Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | říjen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | říjen 2018

24. 10. 2018

Co je nového?

Teprve nedávno jsme vydali Potopu Kristiny Ohlssonové, patrně poslední díl série s vyšetřovateli Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem. A právě tato série se dočkala filmového zpracování. Desetidílný seriál STHLM Rekviem se od října objevuje na švédských televizních kanálech C More a TV 4. Hlavní roli Fredriky Bergmanové se zhostila Liv Mjönesová (Líbej mě), Alexe Rechta hraje Jonas Karlsson (Sněhulák, Povídky ze Stockholmu), kterého můžete znát také jako autora dvou pozoruhodných knih Faktura a Místnost, a Pedera Rydha představuje Alexej Manvelov (Okupace). Nezbývá než doufat, že se seriál objeví i u nás:)  Atmosféru severské detektivy můžete nasát z traileru.

Právě vychází

K boxu s prvními pěti díly detektiva Harryho Holea přibyl další. Od čtvrtka 25. října můžete objednávat Spasitele, Sněhuláka, Levharta, Přízrak a Policiikompaktním balení.

Jo Nesbø - box (6.-10. díl)

Koupili jsme

Novinkou v našem edičním plánu bude kniha italského spisovatele, scenáristy a novináře Domenica Starnoneho. Jeho jméno jste možná zaslechli v souvislosti s dalším věhlasným italským spisovatelským jménem – Elenou Ferrante. V nedávné kauze byl Starnone či jeho žena, překladatelka Anita Rajaová, na základě literární analýzy označeni za potenciální strůjce Eleny Ferrante. Ať už je to jakkoli, těšit se můžete na knihu, jejímž autorem je bezpochyby Domenico Starnone s (prozatím) názvem Tkaničky. Vypráví silný příběh o manželském svazku, rozchodech i návratech, selhání i odpuštění, o tom, co zůstává, když se náš svět rozpadá v prach, i o tom, co jsme ochotni obětovat, abychom se cítili svobodní a naplnění.

Domenico Starnone - Tkaničky

Tip

„Lide československý. Tvůj odvěký sen se stal skutkem…“ Rychlé „opáčko“ k nadcházejícímu 100. výročí vzniku Československa najdete v knize Slavné dny. Po zopakování toto nejdůležitějšího budete připraveni na tu správnou oslavu:)

Recenze

„Dánsky spisovateľ Kaspar Colling Nielsen patrí medzi tých autorov, ktorých sa oplatí čítať, ak máte radi nepreskúmané literárne oblasti. Originálny, vtipný, s nezvyčajnou imagináciou, inšpirovaný Kafkom, pesimista ohľadom budúceho spoločenského vývoja. Čerstvo vydaná kniha Mount Kodaň bola Nielsenov debut a ponúka víziu hory vysokej 3500 metrov vybudovanej nad Kodaňou a nezvratných zmien, ktoré spôsobila.“ Doporučujeme Mount Kodaň, recenzi Jána Blažovského i skvělý web medziknihami.dennikn.sk.

 

Krásné podzimní dny z KNIHY ZLIN

Slavné dny. 50 + 2 příběhy, které psaly historii

Slavné dny. 50 + 2 příběhy, které psaly historii

Kniha Slavné dny – 50 + 2 příběhy, které psaly historii přibližuje poutavou formou řadu významných a zajímavých událostí moderních dějin. Ty jsou plné neuvěřitelných…

Jo Nesbø - box

Jo Nesbø - box

Prvních pět případů nekompromisního detektiva Harryho Hola za exkluzivní cenu!

Potopa

Potopa

Tajemství ukrytá hluboko v minulosti vyplouvají na povrch v dalším pokračování úspěšné krimi série s vyšetřovateli Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem

Mount Kodaň

Mount Kodaň

Mount Kodaň balancuje mezi dobře známou každodenní obyčejností a absolutními bizarnostmi.

Jo Nesbø - box (6.-10. díl)

Jo Nesbø - box (6.-10. díl)

Dalších pět případů legendárního Harryho Holea

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily