Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | březen 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 2 | březen 2018

14. 3. 2018

Co je nového?

Dorazil k nám zajímavý žebříček ze Skandinávie. Jde o přehled nejprodávanějších norských detektivek za poslední desetiletí (2008–2017). Jak správně tušíte, nejvíc titulů v něm má Jo Nesbø! Desátý díl HH série, Policie, žebříčku kraluje a další díly jej následují. Druhým nejúspěšnějším autorem co do počtu prodaných krimi románů je Jørn Lier Horst, jehož další díl ze série s Williamem Wistingem, Poustevník, vychází už v dubnu. (Foto Thron Ullberg, Marius Batman Viken)

Jo Nesbø, Jørn Lier Horst

Soutěž

A když už jsme opět u Nesbøho, rovnou si o jeho knihy zasoutěžíme. Nabízíme vám možnost vyhrát box s prvními pěti díly série s Harry Holem. Napište nám (info@knihazlin.cz) názvy všech dílů série i s jejich pořadím, jak jdou po sobě. Máte čas do 20. 3. do 20:30.

Box - prvních pět případů Harryho Holea

Právě vyšlo

První letošní novinkou z edice Tema je další titul Vaclava Smila Energie. Bez obav se do ní můžete začít, i když jste dosud nic na toto téma nečetli. Objevíte totiž působení a fungování energie hned z několika úhlů – energii v naší mysli, energii v biosféře, energii v historii lidstva, v moderním světě, každodenním životě i energii v budoucnosti. Světoznámý vědec českého původu, Václav Smil, tak opět přináší poutavou a srozumitelnou formou psaného průvodce a v něm ukazuje, jak je každý aspekt naší existence ovládán jedním z nejdůležitějších konceptů našeho vesmíru.

Energie - obálka

Nová obálka

Záhada mořského dna je název dalšího dílu série CLUE Jørna Liera Horsta. Mladí kamarádi se svým svéhlavým čtyřnohým společníkem tentokrát zažijí dobrodružství díky filmování. Ve Škunerové zátoce se totiž natáčí film, filmový štáb je ubytován v penzionu Perla a natáčení se jako komparz účastní také Cecílie, Leo, Une a dokonce i pes Egon. Nad zátokou se vznáší helikoptéra, mezi ostrůvky probíhá divoká honička na člunech a pyrotechnici připravují velkolepou explozi. Ta zvíří vody zálivu tak důkladně, že mořské dno vydá děsivé tajemství – na hladinu vyplave bota. Bota se zbytkem lidské nohy… Ve třetí části série CLUE není nouze o napětí. Nechybí dramatické potápění, spousta peněz a vyřizovaní starých účtů. A aby toho nebylo málo, o další krůček se přiblížíme i k vyřešení záhady, co se stalo loni v létě s Cecíliinou maminkou.

Záhada mořského dna - obálka

Brzy vyjde

Na červen připravujeme další titul finského autora Anttiho Tuomainena. Tentokrát půjde o detektivku s notnou dávkou černého humoru a bude se jmenovat Muž, který zemřel. Jaakko Kaunismaa, sedmatřicetiletý majitel pěstírny hub, žije v harmonickém manželství. Alespoň si to myslí. Těší se z příznivého obratu ve svém životě. Po letech všelijakého protloukání se konečně našel a má před sebou víc než příznivou perspektivu. Při rutinní návštěvě lékaře se ale dozvídá překvapivou zprávu – brzy zemře. Následně se zjistí, že se stal obětí dlouhodobé otravy. Jinými slovy kdosi ho chce pomalu, ale jistě zabít. Stihne Jaakko odhalit, kdo mu ukládá o život, než otrava propukne naplno?

Antti Tuomainen (Foto © Ville Juurikkala)

Recenze týdne

Vánoce jsou sice dávno za námi, ale příběhy doktora Proktora se dají číst po celý rok. Velkou radost nám udělala jedna z recenzí doktora Proktora i celý blog Pod lavicí, na němž jsme ji objevili. Blog Pod lavicí totiž píší knihomolky, knihomolové a knihomolčata ze ZŠ a MŠ Borovského Karviná, kteří milují čtení a rádi si o knihách povídají.

„Jo Nesbø je znám svými drsnými krimi, ovšem prostřednictvím příběhů o doktoru Proktorovi nám ukazuje svou druhou stránku – to, jak se umí přiblížit dětskému čtenáři. Vytváří totiž příběhy plné dětské fantazie, humoru, který se dospělým někdy nemusí moc zamlouvat, ale děti ho milují. Skutečně. Smějí se, když hrdinové musí použít prdicí prášek, když jsou Bulíkem popisováni pesopýři či žirafy vampýří a to již nezmiňuji salvy smíchu v pasážích se Stanislawem.“

Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Závěrem

Nezapomeňte, že po celý březen můžete objednávat knihy Kristiny Ohlssonové se slevou 20 % na našem eshopu. Rádi doporučujeme zejména její nejnovější téměř hororový psychologický thriller Hořící stromy.

Knihy Kristiny Ohlssonové - sleva 20 %

Krásný týden z KNIHY ZLIN

Policie

Policie

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy…

Jo Nesbø - box

Jo Nesbø - box

Prvních pět případů nekompromisního detektiva Harryho Hola za exkluzivní cenu!

Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Pátý díl oblíbené dětské série, ve které to srší humorem i originálními nápady.

Energie

Energie

Navýsost aktuální kniha o možnostech využití energie, její produkci i vlivu na změny klimatu z pera světově uznávaného vědce.

Poustevník

Poustevník

Ukradená identita, sériový vrah a Wistingova dcera v ohrožení. Dokáže ji komisař Wisting zachránit?

Záhada mořského dna

Záhada mořského dna

Detektivní příběh pro děti od bestselerového autora, bývalého kriminalisty. Třetí díl série CLUE.

Než natáhnu brka

Než natáhnu brka

Jaakkovi je 37, když mu lékař oznámí, že nemá chřipku, ale umírá na otravu – a nemá už moc času. To člověku na dobré náladě nepřidá. A aby toho nebylo málo, když se z ordinace…

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily