Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | leden 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | leden 2018

10. 1. 2018

Co je nového?

Nesbøho Žízeň a Horstův Kód Katharina (nedávno jsme jej koupili!) jsou nejprodávanějšími detektivkami roku 2017 v Norsku. A ještě jedna novinka ze Skandinávie. Během ledna se začne v norsko-švédské koprodukci natáčet seriál Wisting vycházející ze stejnojmenné série Jørna Liera Horsta. Proslýchá se, že půjde o jednu z největších norských televizních produkcí s rozpočtem 11,7 mil. euro. První série bude inspirovná knihami Honicí psi a Poustevník, jehož české vydání chystáme na duben. (Foto Salomonsson Agency)

Nesbo - Horst

A když už jsme u Jørna Liera Horsta, jehož knihy jsou kritiky vyzdvihované za perfektní a věrohodný popis policejní práce, trochu vám ho představíme. Jørn Lier Horst patří k nejvýznamnějším norským detektivkářům. Věnuje se výhradně žánru krimi a detektivky píše nejen pro dospělé, ale i pro děti.  Jen v Norsku počet jeho prodaných knih přesáhl milion výtisků. Do nedávna pracoval u policie jako vyšetřovatel a za svou 13letou praxi nasbíral mnoho zkušeností. Svou první detektivku, v níž uvedl na scénu kriminalistu Williama Wistinga, napsal v roce 1995. Nesla název Klíčový svědek (Nøkkelvitnet) a byla založena na skutečné, nikdy neobjasněné vraždě. Přestože je v současnosti spisovatelem na plný úvazek, dodnes jej média žádají o komentář v závažných kriminálních kauzách.  (Foto Nordsveenfoto.no)

Jorn Lier Horst

Soutěž

Horst píše detektivky také pro malé čtenáře a obě jeho dětské série jsou hodně populární. KNIHA ZLIN před Vánocemi vydala příběh ze série CLUE, Záhada maltézských hodin. Kniha je určena dětem kolem 10 let a odehrává se ve Škunerové zátoce, kde tři malí kamarádi spolu se svéhlavým psíkem Egonem pátrají po ukradených starožitných hodinách a pachatelích loupeže, jejichž stopy vedou právě do Škunerové zátoky. Napište nám jména malých hrdinů a výhra je vaše:) Vlastně, pokud napíšete na info@knihazlin.cz do úterý 16. ledna do 16:16 a my vás vylosujeme, tak výhra bude vaše;) Soutěžíme o dva výtisky Záhady maltézských hodin.

Záhada maltézských hodin - obálka

Brzy vyjde

Na duben chystáme pokračování řady s detektivem Williamem Wistigem s názvem Poustevník. Na obálce ještě pracujeme, ale můžeme vám aspoň představit pracovní verzi. Děj knihy začíná nalezením mrtvoly muže v blízkém Wistingově sousedství. Nic nenasvědčuje tomu, že by zemřel jinou než přirozenou smrtí. Pouze fakt, že byl objeven až po čtyřech měsících, dokládá, o jak osamělého člověka se jednalo. Nedlouho poté je ve školce, kde se pěstují vánoční stromky, nalezen jiný mrtvý muž. Ani jeho nikdo nepostrádá. Zatímco první nález vzbudí pozornost pouze Wistingovy dcery, novinářky Line, jež se rozhodne napsat článek o lidech, kteří vůbec nikoho nemají, vyvolá druhý nález rozsáhlé vyšetřování. Wisting a jeho kolegové mají před sebou složitý příběh, jenž jim velmi zamotá hlavu – a to nejen proto, že se do něj zakrátko nechtěně zaplete i Line.

Poustevník, Honicí psi

Nová kniha

A ještě jednou Jørn Lier Horst. Koupili jsme totiž jeho novu sérii. Jmenuje se Cold Case Quartet a první díl Kód Katharina plánujeme vydat příští rok. A právě tuto knihu jsme zmínili v úvodu. Jde o druhou nejprodávanější detektivku minulého roku v Norsku. Opět se v ní setkáme s Williamem Wistingem, kterého trápí nevyřešený případ zmizelé ženy. S jejím mužem jej za léta pátrání pojí přátelství, náhle však zjišťuje, že zmizel i on. Ve stejnou dobu za Williamem přichází vyšetřovatel Adrian Stiller, z Národní kriminální vyšetřovací služby, pracující na případu zmizelé osoby, jež může mít spojitost s Wistingovým případem. Oba pak musí nalézt způsob vzájemné spolupráce, díky níž odhalí další netušené skutečnosti.

Katharina koden

Redakční tip

Redaktorka Eva doporučuje k přečtení nedávno nedávno vydaný titul Všechno, co si nepamatuji Jonase Hassena Khemiriho: „Krásná kniha ze současného multikulturního Švédska, román o paměti, která utváří a formuje naše vztahy a vzpomínky. Příběh nejen o ztrátě blízkého člověka a jak se s ní vyrovnat…“

Redakční tip - Všechno, co si nepamatuji

Recenze týdne

„Hořící stromy patří k tomu nejlepšímu z autorčiny tvorby a byl by hřích nechávat si dojmy z románu jen pro sebe. Doporučujeme však v zájmu zachování klidného spánku číst Hořící stromy zásadně za denního světla.“ Nenechte si ujít recenzi Hořících stromů Moniky Mudrové na portále severskekrimi.cz.

Hořící stromy - obálka

 

Krásný týden z KNIHY ZLIN

Honicí psi

Honicí psi

Nová detektivka od autora, který má na kontě více než milion a půl prodaných knih. Jeho detektivky čte norský ministr spravedlnosti a doporučuje i Jo Nesbø.

Žízeň

Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu…

Všechno, co si nepamatuju

Všechno, co si nepamatuju

Úchvatný příběh o lásce, lidské paměti a smyslu naší existence. Vítěz prestižní švédské literární ceny August 2015.

Hořící stromy

Hořící stromy

Detektivka s hororovým nádechem z pera jedné z nejlepších skandinávských autorek.

Záhada maltézských hodin

Záhada maltézských hodin

CLUE: Cecílie, Leo, Une a pes Egon. Správná čtverka, která rozluští každou záhadu.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily