Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | listopad 2017 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | listopad 2017

14. 11. 2017

Co je nového?

Připojte se s námi k celosvětovému svátku dárcovství a darujte knihu! Pravidla jsou jednoduchá: od 21. do 28. listopadu darujte knihu komukoliv, komu udělá radost, nebo tam, kde je knih nedostatek. Poté se s darovanou knížkou vyfoťte a fotku sdílejte na Instagram s hashtagy #GivingBooksWeek a #GivingTuesdayCZ. Albatros Media za každou takto označenou fotografii publikovanou v době konání akce věnuje 30 Kč, které rozdělí mezi tři vybrané neziskové organizace.

Všechny informace o projektu najdete na webu givingbooksweek.cz

My už jsme se do výběru knih pustili. A co vy? Zapojíte se?

Zveme vás

Na festival Dny severu 2017 a do Divadla Na zábradlí. Na obou akcích se bude v centru pozornosti  Dánská občanská válka 2018-2024. Na festivalu Dny severu, v pořadu V zajetí severského podivna, tuto ekonomickou dystopii Dána Kaspara Collinga Nielsena představí překladatelka Lada Halounová. Divadlo Na zábradlí uvede dramatizaci knihy, premiéra proběhne 15. prosince.

Soutěž

V soutěžní otázce se vrátíme k filmové adaptaci Nesbøho Sněhuláka. Když se podíváte na herecké obsazení, zjistíte, že jednu z rolí ztvárnil někdo blízký KNIZE ZLIN. Napovíme, že jeho/její role není v příběhu vůbec zanedbatelná;) Napište nám správnou odpověď na mail info@knihazlin.cz do pondělí 20. 11. do 20:11, a když se na vás usměje štěstí při losování, získáte Sněhuláka s filmovou obálkou.

Brzy vyjde

Po Purity Jonathana Franzena jsme obzvlášť pyšní na další podzimní titul, Ulici Zlodějů Mathiase Énarda. Román právem pronikl mezi finalisty prestižního francouzského literárního ocenění, Goncourtovy ceny. Énard přichází s navýsost aktuálním tématem současné Evropy a na příběhu marockého chlapce odhaluje krutou současnost na obou březích Středozemního moře. Vychází 20. listopadu. A těšit se můžete i na další, dosud poslední Énardův román, Kompas, nominovaný na Mezinárodní Bookerovu cenu.

Nová obálka

Na jaře příštího roku vyjde politický thriller Jacka Grimwooda Moskva. A jak už název napovídá, děj čtenáře zavede do období studené války, přímo do srdce komunistického Ruska 80. letech 20. století. Zápletka se točí kolem zmizení dcery britského velvyslance. Pátráním je pověřen Tom Fox, major vojenské tajné služby, který je do Moskvy nuceně převelen. Jenže poslední, co mohou Sověti potřebovat, je cizí agent čmuchající v jejich rajonu. A vrah, jehož existenci Sověti nemohou vůbec přiznat, se chystá znovu mstít. První vražda byla totiž jen varováním…

Nová kniha

Představte si, že existuje kavárna, a v níž je místo, na které když si sednete, přeneste se zpět do doby, kterou si zvolíte. Bez ohledu na to, co uděláte, však přítomnost nezměníte. A  váš čas strávený v minulosti je omezený. Začíná s nalitím kávy a končí v okamžiku, kdy káva vystydne… Nový titul pochází až z Japonska, bude se jmenovat Než vystydne káva a jeho autorem je 46letý japonský dramaturg a scenarista Toshikazu Kawaguchi. Do svého debutu vložil čtyři dojemné příběhy návštěvníků tajemné kavárny Funiculi Funicula.

Recenze týdne

Marit Reiersgårdové se podařilo najít „díru na trhu“… Případ je velmi dobře promyšlený, vše do sebe dokonale zapadá, čtenář zná stejně jako vyšetřovatelé všechny indicie a je jen na něm, jestli se mu podaří poskládat si mozaiku do výsledného obrazu rychleji, než detektivům (mně se to nepovedlo).  Autorka navíc dokáže udržet čtenářovu pozornost – postupným odhalováním stop, nadhazováním možných motivů, odskoky do minulosti některé z postav nebo třeba  naznačováním možného budoucího vztahu mezi vyšetřovateli.“ Píše blogerka Hanka Kubíková o knize Boží prst.

Závěrem

Užijte se páteční sváteční den, a pokud byste potřebovali rychlé opáčko k tomuto jedinému dni mezinárodního významu, který má původ v českých dějinách, doporučujeme jednu z kapitol Slavných dnů.

Krásný týden z KNIHY ZLIN

Slavné dny. 50 + 2 příběhy, které psaly historii

Slavné dny. 50 + 2 příběhy, které psaly historii

Kniha Slavné dny – 50 + 2 příběhy, které psaly historii přibližuje poutavou formou řadu významných a zajímavých událostí moderních dějin. Ty jsou plné neuvěřitelných…

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Na počátku 21. století vypukne v Evropě válka, finanční krize z roku 2008 vede ke zhroucení evropského modelu státu blahobytu. Nedlouho poté je v Dánsku v letech 2018-2024 občanská…

Ulice Zlodějů

Ulice Zlodějů

Román nominovaný na prestižní Goncourtovu cenu odhaluje krutou současnost na obou březích Středozemního moře.

Purity

Purity

Pip Tylerová má neuspokojivou, špatně placenou práci, bydlí v anarchistickém squatu, splácí obrovskou studentskou půjčku a nemá tušení, kdo vlastně je. Ví, že se ve skutečnosti…

Boží prst

Boží prst

Klasická anglická detektivka v norském podání, která vyniká propracovanou zápletkou a důkladnou psychologií postav.

Sněhulák (filmová obálka)

Sněhulák (filmová obálka)

S prvním sněhem přichází Sněhulák a někoho si vezme s sebou.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily