Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | říjen 2017 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | říjen 2017

17. 10. 2017

Co je nového?

Lucka a Marek se vrátili nadšení z frankfurtského veletrhu s kupou katalogů a tipů na nové knížky. Z redaktorky Evy se stala – poprvé – babička (moc gratulujeme :-)) a grafik Radek má zápal plic, ufff:-(. Tolik žhavé novinky z redakce.

Soutěž o knihu a medvídka

Téměř s nasazením života našeho grafika Radka vznikla obálka k Pláči. Tento mezinárodně uznávaný psychologický thriller přenáší nejhorší noční můru všech rodičů do skutečného života. Od autorky Pláče jsme vydali už jednu knihu, napište nám na mail info@knihazlin.cz její název. Příští týden ze správných odpovědí vylosujeme výherce knihy i medvídka, který je na obálce. (Uzávěrka pro zaslání odpovědí je pondělí 23. října ve 23:23).

Doporučujeme

Fenomén Jo Nesbø. Strhující na papíře, na filmovém plátně paskvil." Malé ohlédnutí za filmovou premiérou Sněhuláka, ale především povídání o Joovi Nesbøm, popularitě skandinávských detektivek i severské literatuře vůbec přinesl Český rozhlas Vltava v rozhovoru s Jitkou Jindřiškovou, překladatelkou a místopředsedkyní Skandinávského domu, a Markem Dobrým, zakladatelem a redaktorem kulturního časopisu Lógr.

Právě vychází

Dárkový box prvních pěti dílů s Harry Holem v brožované vazbě aneb Jo Nesbø pro ty, kdo jej ještě nečetli, nebo jako tip na vánoční dárek. Mrazivé napětí, záhadná zmizení, temný zločin, šokující vraždy a nečekané zvraty porcuje snad v každé kapitole všech pěti dílů. Netopýr, Švábi, Červenka, Nemesis a Pentagram se odehrávají nejen ve Skandinávii, ale zavedou čtenáře do exotického Thajska nebo daleké Austrálie.

Brzy vyjde

Výjimečný román z pera oceňovaného francouzského spisovatele Mathiase Énarda Ulice zlodějů. Na příběhu marockého chlapce Lachdara autor odhaluje krutou současnost na obou březích Středozemního moře. Chudoba, nesvoboda, obyčejná chuť žít narážející na příkazy a zákazy víry i v té nejradikálnější podobě na marocké straně a deziluze, marnost, nenaplněné představy na druhé straně Gibraltarského průlivu, konkrétně v Barceloně. Vychází 6. listopadu.

Recenze týdne

Próza Noční dravec se v něčem zdánlivě podobá románům Grahama Greena, z nichž vždy vanula melancholie a přemítání o existenciálních rolích lidí v podobných situacích: těch malých hybatelů dějin, onoho písku v ohromných soukolích vyšších zájmů. Noční dravec je čtení s podobnými ambicemi. Stojí za to vydat se s ním na temný, komplikovaný lov.“ Píše spisovatelka Markéta Pilátová o Nočním dravci v Hospodářských novinách.

Žebříček

Nejnovějším titulem edice TEMA je kniha Vaclava Smila Globální katastrofy a trendy. V letošním roce se edice rozrostla ještě o tituly Nová Odysea s navýsost aktuálním tématem evropské uprchlické krize a Zloděje knih pojednávající o nacistickém rabování veřejných i soukromých knižních sbírek. A právě na edici TEMA jsme se tentokrát zaměřili v žebříčku prodávaných titulů. Knihy dříve vydané mají samozřejmě náskok:)

1. Kvantová teorie nikoho nezabije
2. Faktor Churchill
3. Jak prodat vycpaného žraloka
4. Architektura štěstí
5. Není co závidět
6. Nudge (Šťouch)
7. Umění cestovat
8. Japonsko za zrcadlem
9. Jaký to nádherný svět
10. Matematiko, jsi to ty?

Závěrem

Dnes máme v práci vitaminový den, takže žádný další bacil u nás nemá šanci. Doufáme:-)

Krásný týden z KNIHY ZLIN.

Ulice Zlodějů

Ulice Zlodějů

Román nominovaný na prestižní Goncourtovu cenu odhaluje krutou současnost na obou březích Středozemního moře.

Nová Odyssea

Nová Odyssea

Evropa čelí vlně migrace, jakou nepoznala od konce druhé světové války, a jako všechno nepoznané, i tato situace vyvolává protichůdné názory a vypjaté emoce. Proto je důležité mít…

Zloději knih

Zloději knih

Večer 10. května 1933 vzplály po celém Německu hranice. Shořely na nich knihy Marxe, Manna, Brechta, Hemingwaye a dalších spisovatelů, kteří prý ztělesňovali dekadentní životní styl…

Noční dravec

Noční dravec

Napínavý špionážní thriller z pera bývalého zahraničního korespondenta BBC v Číně. První díl trilogie.

Pláč

Pláč

Mezinárodně uznávaný psychologický thriller přenáší nejhorší noční můru všech rodičů do skutečného života.

Globální katastrofy a trendy

Globální katastrofy a trendy

Myšlenkově provokativní kniha známého českého vědce, jehož knihami se inspiruje Bill Gates.

Jo Nesbø - box

Jo Nesbø - box

Prvních pět případů nekompromisního detektiva Harryho Hola za exkluzivní cenu!

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily