Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | listopad 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | listopad 2018

14. 11. 2018

Co je nového?

Už v pondělí vychází Pražské jaro a Simon Mawer jej osobně přijede představit českým čtenářům. Knihu si můžete nechat podepsat ve čtvrtek 22. listopadu na autogramiádě v knižní kavárně knihkupectví Knihy Dobrovský na Václavském náměstí. Následující den, v pátek 23. listopadu, vás zvememe do Knihovny Václava Havla na besedu se Simonem Mawerem. V diskusi vystoupí také novinářka Kateřina Kadlecová a překladatel Lukáš Novák, večer moderuje Petr Vizina.

Pražské jaro můžete na eshopu objednávat už od čtvrtka 15. listopadu.

Simon Mawer v Praze

Tip

Hostem dalšího setkání BOOK’S CALLING Clubu, které se uskuteční ve středu 28. listopadu, bude spisovatelka Nora Eckhardtová. Diskutovat se bude nejen o její nejnovější knize Sen letící želvy. BOOK’S CALLING Club je pravidelné setkávání knižních nadšenců a více se o něm dozvíte ve fb události.

-

Přinášíme malé ohlédnutí za pořadem o knihách dánského autora Kaspara Collinga Nielsena, jež proběhl v rámci Dnů severu, které uspořádal Skandinávský dům. „Naše“ překladatelka Lada Halounová, která do češtiny přeložila obě již vydané Neilsenovy knihy a na další pracuje, o nich mluvila po představení Dánská občanská válka v Divadle Na zábradlí.

Překladatelka Lada Halounová

Soutěž

Tento týden soutěžíme o závěrečný díl trilogie Jense Lapiduse TOP Dog. Napište nám jména ústřední dvojice, jež se prolíná celou trilogií. Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce. Uzávěrka soutěže je 20. 11. ve 20:11., pište na mail info@knihazlin.cz. Pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Výhercem povídkové knihy Hodina vlků Ingmara Bergmana se stává Jan Weber z Pardubic. Gratulujeme!

Nová kniha

Příští rok řady autorů KNIHY ZLÍN rozšíří Američan Andrew Ridker. Jeho debutový román Altruisté připravujeme k vydání na podzim příštího roku a už nyní se můžete těšit na určitě skvělý překlad Lucie Mikolajkové. Altruisté jsou rozsáhlou rodinnou ságou plnou černého humoru i smířlivé něhy. Řeší se v ní peníze i politika, univerzitní život i seznamování, nevěra i erotické výstřednosti, a konečně i odpověď na otázku, co vlastně znamená být „dobrým člověkem“. (Foto autora © George Baier IV).

Andrew Radkin - Altruisté

Recenze

„Každá avizovaná dvoustrana je laděná do jedné hlavní barvy. Do té pak jako barevné rybky vplouvají různé odstíny jiné kontrastní tak, aby byly detaily výrazné, ale celkový obraz zůstal pro oči líbivý. Peter Goes má barevný cit a tvoří vskutku překrásné ilustrace všeho – od lodí, přes námořníky až po všechny obludy z moře vytažené, přitom jim nechybí humor a originalita... jeho styl si nikdy nemůžete splést!“ Píše Tereza Špetlíková o Řekách Petera Goese na spetlikova.blog.idnes.cz.

Krásné podzimní dny z KNIHY ZLIN

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Na počátku 21. století vypukne v Evropě válka, finanční krize z roku 2008 vede ke zhroucení evropského modelu státu blahobytu. Nedlouho poté je v Dánsku v letech 2018-2024 občanská…

Sen letící želvy

Sen letící želvy

Román o filmech, snech, lásce, kočkách a psech, a o vrahovi mladých žen.

Řeky

Řeky

Vydejte na vzrušující plavbu po životodárných řekách, mořích a oceánech naší planety

Mount Kodaň

Mount Kodaň

Mount Kodaň balancuje mezi dobře známou každodenní obyčejností a absolutními bizarnostmi.

Pražské jaro

Pražské jaro

Strhující a smyslný román o událostech z roku 1968 od autora bestselleru Skleněný pokoj

TOP Dog

TOP Dog

Dechberoucí finále dramatu rozehraného v románech Pouze pro VIP a Stockholm Delete

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily