Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | červen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | červen 2018

13. 6. 2018

Co je nového?

Po celý červen můžete objednávat beletrii přes náš eshop se slevou 20 %. Ideální čas zásobit se čtením na prázdniny a na dovolenou:)

Právě vyšlo

Nenechte si ujít červnové novinky. Jaakko Kaunismaa (Než natáhnu brka) i Andreas Doppler (Konec světa, tak jak ho známe) jsou osobití hrdinové, kteří neváhají životní situace řešit poněkud svérázným způsobem;)

Konec světa, tak jak ho známe

Soutěž

Skleněný pokoj se nacházel v románu Simona Mawera ve vile Landauer, jak jste mnozí správně napsali. Výhercem soutěže je Pavel z Frenštátu pod Radhoštěm. Gratulujeme!

Tento týden soutěžíme o knihu Sen letící želvy. Její hrdina, Viktor, který pracuje v artovém kině jako dramaturg, a sní o tom, že natočí úspěšný film. Napište nám, s jakými nesnázemi se Viktor v noci potýká. Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce knihy. Uzávěrka odpovědí je 19. června v 19.00, podrobná pravidla soutěže najdete na blogu v sekci Soutěže.

Sen letící želvy

Nová obálka

O prázdninách vyjde nová kniha Kaspara Collinga Nielsena, jehož výrazný autorský rukopis můžete znát z Dánské občanské války. Děj novinky Mount Kodaň je opět inspirován autorovou rodnou zemí. Dánská vláda se rozhodne nad hlavním městem vztyčit velehoru. Díky ní vznikne několik klimatických zón, od tropické až po polární, jež utvoří živnou půdu pro bezpočet nových exotických druhů, které až neuvěřitelně obohatí původní dánskou faunu a flóru. A v tomto dobře známém a současně podivně cizím prostředí se odehraje sedmnáct příběhů, jejichž hrdinové sní o novém lepším životě a odmítají se podřídit obyčejné logice i přírodním zákonům.

Mount Kodaň

Žebříček

Jak si vedou letošní novinky? Sestavili jsme žebříček pěti nejprodávanějších knih s letošním vročením. Nejdete v něm detektivky, knihy pro děti i non-fiction.

1. Moskva
2. Senzační sbírka zvířat doktora Proktora
3. Poustevník
4. Kryptoportál
5. Energie

Recenze

„Povídky švédské autorky dělají čest žánru severské podivno, něco tak podivného se vám totiž do rukou často nedostane. Díky působivé atmosféře a tajuplnosti příběhů sbírku zhltnete stejně lačně, jako se ládují tři matrony v oranžerii v povídce Tety.“ Recenzi sbírky povídek Sobí hora, kterou napsala Jitka Jindřišková, najdete na portále iLiteratura.cz.

Sobí hora Karin Tidbeckové

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Skleněný pokoj - nové vydání

Skleněný pokoj - nové vydání

Román inspirovaný skutečným osudem vily Tugendhat, který zaujme od první věty. Na pozadí příběhu jejích majitelů zrcadlí tragédii celého českého národa. Vysoko na kopci nad Brnem…

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Na počátku 21. století vypukne v Evropě válka, finanční krize z roku 2008 vede ke zhroucení evropského modelu státu blahobytu. Nedlouho poté je v Dánsku v letech 2018-2024 občanská…

Konec světa, tak jak ho známe

Konec světa, tak jak ho známe

Erlend Loe ukazuje v novém románu o Dopplerovi a jeho věrném losím průvodci Bongovi skvělou formu.

Kryptoportál

Kryptoportál

Dobrodružná jízda světem tajemných sil pokračuje! Tentokrát William s Iscií musí odhalit tajemství záhadného kryptoportálu.

Moskva

Moskva

Návykový a velmi inteligentní thriller odehrávající se přímo v temném srdci komunistického režimu v období studené války

Energie

Energie

Navýsost aktuální kniha o možnostech využití energie, její produkci i vlivu na změny klimatu z pera světově uznávaného vědce.

Sen letící želvy

Sen letící želvy

Román o filmech, snech, lásce, kočkách a psech, a o vrahovi mladých žen.

Poustevník

Poustevník

Ukradená identita, sériový vrah a Wistingova dcera v ohrožení. Dokáže ji komisař Wisting zachránit?

Sobí hora

Sobí hora

Magické povídky spojující svět severské mytologie a nadpřirozena, jejichž autorka je považována za mimořádný objev na scéně světové fantasy.

Než natáhnu brka

Než natáhnu brka

Jaakkovi je 37, když mu lékař oznámí, že nemá chřipku, ale umírá na otravu – a nemá už moc času. To člověku na dobré náladě nepřidá. A aby toho nebylo málo, když se z ordinace…

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora

Z.J.E.V.N. Zvířata, jejichž existence vás nepotěší

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily