Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | leden 2019 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | leden 2019

16. 1. 2019

Co je nového?

Potěšily nás aktuální pozitivní ohlasy na naše knihy i získaná ocenění. Hořící stromy Kristiny Ohlssonové se dostaly do výběru portálu severskekrimi.cz Top 10 (nejen) severských detektivek roku 2018.

Na začátku března vyjde kniha Sajaky Muraty Za sklem. Tato japonská autorka je považována za vycházející hvězdu japonské literatury. Právě za tento román získala prestižní literární ocenění Akutagawovu cenu za rok 2016 a ve stejném roce časopis Vogue Japan zvolil autorku Ženou roku. Aktuálně kniha sbírá ocenění v západním světě, v prosinci se stala knihou roku nezávislého knihkupectví Foyles, jednoho z nejstarších knihkupectví ve Velké Británii. Dostala se také do výběrů nejlepších knih uplynulého roku amerického časopisu The New Yorker’s a literárních webů Library Journal, Lit Hub’s.

Román Evropské jaro dánského autora Kaspara Collinga Nielsena, kterého už můžete znát z knih Dánská občanská válka 20182024 a Mount Kodaň, se dostal do užší nominace na francouzské literární ocenění Prix du Livre Inter Award v kategorii nejlepší zahraniční román. Česky vyjde Evropské jaro v květnu.

Právě vychází

Krvavé svatební šaty
Neobyčejně drsný thriller o duševním i fyzickém zneužívání a pomstě

Sophii děsí události, na které si nemůže vzpomenout, a zároveň i vzpomínky z minulosti, na něž nedokáže zapomenout. Jednou ráno se budí a zjišťuje, že chlapec, kterého měla hlídat, je mrtvý. Nepamatuje si na to, co se stalo. Ať je pravda jakákoli, její vysvětlení nemůže obstát před tíhou důkazů. Jediným jejím útočištěm je nová totožnost. Nový život s mužem, kterého pozná díky seznamce. Sophie však není sama, kdo skrývá tajemství…

Psychologický thriller Pierra Lemaitra s úžasnou hlavní hrdinkou si jistě podmaní fanoušky románu Gillian Flynnové Zmizelá.

Krvavé svatební šaty

Soutěž

Tento týden vyhlašujeme soutěž o novinku Krvavé svatební šaty. Napište nám názvy dvou knih francouzského autora Pierra Lemaitreho, které Kniha Zlín vydala. Své odpovědi posílejte na mail info@knihazlin.cz do středy 23. ledna do 23:23. Pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Výhru z minulého týdne – severskou detektivku Poustevník - posíláme Eva z Prahy, gratulujeme!

Nová obálka

O japonském románu Za sklem už jsme se zmínili v úvodu a nyní vám představujeme obálku českého vydání. Autorka skrze příběh mladé ženy Keiko nahlíží do života současné japonské společnosti a ukazuje, s jakými problémy se potýkají svobodné ženy, které se nechtějí přizpůsobovat společenským konvencím a hledají své vlastní místo ve společnosti.

Za sklem

Doporučujeme

Ve čtvrtek 17. ledna uplyne smutné výročí. Před 21 lety v Praze zmizel beze stopy devítiletý Honzík Nejedlý, jehož osud inspiroval Martina Puskelyho k napsání románu Vaše tváře zla. Autor nezavírá oči před problematikou zneužívání dětí a svým románem otevírá řadu často tabuizovaných otázek.

Vaše tváře zla

Recenze

Hořící stromy představují nervydrásající kakofonii vrzání houslí a škrábání nehtů o okenní tabuli v jednom a dokáže tak vyvolat iracionální strach i v otrlých jedincích. (…) Okem odborníka zprostředkovává čtenářům náhled do nitra postav a vytváří tak temné drama hraničící s hororem. Za přetrvávající paranoiu autorce vřele děkujeme a řadíme ji do Top desítky.“ Recenzi najdete na portále severskekrimi.cz.

Krásné zimní dny z KNIHY ZLIN

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Na počátku 21. století vypukne v Evropě válka, finanční krize z roku 2008 vede ke zhroucení evropského modelu státu blahobytu. Nedlouho poté je v Dánsku v letech 2018-2024 občanská…

Hořící stromy

Hořící stromy

Detektivka s hororovým nádechem z pera jedné z nejlepších skandinávských autorek.

Poustevník

Poustevník

Ukradená identita, sériový vrah a Wistingova dcera v ohrožení. Dokáže ji komisař Wisting zachránit?

Mount Kodaň

Mount Kodaň

Mount Kodaň balancuje mezi dobře známou každodenní obyčejností a absolutními bizarnostmi.

Vaše tváře zla

Vaše tváře zla

Román psaný s bezprecedentní odvahou nahlíží do míst, před nimiž česká próza až doposud zavírala oči

Krvavé svatební šaty

Krvavé svatební šaty

Neobyčejně drsný thriller o duševním i fyzickém zneužívání a pomstě.

Za sklem

Za sklem

Hlavní hrdina Keiko Furukurová se svým myšlením a jednáním vymyká běžným společenským normám a od dětských let se potýká s problémem začlenění do většinové společnosti…

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily