Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | březen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 4 | březen 2018

28. 3. 2018

Co je nového?

Chystá se další seriál, radost nám udělala nová kniha a dnes nám z tiskárny přišel zkušebný nátisk Senzační sbírky zvířat doktora Proktora.

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

K seriálům na motivy knih Jørna Liera Horsta (William Wisting) a Jense Lapiduse (Top Dog) se přidává další. Na televizních obrazovkách tentokrát ožijí případy Fredriky Bergmanové, sympatické vyšetřovatelky z knih Kristiny Ohlssonové. V hlavních rolích desetidílného seriálu s názvem Sthlm Requiem, jehož premiéra je ohlášena na příští rok, se má objevit Liv Mjönesová, Jonas Karlsson and Alexej Manvelov. Obsazení Jonase Karlssona nás těší dvojnásob, protože jeho knihy máme obzvlášť rádi! (Foto (c) C More/TV4)

Soutěž

Těší nás, že jste se v takovém počtu zapojili do soutěže o thriller Moskva Jacka Grimwooda. Děj knihy opravdu začíná v Moskvě, na Rudém náměstí, o Vánocích roku 1985. Radost uděláme Monice, jejíž správnou odpověď jsme vylosovali. Gratulujeme!

Právě k nám dorazil dotisk nesbovky Krev na sněhu, tak si o dva výtisky rovnou zasoutěžíme.Tentokrát postačí, když nám napište (info@knihazlin.cz) jméno a příjmení hlavního této knihy. Čas pro poslání odpovědí máte do 4. 4., 4:44.

Nedávno vyšlo

„Václav Smil je v současnosti možná nejvlivnějším vědcem s českými kořeny. Jeho knihy obdivují Bill Gates nebo Mark Zuckerberg. Co si myslí o současném světě a problémech, jež mu hrozí? Nemá mobilní telefon, protože prý není tak důležitý, aby musel na každý dotaz odpovídat okamžitě. Nemá ani profil na Facebooku, protože nechápe, proč by se měl dobrovolně vzdávat svého práva na soukromí. Podle měřítek moderní civilizace je profesor Václav Smil podivín. Svým způsobem je ovšem podivínem i podle měřítek akademického světa. V době, kdy se vědci úzce specializují, je polyhistor Smil unikátem. Úzce specializované badatele s trochou pohrdání označuje jako vrtače šachet. On sám volně překračuje hranice jednotlivých oborů. Jednou píše o energetice, jindy o produkci potravin, příště o životním prostředí nebo globálních problémech, které našemu světu hrozí.“ Dočtete se o  Vaclavu Smilovi v Lidových novinách. Doporučujeme jeho aktuální novinku Energie: Průvodce pro začátečníky, která vyšla před pár dny.

Ene

Nová kniha

Carolina má s přítelem Akslem několikaměsíčního syna a jedno dne jí její přítel pošle mail s přístupovým heslem do počítače a soubor s věcmi, které má udělat, kdyby zemřel. Mail končí slovy Let´s hope for the best. Carolina to považuje za cynické, ale za pět měsíců najde Aksla ráno v posteli mrtvého.

Let´s hope for the best je otevřená výpověď o lásce a ztrátě psaná s naprosto odzbrojující upřímností. Carolina Setterwalová v ní neodhaluje jen různé tváře smutku, ale také  podstatu nejbližších vztahů, které jsou všechno jiné než jednoduché. Práva ke knize se prodala během několika málo dnů do dvou desítek zemí a nás nesmírně těší, že tuto mimořádnou knihu budeme moci příští rok představit svým čtenářům. (Foto autorky (c) Sara Mac Key)

Let's hope for the best - nová kniha

Redakční tip

Víc už se nedozvíme je příběh z tak trochu jiného světa. Křehký a zároveň nesmírně silný. Mnohdy naší optikou neuchopitelný a nepochopitelný, ale neuvěřitelně lidský. Prostředí irských Kočovníků, do něhož nám dává autor nahlédnout, nám může být cizí, přesto fascinuje svou nespoutaností, vypjatými emocemi, hlubokými kořeny a prastarou magií.“ Redaktorka Pavla doporučuje nejnovější román irského autora Donala Ryana.

Redakční tip - Víc už se nedozvíme

Recenze týdne

Musíme se s vámi podělit opět o recenze z úžasného školního blogu Pod lavicí, který tvoří mladí čtenáři a nadějní recenzenti ze základní školy v Karviné. Kája se ponořila do světa šifer  Bobbieho Peerse a napsala recenze Zloděje luridia a Kryptoportálu:

„Tak tohle je naprostá bomba na poli knih pro děti! Bobbie Peers propojil svět techniky s fantastikou a troufám si říct, že se mu neskutečně povedlo! A to jakože vážně. Vždyť jsem tento první díl z plánované série přečetla během odpoledne a nutně jsem potřebovala další díl, který už, naštěstí pro mě, vyšel. Zloděj luridia je snad ta nejakčnější kniha, jakou jsem kdy četla, a dobrodružství, které William zažívá se svou kamarádkou Iscií, je něco, co by vám rozhodně nemělo uniknout. Takže pokud hledáte knihu pro čtenáře okolo deseti let, tahle bude určitě trefou do černého! A navíc, nedávno vyšel druhý díl.“

Zloděj luridia, Kryptoportál

Krásné velikonoční dny!

Zloděj luridia

Zloděj luridia

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A…

Globální katastrofy a trendy

Globální katastrofy a trendy

Myšlenkově provokativní kniha známého českého vědce, jehož knihami se inspiruje Bill Gates.

Kryptoportál

Kryptoportál

Dobrodružná jízda světem tajemných sil pokračuje! Tentokrát William s Iscií musí odhalit tajemství záhadného kryptoportálu.

Víc už se nedozvíme

Víc už se nedozvíme

Niterný příběh o lásce, pokání a touze po štěstí.

Energie

Energie

Navýsost aktuální kniha o možnostech využití energie, její produkci i vlivu na změny klimatu z pera světově uznávaného vědce.

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Z.J.E.V.N. Zvířata, jejichž existence vás nepotěší

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily