Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | duben 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | duben 2018

18. 4. 2018

Co je nového?

Právě vychází Sobí hora, jedinečná sbírka povídek švédské autorky Karin Tidbeckové, která je kritiky označována za originální objev (nejen) severské literární scény. BTW na podzim vydáváme také její románovu prvotinu, Amatka. A příští týden vás zveme na křest knihy Sen letící želvy debutující české autorky, Nory Eckhardtové.

Právě vyšlo

„Nic podobného, jako je Sobí hora, jsem zatím nečetla. Obrazotvornost Karin Tidbeckové je zřetelně severská, ale jinak obtížně zařaditelná. Její povídky jsou skvělé.“ Napsala o Sobí hoře Ursula K. Le Guinová, slavná americká autorka science fiction a fantasy. Karin Tidbecková za svou sbírku povídek obdržela prestižní ocenění, Crawfordovu cenu, která je udělována nejlepším debutům v žánru fantasy, a dostala se rovněž do užší nominace na cenu World Fantasy Award. Začtěte se do ukázky a nechejte se zlákat k přečtení celé knihy.

Sobí hora Karin Tidbeckové


Soutěž

Vyhlašujeme soutěž o novinku tohoto týdne, Sobí horu Karin Tidbeckové. Napište nám, (info@knihazlin.cz) kolik povídek kniha obsahuje, a zařadíme vás do losování o jeden výtisk knihy. Čas máte do 24. 4. do 24:00.

Minulý týden jsme soutěžili o Sen letící želvy. Děkujeme všem soutěžícím, obzvláště Petře a její želvě Ninje, jejichž mail jsme vylosovali. Ninja si nás všechny v redakci získala díky skvělé fotce, i přesto, že – jak píše Petra – ji „sice číst nebaví (za celých cca 90 let života to prý nepotřebovala), dokonce ani nelétá, proti snění však nic nenamítá.“

Ninja

Pozvánka

Srdečně vás zveme na uvedení knihy Sen letící želvy do pražského kina Bio Oko. Proběhne ve středu 25. dubna od 19 hodin.

Sen letící želvy - pozvánka na křest

Brzy vyjde

Už příští týden vychází další kniha Jørna Liera Horsta, Poustevník, další díl série s hlavním vyšetřovatelem Williamem Wistingem. Poustevník je zločinec na útěku. Vyhlédne si člověka, kterého nebude nikdo postrádat, ukradne mu identitu a dál žije jeho život. Ani Viggo Hansen, Wistingův soused, nikomu nechybí, a tak už čtyři měsíce sedí mrtvý před televizí. Vzápětí policie najde další tělo. Zatímco Hansenova smrt zaujme jen novinářku Line, Wistingovu dceru, nález druhé oběti spustí největší pátrací akci v dějinách norské kriminalistiky, při které musí pomoci i FBI.

Poustevník, Honicí psi

Nová obálka

Představujeme vám novou obálku ke knize Anttiho Tuomainena, Než natáhnu brka. Možná jste si všimli, že jsme změnili původně avizovaný název (Muž, který zemřel). Nový totiž mnohem lépe vystihuje atmosféru příběhu. Hlavnímu hrdinovi, kterým je majitel pěstírny hub, třicátník Jaakko Mikael Kaunismaa, lékař oznámí, že umírá. Jeho tělo bylo po delší dobu vystaveno malým dávkám blíže nespecifikovaného jedu, a lékař mu v podstatě nedává žádnou naději. Je pouze otázkou času, kdy zemře. V tomto momentě byste možná čekali dost sentimentální, nebo naopak hodně drsné a pomstychtivé pokračování příběhu, ale není tomu tak. Jaakko, vlastně Antti, vás překvapí. Můžete se těšit na neobyčejnou detektivku, která navzdory černému humoru probouzí radost k životu, a při jejím čtení si připadáte, jako by vám před očima běžel film Akiho Kaurismäkiho. Ale nedejte se zmást, o mrtvoly nebude nouze;)

Než natáhnu brka - mockup

Rozhovor

„Co se týče Facebooku, naprosto nechápu, proč se lidé dobrovolně vzdávají svého práva na soukromí a dávají souhlas s tím, aby každý jejich pohyb a akce byly sledovány z Kalifornie a údaje o tom následně prodávány společnostem, které pak lidi bombardují svými inzeráty.“ Velmi aktuální slova patrně nejvlivnějšího současného českého vědce. Vybíráme úryvek z rozhovoru publikovaném nedávno v Lidových novinách. A pokud se chcete o Smilových názorech a teoriích dovědět více, doporučujeme knihy Globální katastrofy a trendy a Energie: Průvodce pro začátečníky.

Krásné jarní dny z redakce KNIHY ZLIN

Globální katastrofy a trendy

Globální katastrofy a trendy

Myšlenkově provokativní kniha známého českého vědce, jehož knihami se inspiruje Bill Gates.

Energie

Energie

Navýsost aktuální kniha o možnostech využití energie, její produkci i vlivu na změny klimatu z pera světově uznávaného vědce.

Sen letící želvy

Sen letící želvy

Román o filmech, snech, lásce, kočkách a psech, a o vrahovi mladých žen.

Poustevník

Poustevník

Ukradená identita, sériový vrah a Wistingova dcera v ohrožení. Dokáže ji komisař Wisting zachránit?

Sobí hora

Sobí hora

Magické povídky spojující svět severské mytologie a nadpřirozena, jejichž autorka je považována za mimořádný objev na scéně světové fantasy.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily