00) do pražského kina Bio Oko, kde bude slavnostně uvedena kniha Sen letící želvy. Potkejte se s autorkou Norou Eckhardtovou a Petrem Markem, hudebníkem, divadelníkem a filmovým režisérem, který přijde knihu pokřtít.

Během Noci literatury se bude opět číst i z našich knih. Proběhne za čtrnáct dnů, ve středu 9. května, a v Praze zazní úryvky z knih Následky Niñy Weijersové a Všechno, co si nepamatuji Jonase Hassena Khemiriho. Číst bude herečka Eva Leimbergerová a herec Marek Adamczyk. Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru literárního večera!

Právě posíláme do tiskárny detektivku Anttiho Tuomainena Než natáhnu brka, jejíž obálku jsme představovali minulý týden. Zároveň se s vámi můžeme podělit o informaci, že kniha byla v těchto dnech nominována na ocenění Last Laugh Award, udělované „nejhumornějším“ detektivkám, které byly publikovány v uplynulém roce na britských ostrovech. Pravdou je, že Antti Tuomainen černým humorem v románu nešetřil;) Přesvědčte se sami, české vydání najdete na pultech knihkupectvích od 11. června.

A když už jsme rovnou skočili do měsíce června – v kalendářích si zatrhněte pondělí 4. června. To totiž na stanici ČRo Vltava začíná desetidílná četba z Planiny, psychologického thrilleru Islanďana Steinara Bragiho.

Právě vyšlo

Poustevník. Další díl série slavného severského spisovatele a bývalého kriminalisty Jørna Liera Horsta, jenž má na kontě více než milion a půl prodaných knih.

Poustevník je zločinec na útěku. Vyhlédne si člověka, kterého nebude nikdo postrádat, ukradne mu identitu a dál žije jeho život. Ani Viggo Hansen, Wistingův soused, nikomu nechybí, a tak už čtyři měsíce sedí mrtvý před televizí. Vzápětí policie najde další tělo. Zatímco Hansenova smrt zaujme jen novinářku Line, nález druhé oběti spustí největší pátrací akci v dějinách norské kriminalistiky, při které musí pomoci i FBI.

Poustevník

Soutěž

O Poustevníka si rovnou i zasoutěžíme. Napište nám (info@knihazlin.cz) křestní jméno dcery komisaře Williama Wistinga. Termín pro zaslání odpovědí je tentokrát 2. května ve 2:50, opět z nich vylosujeme čerstvého majitele novinky tohoto týdne.

Neskutečně nás těší, kolik z vás se zapojilo do soutěže z minulého týdne o sbírku 13 povídek (ano, to byla ta správná odpověď:-), tedy Sobí horu Karin Tidbeckové. Knihu posíláme Janě do Bolatic. Gratulujeme!

Rozhovor

I tentokrát pro vás máme tip na rozhovor. Nora Eckhardtová, autorka knihy Sen letící želvy, nám prozradila, jak vznikal příběh knihy, jak těžké jej bylo psát s malým miminkem, i to, že stejně jako hlavní hrdina Viktor, trpí nespavostí:)

Nora Eckhardtová

Brzy vyjde

Termín vydání Senzační sbírky zvířat doktora Proktora se blíží. Poodhalíme vám jedno tajemné zvířátko, o jehož existenci nemáte potuchy:) Seznamte se s Ananusem a dejte si pozor, až půjdete do obchodu pro ananas. Ananus totiž miluje zeleninu, ale při pojídání vypouští zapáchající plyny! „Tím dosti znehodnocuje její původní čerstvou, šťavnatou a lahodnou chuť a dodává jí intenzivní pachuť, kterou řada lidí nemá ráda.“

Ananus ze Senzační sbírky zvířat doktora Proktora

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Planina

Planina

Dva mladé páry z Reykjavíku se vypraví na cestu přes nehostinné planiny středního Islandu. Na písčitých pláních severně od ledovce Vatnajökull sjedou v mlze z cesty a narazí do domu v…

Následky

Následky

Jak silná může být touha, aby nás někdo jiný viděl a věřil v nás?

Všechno, co si nepamatuju

Všechno, co si nepamatuju

Úchvatný příběh o lásce, lidské paměti a smyslu naší existence. Vítěz prestižní švédské literární ceny August 2015.

Sen letící želvy

Sen letící želvy

Román o filmech, snech, lásce, kočkách a psech, a o vrahovi mladých žen.

Poustevník

Poustevník

Ukradená identita, sériový vrah a Wistingova dcera v ohrožení. Dokáže ji komisař Wisting zachránit?

Sobí hora

Sobí hora

Magické povídky spojující svět severské mytologie a nadpřirozena, jejichž autorka je považována za mimořádný objev na scéně světové fantasy.

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Z.J.E.V.N. Zvířata, jejichž existence vás nepotěší

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily