Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | listopad 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | listopad 2018

20. 11. 2018

Co je nového?

Připojte se s námi k celosvětovému svátku dárcovství! Právě v tomto týdnu probíhá Giving Books Week a zapojit se můžete i vy. Od 19. do 26. listopadu sami nominujte někoho na knižní grant. Někoho, kdo si podle vás zaslouží kupu knih. Bude to nemocnice, dětský domov, azylový dům, místní knihovna či kavárna? Nebo máte kamarádku, které nevychází kapesné na všechny ty knihy, které si chce pořídit, maminku samoživitelku, které by se hodily knížky pro děti, nebo jakékoliv další vášnivé čtenáře, kterým chcete pomoci? Tím, že někoho nominujete, můžete navíc knihy vyhrát i vy. Více informací najdete na http://www.givingbooksweek.cz/

Právě vyšlo

Simon Mawer: Pražské jaro

Strhující a smyslný román o událostech z roku 1968 od autora bestselleru Skleněný pokoj

V létě roku 1968, v období pražského jara a studené války, zavede prázdninové dobrodružství dva studenty z Oxfordu, Eleanor a Jamese, až do socialistického Československa. Ocitají se tak náhle ve víru dění, jehož úhelnými kameny jsou nejen politické události, ale také láska a zrada. Tento promyšleně vystavěný a dějově strhující román čtenářům znovu nabízí pohled na zásadní okamžiky české historie z perspektivy úspěšného britského autora.

Pražské jaro

A nezapomeňte, že si knihu můžete nechat podepsat autorem na křtu a autogramiádě ve čtvrtek 22. listopadu a na druhý den, v pátek 23. listopadu, se zúčastnit besedy v Knihovně Václava Havla.

Pozvánka

Soutěž

Vyhrajte Pražské jaro! Napište si o něj na mail info@knihazlin.cz a my z došlých mailů vylosujeme jednoho výherce. Čas máte do 28. 11. do 11:28. Pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Výhru z minulé soutěže – knihu TOP Dog – posíláme paní Marii z Opařan. Gratulujeme!

Rozhovor s autorem

„Knihy českých spisovatelů jsou užovky. Ta moje je černá mamba.“ Poslechněte si slova Martina Puskelyho, autora knihy Vaše tváře zla, který se prostřednictvím své knihy snaží upozornit na temné téma sexuálního násilí na dětech. Připojte se k nám a podepište petici za nepromlčitelnost sexuálních a násilných trestných činů spáchaných na dětech a mládeži a všech obětech obchodu s lidmi a za zpřísnění trestního zákona.

Nová obálka

V lednu vyjde nová kniha Pierra Lemaitreho, Krvavé svatební šaty, a její obálku vám dnes představujeme. Grafik Radek k návrhu říká: „U obálky knihy Krvavé svatební šaty klademe důraz na osobu hlavní hrdinky a její psychické rozpoložení s výrazným svatebním prvkem, který plní odlehčující funkci v tomto drsném příběhu o duševním i fyzickém zneužívání a pomstě.“ Více o příběhu prozradí anotace: Sophie, celkem obyčejná mladá žena, která na první pohled vede klidný, spořádaný život, pomaličku upadá do šílenství, ztrácí paměť, přepadají ji záchvaty nevysvětlitelné zášti a zloby. Kolem ní záhadně umírají blízcí lidé, tchýně a manžel. Potom se postupně probouzí vedle dvou zavražděných těl, ovšem na to, že by vraždila ona, si vůbec nevzpomíná. Daří se jí zoufalý útěk, protlouká se bez dokladů po samém dně společnosti, ale díky neuvěřitelné houževnantosti a odhodlání si dokáže zajistit falešnou identitu i nový život. Bolestné minulosti však přece neuteče… Čtenář se totiž seznámí s tajuplným Frantzem, který zdá se v Sophiině osudu sehrál významnou roli…

Krvavé svatební šaty

Recenze

Neunikla vám Amatka? Nová kniha Karin Tidbeckové? Třeba vás ke čtení zláká krátká reflexe čtenářky Makropulos z Databáze knih: „Zase jedna kniha o důležitosti slov. A paní Tidbeck umí se slovy opravdu mistrně zacházet a stvořila z nich velmi zvláštní a zajímavý svět. Navíc umí zacházet i se čtenářem. Vrhla mě do toho svého světa bez jakýchkoliv informací či vysvětlení a poraď si. Ale vážně mě bavilo postupné odkrývání organizace té společnosti s jakýmsi tajemstvím na pozadí. Jen ten konec přišel trochu moc brzy a byl takový uspěchaný.“

Krásné zimní dny z KNIHY ZLIN

Amatka

Amatka

Amatka je podmanivý a velmi originální román o svobodě, lásce a přátelství vyprávěný strhujícím a neotřelým literárním hlasem.

Pražské jaro

Pražské jaro

Strhující a smyslný román o událostech z roku 1968 od autora bestselleru Skleněný pokoj

Vaše tváře zla

Vaše tváře zla

Román psaný s bezprecedentní odvahou nahlíží do míst, před nimiž česká próza až doposud zavírala oči

TOP Dog

TOP Dog

Dechberoucí finále dramatu rozehraného v románech Pouze pro VIP a Stockholm Delete

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily