Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | září 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | září 2018

19. 9. 2018

Co je nového?

Tento týden je výjimečný, vychází totiž Řeky Petera Goese a my z nich máme velkou radost! Doufáme, že potěší i vás. Připravujeme se také na závěr příštího týden, kdy odjíždíme do Tábora na skvělý festival Tabook. A Řeky bereme samozřejmě s sebou!

Právě vyšlo

Autor knihy, belgický ilustrátor Peter Goes, českým čtenářům zaslal krásný pozdrav. A víc než sebepodrobnější anotace vám o Řekách prozradí naše parádní listovačka.

Pokud budete rychlí, a objednáte Řeky (nebo Cestu časem) přes náš eshop, dostanete záložku s podpisem autora. Neváhejte, záložka čeká na prvních 50 z vás.

Záložky

Oranžový Balonkový pejsek

Nahlédněte do zákulisí trhu s uměním! Provede vás autor bestsellerového titulu Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů. Ekonom a sběratel současného umění, Don Thompson, znovu poodhaluje vzrušující svět obchodování s uměleckými díly. Nahlíží na něj skrze principy behaviorální ekonomie, poukazuje na častou iracionalitu lidského rozhodování, jež vede k prodeji či koupi uměleckého artefaktu. Autor své čtenáře provádí věhlasnými aukčními síněmi, galeriemi a muzei, a svůj zasvěcený výklad prokládá mnohdy téměř neuvěřitelnými historkami pracovníků těchto institucí.

Brzy vyjde

Ještě v září vyjde další díl série s komisařem Williamem Wistingem, Zaslepení.

Sofie Lundová se s roční dcerkou nastěhuje do domu, který zdědila po svém nechvalně proslulém dědečkovi, o němž se proslýchá, že byl kápem místního podsvětí. Ve sklepě po něm zůstal trezor, jehož šokující obsah rozpoutá lavinu událostí. Vrchní komisař William Wisting má najednou plno práce nejen s nevyřešeným případem nezvěstného taxikáře, ale musí se také tvrdě postavit proti svým zcela zaslepeným kolegům přehlížejícím fakta, která se jim nehodí.

Soutěž

Soutěžit budeme tentokrát o Řeky. Napište nám, která řeka na světě je nejdelší. Pište na mailovou adresu info@knihazlin.cz do středy 26. září 02:69. Pravidla soutěže najdete na blogu.

Výhru ze soutěže z minulého týdne posíláme Drahošovi do Kvasic, gratulujeme!

Nová obálka

Právě jsme do tisku poslali další díl Williama Wentona - Agent orbulátoru. Nová tajemství a zdánlivě neřešitelné šifry zavedou Williama a jeho nejlepší kamarádku Iscii nejen zpět do Institutu posthumáního výzkumu, ale i do mořských hlubin – až na samé dno Mariánského příkopu! A ilustrace z obálky zastihla malé hrdiny právě tam.

Ogent Orbulátoru

Recenze

„Životní kotrmelce čtyřicátníka Dopplera, jenž se rozhodl vzdát všech hmotných statků a výdobytků moderní společnosti, jdou do finále. Norský humorista Erlend Loe uzavírá svou úspěšnou trilogii vskutku velkolepě. Bláznivá jízda napříč fenomény současnosti – od sociálních sítí po kancelářské open spacy – nastoluje mezi řádky otázku, zda se dnešní svět ubírá tím správným směrem.“ Recenzi knihy Konec světa, tak jak ho známe, kterou napsala Barbora Grečnerová, najdete na portále iliteratura.cz.

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Konec světa, tak jak ho známe

Konec světa, tak jak ho známe

Erlend Loe ukazuje v novém románu o Dopplerovi a jeho věrném losím průvodci Bongovi skvělou formu.

Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Příběh světových dějin pro malé i velké čtenáře, který vás vezme na cestu časem od okamžiku velkého třesku přes období dinosaurů, prvních velkých civilizací, středověku až k…

Zaslepení

Zaslepení

Detektivka psaná detektivem. Další díl série s komisařem Williamem Wistingem

Řeky

Řeky

Vydejte na vzrušující plavbu po životodárných řekách, mořích a oceánech naší planety

Oranžový Balonkový pejsek

Oranžový Balonkový pejsek

Nahlédněte do zákulisí trhu s uměním! Provede vás autor bestsellerového titulu Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů.

Agent orbulátoru

Agent orbulátoru

Nová tajemství a zdánlivě neřešitelné šifry zavedou Williama Wentona nejen zpět do Institutu posthumáního výzkumu, ale i do mořských hlubin až na samé dno Mariánského příkopu!

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily