Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | květen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | květen 2018

11. 5. 2018

Co je nového?

Svět knihy je v plném proudu, až do neděle 13. května se těšíme na vaši návštěvu na stánku Albatros Media v pravém křídle Průmyslového paláce. A pokud se do Prahy nedostanete, udělejte si veletrh virtuální:) Až do neděle můžete objednávat naše knihy s veletržní slevou a dopravou zdarma na eshopu: www.albatrosmedia.cz

Doufáme, že jste si nenechali ujít skvělou Noc literatury. Na dvou místech se četlo také z našich knih - Následky nizozemské autorky Niñy Weijersové a Všechno, co si nepamatuju velmi úspěšného švéda spisovatele a dramatika Jonase Hassena Khemiriho. Herečka Eva Leimbergerová četla v inspirativním prostředí Opero úryvek z Následků. A Divadlo 10X hostilo nejen herce Annu Císařovskou a Marka Adamczyka, čtoucí z knihy Všechno, co si nepamatuju, ale také Jonase Hassena Khemiriho, který knihu přijel osobně představit. S Jonasem jste se ostatně mohli osobně setkat jak na Noci literatury, tak na festivalu Svět knihy.

Noc literatury 2018

Právě vyšlo

Vševidoucí oko Fredrika T. Olssona, napínavý román o zranitelnosti moderní společnosti a o tom, co vlastně znamená být naživu.

Vševidoucí oko

Soutěž

Vyhlašujeme soutěž o novinku tohoto týdne, Vševidoucí oko. Napište nám (info@knihazlin.cz) název další knihy Fredrika T. Olssona, kterou jsme vydali. Na vaše odpovědi se těšíme do 15. května, 15:50. Ze správných odpovědí vylosujeme výherce knihy Vševidoucí oko. (Kompletní pravidla soutěže najdete zde.)

Brzy vyjde

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora dorazila z tiskárny a máme z ní ohromnou radost. Vychází 24. května.

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Nová obálka

Na podzim vydáme další knihu Dona Thompsona, Oranžový balonkový pejsek. Stejně jako Thompsonovy úspěšné tituly, Jak prodat vycpaného žraloka a Supermodelka a krabice Brillo, nás kniha zavede do fascinujícího světa obchodníků s uměním a aukčních domů, a opět v ní nechybí ani historky někdejších vedoucích pracovníků z New Yorku, Londýna, Lucemburku a Pekingu odpovědných za nákup a prodej uměleckých děl.

Představujeme vám obálku knihy, jejíž grafický koncept vychází z nedávno vydané knihy umělecké edice Artberry, Jak číst současné umění.

Novinky edice Artberry

Recenze

V recenzích se tentokrát vracíme ke knihám, z nichž se četlo na Noci literatury. Nenechte si je ujít, obě jsou čtenářským zážitkem.

Všechno, co si nepamatuji: „Vím jedno jen, co věčně trvá: o mrtvém soud mužů,“ praví dávná severská moudrost. Švédský spisovatel tuniského původu J. H. Khemiri se ve svém oceňovaném románu o zrádné paměti, lásce a přátelství zabývá právě otázkou, co zůstane ve vzpomínkách, když zemře milovaná osoba. Navzdory vážným tématům jde o čtivý, vtipný román, který dost vypovídá o současné multikulturní Evropě.“ Recenzuje Marie Voslářová na iliteratura.cz.

Následky: „Debutový román nizozemské autorky vyčnívá mezi ostatními díky svému spádu, čtivosti, touze čtenáře pokračovat dál. Ne snad kvůli tomu, že by vytvořila kdovíjak promyšlenou zápletku, spíše umí psát o své hrdince tak poutavě, že čtenář knihu nemůže odložit. Do samotného konce úpěnlivě čeká, jak to s Minnie vlastně dopadne.“ Recenzuje Monika Zavřelová na idnes.cz.

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Jak prodat vycpaného žraloka (za 12 milionů dolarů)

Jak prodat vycpaného žraloka (za 12 milionů dolarů)

Ojedinělý a v češtině unikátní pohled na světový trh se současným uměním. Nesmírně čtivou a zábavnou formou identifikuje ekonomické zákony a marketingové strategie, které vedou…

Supermodelka a krabice Brillo

Supermodelka a krabice Brillo

Jak je možné, že se vosková figurína bývalé supermodelky prodala bezmála za dva a půl milionu dolarů? Jak se mění postavení aukčních síní a galerií v době pokračující…

Jak číst současné umění

Jak číst současné umění

Působivý a nově pojatý přehled děl současných výtvarných umělců, jehož prostřednictvím autor zkoumá proměnlivý a často zarážející svět umění jednadvacátého století.

Následky

Následky

Jak silná může být touha, aby nás někdo jiný viděl a věřil v nás?

Všechno, co si nepamatuju

Všechno, co si nepamatuju

Úchvatný příběh o lásce, lidské paměti a smyslu naší existence. Vítěz prestižní švédské literární ceny August 2015.

Vševidoucí oko

Vševidoucí oko

Co když si umělá inteligence uvědomí sama sebe a začne nás ovládat?

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Z.J.E.V.N. Zvířata, jejichž existence vás nepotěší

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily