Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | březen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 3 | březen 2018

21. 3. 2018

Co je nového?

Šéfredaktorka Lucka je ponořená do nabídek agentur a hledá další skvělý titul, který bychom mohli vydat, redaktorky Eva a Pavla se pustily do korektur knih Mount Kodaň a Muž, který zemřel, i Míša pracuje na knize Mount Kodaň a tvoří její obálku (jde o titul Kaspara Collinga Nielsena, vyjde v srpnu) a Radek retušuje fotky a grafy do další knihy Vaclava Smila, Ropa (podzimní titul). A Marek? Na Marka se těšíme a doufáme, že se už vynořil z hlubin u mysu Dobré naděje a že nám z jihu přiveze konečně teplejší počasí;)

Soutěž

O thrilleru Moskva Jacka Grimwooda bude ještě několikrát zmínka a tak si o něj i zasoutěžíme. Napište nám (info@knihazlin.cz), kde a kdy se odehrává začátek celého příběhu. Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce knihy, čas pro poslání odpovědí vyprší 27. 3. ve 3:27.

Minulý týden jsme soutěžili o Nesbøho box s prvními pěti díly. Děkujeme všem, kteří se zapojili! Tentokrát jsme vylosovali Majku z Vážan nad Litavou. Gratulujeme!

Box - prvních pět případů Harryho Holea (soutěž)

Právě vyšlo

Napínavý thriller Hry špionů je pokračováním úspěšného románu Noční dravec. Opět se v něm setkáváme s novinářem Philipem Manganem, pracovnicí britské tajné služby Trish Pattersonovou i starým známým Burákem. Philip Mangan se stáhl do ústraní ve východní Africe. Číňané však odhalili jeho identitu – kariéru agenta britské tajné služby – což dává jeho životu opět nový rozměr. Když se připlete k děsivému teroristickému útoku v Etiopii a poté ho vyhledá tajemný Číňan s informacemi o pachateli krveprolití, Mangan se znovu ocitá v centru dění.

Hry špionů - novinka

Nová kniha

Sotva jsme vydali novou knihu Vaclava Smila, už pracujeme na další. Po Globálních katastrofách a trendech a Energii, chystáme titul Ropa. Bez ropy by nebylo globalizace, plastů, běžné přepravy ani světové politické mapy, v níž by se alespoň někdo vyznal. Je to životadárná tekutina moderního světa a zdá se, že ze závislosti na ní se lidstvo ještě hezkých pár desetiletí nevymaní. Autor velebené Energie v této aktuální knize vysvětluje vše, co s „černým zlatem“ souvisí, od jeho objevení v hlubinách Země až po politické turbulence, které dnes rozpoutává.

Ropa - Vaclav Smil

Recenze týdne

Moskva mi dějem hodně připomněla knihu Dítě číslo 44.  I když je Dítě číslo 44 opravdu velmi dobrá kniha, Moskva se mi líbila o chlup víc. Přišla mi víc reálnější a modernější.“ Tentokrát jsme vybrali úryvek z recenze thrilleru Moskva a doporučujeme obojí, knihu Jacka Grimwooda i recenzi, kterou publikovala Jitka Kadlecová na blogu holkamodrookata.blogspot.cz.

Žebříček

Už dlouho jsme se nepodívali na žebříčky prodejnosti. V únoru se nejvíce prodával novinkový, mrazivý thriller Moskva. Marketingové oddělení nám sice slíbilo mimořádnou propagaci knihy, ale opravdu jsme netušili, jak velké je jejich nasazení. Evidentně přemluvili ke spolupráci i počasí! Únorové mrazivé počasí bylo neskutečné. Navození atmosféry pro čtení knihy tedy bylo a stále je (uf), dokonalé;) Propracovná kampaň se odrazila i v žebříčku e-knih. Moskva je druhá, hned po Nesbøho Žízni, následují Boží prst a Závěje Marit Reiersgårdové a první pětku uzavírají Hořící stromy Kristiny Ohlssonové.

E-knihy top 5 únor 2018

1. Žízeň
2. Moskva
3. Boží prst
4. Závěje
5. Hořící stromy

Top 5 - eknihy - únor 2018

Závěrem

Nezapomeňte, že po celý březen můžete objednávat knihy Kristiny Ohlssonové se slevou 20 % na našem eshopu!

Krásný týden z KNIHY ZLIN

Závěje

Závěje

Je 25. ledna, hustě sněží. Úzké silnice v městečku Lier nedaleko Drammen protahují sněžné pluhy. Odhrnovaný sníh se vrší na krajnici do vysokých závějí. Pětiletá Oda se doma…

Žízeň

Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu…

Boží prst

Boží prst

Klasická anglická detektivka v norském podání, která vyniká propracovanou zápletkou a důkladnou psychologií postav.

Noční dravec

Noční dravec

Napínavý špionážní thriller z pera bývalého zahraničního korespondenta BBC v Číně. První díl trilogie.

Globální katastrofy a trendy

Globální katastrofy a trendy

Myšlenkově provokativní kniha známého českého vědce, jehož knihami se inspiruje Bill Gates.

Hořící stromy

Hořící stromy

Detektivka s hororovým nádechem z pera jedné z nejlepších skandinávských autorek.

Jo Nesbø - box

Jo Nesbø - box

Prvních pět případů nekompromisního detektiva Harryho Hola za exkluzivní cenu!

Moskva

Moskva

Návykový a velmi inteligentní thriller odehrávající se přímo v temném srdci komunistického režimu v období studené války

Energie

Energie

Navýsost aktuální kniha o možnostech využití energie, její produkci i vlivu na změny klimatu z pera světově uznávaného vědce.

Hry špionů

Hry špionů

Napínavý thriller Hry špionů je pokračováním úspěšného románu Noční dravec. Opět se setkáváme s novinářem Philipem Manganem, pracovnicí britské tajné služby Trish Pattersonovou…

Než natáhnu brka

Než natáhnu brka

Jaakkovi je 37, když mu lékař oznámí, že nemá chřipku, ale umírá na otravu – a nemá už moc času. To člověku na dobré náladě nepřidá. A aby toho nebylo málo, když se z ordinace…

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily