Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | duben 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | duben 2018

11. 4. 2018

Co je nového?

Největší událostí ve světě knih je tento týden nepochybně Londýnský knižní veletrh. Lucka a Marek jsou samozřejmě ve víru dění a v mezičase maratonu schůzek s literárními agenty pořídili společnou fotku:-)

London Book Fair 2018

Hned pro dvě naše knihy můžete hlasovat v anketě Cena čtenářů v rámci cen Český bestseller. Do nominací pronikly tituly Joa Nesbøho: Zachrání doktor Proktor Vánoce? (kategorie Překladová literatura pro děti a mládež) a Žízeň (kategorie Překladová beletrie pro dospělé). Hlasovat můžete přes webový formulář a čas máte do konce dubna.

Právě vyšlo

Novinkou tohoto týdne je debut české autorky Nory Eckhardtové, Sen letící želvy. Román  o filmech, snech, lásce, kočkách a psech, a o vrahovi mladých žen. Viktor, dramaturg kina Obzor, má sklony k melancholii, trpí nespavostí a touží natočit velký film. Jeho žena Elena, krásná a věčně optimistická učitelka jógy, má svého muže ráda, ale na jedné premiéře potká někoho, kdo ji zcela okouzlí. Do příběhu vstupuje Oskar, kuchař, který ve volném čase venčí cizím lidem psy a má s nimi zjevně své záměry. Vztahy se komplikují a počet vražd zatím narůstá. Jak s tím vším souvisí tajemný Pan Z., který ve své podzemní skrýši provádí věci, které se nesmí dostat na povrch? V magické atmosféře plné snů, nadějí ale také osobních selhání, podvodů a provinění se rodí drama, které změní životy všech. Neotřelá kniha ukáže, jak je důležité umět odlišit (Schrödingerovu) kočku od psa, červenou od zelené a život od filmu.

Sen letící želvy - obálka
Soutěž

Zasoutěžíme si rovnou o novinku tohoto týdne, debut české autorky Nory Eckhardtové, Sen letící želvy. Napište si o ni (info@knihazlin.cz), a když se na vás usměje štěstí při losování, kniha je vaše:-) Uzávěrka je 17. 4. v 17:40.

Nová kniha

Na podzim připravujeme k vydání román Rosy Liksom, Everstinna. Rosa Liksom pochází z Laponska a patří k mezinárodně respektovaným finským spisovatelům. Její knihy byly přeloženy do angličtiny, francouzštiny, němčiny, dánštiny či portugalštiny. Titul Everstinna, neboli Paní plukovníková, jak se bude kniha v čeština možná jmenovat (název ještě není definitivní), lze charakterizovat jako „román jedné noci“, během níž hlavní hrdinka účtuje se svým pohnutým životem. V temném monologu popisuje dětství ve vlastenecké rodině na severu Finska, období před druhou světovou válkou v zemi, která v hrůze před Sovětským svazem hledala spásu v nacistickém Německu, i dobu poválečnou poznamenanou stíny minulosti, ale přinášející i nečekanou lásku. Na pozadí historických událostí se však odehrává především příběh ženy léta vystavované domácímu násilí. V partnerském vztahu jde stejně jako ve společnosti především o moc – kdo bude mít navrch a kdo se podrobí? (Foto autorky Pekka Mustonen)

Everstinna - Rosa Liksom

Recenze týdne

Za čtrnáct dnů vychází další výborná severská detektivka Jørna Liera Horsta, Poustevník. Opět se v ní setkáme s komisařem Williamem Wistingem i jeho dcerou, novinářkou Line. Jde už o druhou krimi pro dospělé čtenáře (kromě nich píše Horst i detektivky pro děti), která v našem nakladatelství vychází. Honicí psi vyšly v roce 2016, a pokud jste je nečetli, třeba vás nalákají recenze z blogů severskekrimi.cz a severskedetektivky.cz.

„Honicí psi“ jsou svěží, zábavní a úplně jiní než všechno, co dosud vyšlo. Příběh je jistým způsobem univerzální a nadčasový, takže potěší čtenáře bez ohledu na národnost.“ (severskedetektivky.cz)

„Honicí psi představují ve svém žánru menší raritu. Prošetřování staré kauzy tady sice bylo již mnohokrát, ale ne vždy máme možnost nahlédnout na problematiku očima zkušeného vyšetřovatele. Horst je unikátním ztělesněním neúnavného vyšetřovatele a skrytého spisovatelského talentu, který vyplul na povrch v pravou chvíli.“ (severskekrimi.cz)

Poustevník, Honicí psi

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Honicí psi

Honicí psi

Nová detektivka od autora, který má na kontě více než milion a půl prodaných knih. Jeho detektivky čte norský ministr spravedlnosti a doporučuje i Jo Nesbø.

Záhada maltézských hodin

Záhada maltézských hodin

CLUE: Cecílie, Leo, Une a pes Egon. Správná čtverka, která rozluští každou záhadu.

Sen letící želvy

Sen letící želvy

Román o filmech, snech, lásce, kočkách a psech, a o vrahovi mladých žen.

Poustevník

Poustevník

Ukradená identita, sériový vrah a Wistingova dcera v ohrožení. Dokáže ji komisař Wisting zachránit?

Záhada mořského dna

Záhada mořského dna

Detektivní příběh pro děti od bestselerového autora, bývalého kriminalisty. Třetí díl série CLUE.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily