Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | květen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | květen 2018

16. 5. 2018

Co je nového?

Lucka (redakce), Eva (korektury) a Míša (sazba) právě odeslaly do tiskárny finální verzi Řek. Zvládnout všechno souběžně s veletrhem Svět knihy nebylo vůbec jednoduché! Řeky vymyslel a nakreslil belgický ilustrátor Peter Goes. S jeho ilustracemi i podobným konceptem knihy už jste se měli možnost seznámit v Cestě časem.  Na plavbu po světových řekách, mořích a oceánech se budete moci vydat po prázdninách.

Řeky - Peter Goes

Brzy vyjde

Příští týden vychází další Horstova kniha a tentokrát jde o detektivku pro děti. Záhada mořského dna volně navazuje na Záhadu maltézských hodin, ale nebojte se, pokud jste přechozí díl nečetli. Souvislosti hravě pochopíte. Do Škunerové zátoky dorazí filmový štáb a natáčení akčních scén se jako komparz účastní také Cecílie, Leo, Une a dokonce i pes Egon. Nad zátokou se vznáší helikoptéra, mezi ostrůvky probíhá divoká honička na člunech a pyrotechnici připravují velkolepou explozi. Ta zvíří vody zálivu tak důkladně, že mořské dno vydá děsivé tajemství – na hladinu vyplave bota. Bota se zbytkem lidské nohy… Ve třetí části série CLUE není nouze o napětí. Nechybí dramatické potápění, spousta peněz a vyřizovaní starých účtů. A aby toho nebylo málo, o další krůček se přiblížíme i k vyřešení záhady, co se stalo loni v létě s Cecíliinou maminkou.

Záhada mořského dna - kniha

Soutěž

Přesně před rokem vyšel (zatím;) poslední díl o detektivu Harrym Holeovi, Žízeň. Napište nám o kolikátý díl série jde, a pokud vás vylosujeme, Žízeň je vaše;) Uzávěrka odpovědí je 22. 5. ve 22:50. Pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Minulý týden jsme soutěžili o knihu Vševidoucí oko. Do losování jsme zařadili všechny správné odpovědi, které obsahovaly název předchozí Olssonovy knihy – Konec řetězce. Vševidoucí oko  získává Kateřina ze Zlína. Blahopřejeme!

Nová obálka

A Jørn Lier Horst ještě jednou. Na podzim totiž vydáme další detektivku s komisařem Williamem Wistingem, jejíž obálku grafik Radek dokončil. Wisting bude muset přesvědčit své zaslepené kolegy, kteří zjevně berou nejjednodušší vysvětlení případu vraždy mladé ženy, k níž došlo na Silvestra, přehlížejí skutečné stopy a neváhají z vraždy obvinit nepravého člověka.

Zaslepení, Poustevník

Recenze

„Derek B. Miller přivedl na svět napínavý, mírně ironický román s prvky thrilleru, který bez potíží obstojí v konkurenci „vážných témat“ (o tom svědčí i nespočet nominací na literární ocenění). Na knižní debut je to více než úctyhodné.“ Pavel Bušta recenzuje Norsko v noci Dereka B. Millera na iliteratura.cz.

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Norsko v noci

Norsko v noci

Nikdy by to nepřiznal ani před Rheou, ani před Larsem – nikdy, ani za nic – ale Sheldon jednoduše nechápe, co tu dělá… Sheldon Horowitz, čerstvý dvaaosmdesátiletý vdovec, se…

Konec řetězce

Konec řetězce

Napínavý román, který kromě kriminální zápletky přináší i zajímavé otázky týkající se původu lidstva a skrytých hrozeb, jenž se mu v budoucnu mohou stát osudné.

Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Příběh světových dějin pro malé i velké čtenáře, který vás vezme na cestu časem od okamžiku velkého třesku přes období dinosaurů, prvních velkých civilizací, středověku až k…

Záhada maltézských hodin

Záhada maltézských hodin

CLUE: Cecílie, Leo, Une a pes Egon. Správná čtverka, která rozluští každou záhadu.

Poustevník

Poustevník

Ukradená identita, sériový vrah a Wistingova dcera v ohrožení. Dokáže ji komisař Wisting zachránit?

Záhada mořského dna

Záhada mořského dna

Detektivní příběh pro děti od bestselerového autora, bývalého kriminalisty. Třetí díl série CLUE.

Vševidoucí oko

Vševidoucí oko

Co když si umělá inteligence uvědomí sama sebe a začne nás ovládat?

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily