Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | září 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | září 2018

12. 9. 2018

Co je nového?

V průběhu září můžete objednávat knihy pro velké (rozuměj: dospělé) čtenáře na e-shopu výhodněji, tentokrát se slevou 20 %.

Aktuálně ladíme do výroby box na dalších pět případů Harryho Holea. Pokud všechno klapne, už na konci října si k prvním pěti dílům budete moci přidat další box se Spasitelem, Sněhulákem, Levhartem, Přízrakem a Policií.

Spasitel

Brzy vyjde

Po delší době se bude nový titul edice Artberry opět věnovat trhu s uměním. Jejího autora, Dona Thompsona, ekonoma a sběratele umění, není třeba představovat. Můžete jej znát z bestsellerů Jak prodat vycpaného žraloka a Supermodelka a krabice Brillo. V pondělí 17. září (na e-shopu můžete objednávat už od čtvrtka 13. 9.) se na pultech knihkupectví objeví v českém překladu Oranžový Balonkový pejsek, který nese název podle ikonického díla Jeffa Koonse. Prostřednictvím knihy se můžete ocitnout ve věhlasných aukčních síních, nahlédnout do světa obchodníků s uměním a dozvědět se historky někdejších vedoucích pracovníků z New Yorku, Londýna, Lucemburku a Pekingu odpovědných za nákup a prodej uměleckých děl. Don Thompson svůj pohled na obchod s uměním podává také skrze optiku behaviorální ekonomie. Některé postřehy odrážejí iracionalitu lidského chování a rozhodování. Jiné se týkají snahy ovlivnit jednání sběratelů při koupi uměleckých děl.

Oranžový balonkový pejsek

Soutěž

O knihu Dona Thompsona, Jak prodat vycpaného žraloka, si tento týden zasoutěžíme. Napište nám částku, za níž se dílo Damiena Hirsta - Fyzická nemožnost smrti v mysli někoho živého - prodalo. Pište na mailovou adresu info@knihazlin.cz do úterý 18. 9., 18:09. Pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Nová obálka

V případě, že vás zaujal výrazný a originální rukopis Karin Tidbeckové ve sbírce povídek Sobí hora, se můžete těšit na podzimní vydání její románové prvotiny Amatka. Surrealistický debut zasazený do světa, který je stvořen a udržován jazykem, navazuje na literární odkaz Margaret Atwoodové a Ursuly K. Le Guinové. Ve světě, který Karin Tidbecková stvořila, je každý podezřelý, nikdo se nemůže cítit v bezpečí a na nic se nelze spolehnout – dokonce ani na jazyk nebo na samotnou hmatatelnou realitu. Amatka je podmanivý a velmi originální román o svobodě, lásce a tvořivosti vyprávěný strhujícím a neotřelým literárním hlasem.

Surrealistická je i obálka knihy, kterou vám dnes představujeme. V kolonii Amatka musí obyvatelé vše označovat, protože existence věcí je závislá na tom, že jsou správně popsané a pojmenované. Pokud nebudete důslední, může se vám stát to, co hlavní hrdince Vanje. Tak třeba, když dlouho neoznačíte svůj kufr (nahlas nepojmenujete), rozteče se ve slizkou hmotu...

Amatka

Recenze

Noční dravec je napínavá a poutavá kniha, která vtáhne čtenáře do světa tajných služeb a do Číny tak, jak vypadá dnes. Politika kontrastující s čínským venkovem i Pekingem plným bezejmenných přistěhovalců. Musím říct, že číst o člověku, který se po 20 letech vrátil do světa, kterému absolutně nerozumí, bylo více než napínavé.“ Doporučujeme knihu i recenzi, tentokrát od Terezy Jílkové z webu Chrudimka.cz.

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Jak prodat vycpaného žraloka (za 12 milionů dolarů)

Jak prodat vycpaného žraloka (za 12 milionů dolarů)

Ojedinělý a v češtině unikátní pohled na světový trh se současným uměním. Nesmírně čtivou a zábavnou formou identifikuje ekonomické zákony a marketingové strategie, které vedou…

Supermodelka a krabice Brillo

Supermodelka a krabice Brillo

Jak je možné, že se vosková figurína bývalé supermodelky prodala bezmála za dva a půl milionu dolarů? Jak se mění postavení aukčních síní a galerií v době pokračující…

Noční dravec

Noční dravec

Napínavý špionážní thriller z pera bývalého zahraničního korespondenta BBC v Číně. První díl trilogie.

Oranžový Balonkový pejsek

Oranžový Balonkový pejsek

Nahlédněte do zákulisí trhu s uměním! Provede vás autor bestsellerového titulu Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarů.

Amatka

Amatka

Amatka je podmanivý a velmi originální román o svobodě, lásce a přátelství vyprávěný strhujícím a neotřelým literárním hlasem.

Jo Nesbø - box (6.-10. díl)

Jo Nesbø - box (6.-10. díl)

Dalších pět případů legendárního Harryho Holea

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily