Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | únor 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | únor 2018

21. 2. 2018

Co je nového?

Aktuálně finišujeme na obálkách ke „Zvířátkům“ Joa Nesbøho, detektivnímu románu s poněkud černým humorem Anttiho Tuomainena Muž, který zemřel, a thrilleru Vševidoucí oko Fredrika T. Olssena. Příště vám je představíme. Stejně jako celý ediční plán na první půlrok 2018.

Soutěž

Dnes vám dáme šanci vyhrát opět jednu knih z Nesbøho série s Harry Holem. Napište nám (info@knihazlin.cz), který díl byste chtěli vyhrát a proč. Z došlých odpovědí vylosujeme jednoho výherce. Čas máte do 28. 2. do 2:28.

Brzy vyjde

Niterný příběh o lásce, pokání a touze po štěstí laureáta Ceny Evropské unie za literaturu. V pondělí 26. února vychází kniha irského spisovatele Donala Rayna Víc už se nedozvíme.  Jestli jste si oblíbili Raynovy předchozí knihy – Srdce na obrtlíku a Prosinec už je takovej – máte se nač těšit.

Víc už se nedozvíme - obálka

Připravujeme

Pro všechny fanoušky Dopplera máme dobrou zprávu. Doppler je zpátky! Tedy bude – v červnu:) Potřetí a naposledy. Po mnoha letech strávených v hlubokých opuštěných lesích si uvědomí, že má rodinu. Losa Bonga umístí do útulku pro jelení zvěř a putuje zpátky do Osla. Velké finále při hledání sebe samého na něj teprve čeká. I v závěrečném díle volné trilogie prokazuje Erlend Loe své vypravěčské umění, a tak se můžeme opět těšit na jeho suchý humor a naprosto absurdní situace.

Série Doppler

Nová kniha

Brzy ráno 23. září 2009 vypukne poplach – ve Stockholmu je přepaden sklad bezpečnostní agentury. Tak začne jeden z nejpůsobivějších zločinů, které se kdy ve Švédsku odehrály. Lupiči přiletí helikoptérou a policie jen přihlíží, když opět mizí s téměř čtyřiceti miliony švédských korun. Nepadne jediný výstřel. Na takovouto lahůdku se můžete těšit na podzim. Jonas Bonnier na základě skutečné události napsal svižný román založený na jedinečném vyprávění skutečných lupičů. Thriller Přepadení ze vzduchu je plný překvapivých detailů zločinu, jenž ohromil celý svět. Práva se prodala do 33 zemí a zfilmování připravuje americký Netflix.

Přepadaní ve vzduchu - originální obálka

Recenze týdne

„Otázky a obrazy, které Énard přináší, jsou dnes ještě aktuálnější než před šesti lety, kdy román vznikal. V té době na ně totiž Evropa hledala odpovědi aktivně a zapáleně, dnes už se, jak se zdá, změnily v pouhý motiv určený ke strašení těch, kteří se bojí nebát. A přesto, že jsme z jejich stálého připomínání možná unavení, ty odpovědi budeme muset najít. Otázky – stejně jako ty Lachdarovy – totiž samy jen tak nezmizí.“ Doporučujeme recenzi Jitky Jeníkové věnovanou knize Mathiase Énárda Ulice Zlodějů na portále iLiteratura.cz.

Ulice Zlodějů - obálka

Závěrem

„Právě se vracím z Hradu…“ Od událostí únorových dnů roku 1948 a „vítězného“ proslovu předsedy vlády Klementa Gottwalda letos uplynulo 70 let. Toto „vítězství pracujícího lidu“ nám přineslo 40 let totality a občanské, náboženské i politické nesvobody. Zdá se, že v některých myslích a srdcích komunistická totalita zapustila tak hluboké kořeny, že ani po téměř 30 letech od jejího konce není možné za ní udělat tlustou čáru. Pro osvěžení poválečného vývoje v naší republice doporučujeme kapitolku ze Slavných dnů.

Krásný týden z KNIHY ZLIN

Slavné dny. 50 + 2 příběhy, které psaly historii

Slavné dny. 50 + 2 příběhy, které psaly historii

Kniha Slavné dny – 50 + 2 příběhy, které psaly historii přibližuje poutavou formou řadu významných a zajímavých událostí moderních dějin. Ty jsou plné neuvěřitelných…

Ulice Zlodějů

Ulice Zlodějů

Román nominovaný na prestižní Goncourtovu cenu odhaluje krutou současnost na obou březích Středozemního moře.

Náklaďáky Volvo

Náklaďáky Volvo

Mladý muži, říká von Borring, vy máte problémy. Máte ochablý stisk ruky. Vodnaté oči. Potřebujete pomoc. Nevím, co potřebuju, odpovídá Doppler. Ale pomoc, to zní jako dobrý…

Doppler

Doppler

Doppler je úspěšný, spořádaný a pilný muž. Má manželku, dvě děti, hezký dům a dobrou práci. Jednoho dne však při cyklistickém výletě do přírody spadne z kola, a jak tak leží…

Konec světa, tak jak ho známe

Konec světa, tak jak ho známe

Erlend Loe ukazuje v novém románu o Dopplerovi a jeho věrném losím průvodci Bongovi skvělou formu.

Víc už se nedozvíme

Víc už se nedozvíme

Niterný příběh o lásce, pokání a touze po štěstí.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily