Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | září 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Zůstaň se mnou
  • Pražské jaro
  • Řeky
  • Agent orbulátoru
  • Skleněný pokoj

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | září 2018

5. 9. 2018

Co je nového?

Kromě nového školního roku a nových, strakatých ponožek naší grafičky Míši jsou zcela zásadní dvě události. Jo Nesbø a Harry Hole se příští rok vrátí v novém pokračování, které se bude jmenovat Nůž. Překládat bude opět paní překladatelka Kateřina Krištůfková a už brzy se dozvíte více. O novém románu Simona Mawera, který se opět nechal inspirovat českými dějinami, už jsme vám referovali. Pražské jaro v Anglii vyšlo před pár týdny a sbírá pozitivní ohlasy. Obálku českého vydání vám dnes představujeme.

Tolik stručný úvod pro ty, kteří měli to štěstí a o prázdninách si užívali digitální detox. Každopádně věříme, že jste léto strávili podle svých představ a našli si čas na objevování nových příběhů – vlastních i těch v knihách psaných. Po prázdninách se k vám opět vracíme s pravidelnou dávkou novinek z redakce, stačí sledovat náš blog a newsletter.

Právě vyšlo

Nenechte si ujít další díl série s vyšetřovateli Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem. Vyšel na konci prázdnin a jmenuje se Potopa. Sama autorka, Kristina Ohlssonová, se nechala slyšet, že jde možná o úplně poslední díl série. Pokračování sice úplně nevyloučila, ale poslední díl na delší dobu je to jistě.

Potopa

Kaspar Colling Nielsen, které můžete znát díky Dánské občanské válce 2018–24 nebo stejnojmennému představení Divadla Na Zábradlí, patří k autorům dystopické litera­tury a je považován za jednoho z nejorigi­nálnějších současných dánských spisovatelů. Což potvrzuje i udělení Holbergovy medaile, prestižního dánského literárního ocenění, které získal v loňském roce. Jeho styl se vyznačuje nápaditými příběhy s tragikomickým nádechem. Často popisuje život v existenciálně těžkých podmínkách nebo složitá dilemata. Podobně také nově vydaná Mount Kodaň balancuje mezi dobře známou každodenní obyčejností a absolutními bizarnostmi.

Mount Kodan

Brzy vyjde

Nejen pro školáky chystáme novinku belgického ilustrátora Petera Goese. Po úspěšné Cestě časem (mimochodem – v září vychází dotisk) se tentokrát můžete vydat do hlubin světových řek, moří a oceánů. Řeky jsou velkoformátovou knihou s poutavými ilustracemi a spoustou zajímavostí. Tak například – věděli jste, že plejtvák obrovský je největší živočich žijící na naší planetě, dorůstá délky až 27 metrů a jeho jazyk může vážit stejně jako dospělý slon? Nebo že kufa je tradiční kulatý člun používaný na Blízkém východě a je vyrobený z vrbového proutí a kůže? A že polynéské rebbeliby byly jedny z prvních námořních map? Byly sestavené z bambusových klacíků a škebliček. O burňácích, loděnkách, pišťuchách a dalších si už brzy budete moct přečíst sami. Řeky vychází 17. září. Pro předobjednávky máme přichystány záložky s vlastnoručním podpisem Petera Goese!

Soutěž

O prázdninách jsme každý týden soutěžili o knihy z letního magazínu. Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili, zájem předčil naše očekávání – správných odpovědí (ty špatné by se daly spočítat na prstech jedné ruky) přišla téměř tisícovka. Gratulujeme všem výhercům, o jejichž štěstí rozhodl osud, ehm, tedy vlastně generátor náhodný čísel;)

A protože rádi soutěžíte, rovnou vyhlašujeme další klání. Tipněte si, kolik výtisků nesbovek, které vydala KNIHA ZLIN, si čtenáři v České republice koupili. Tomu, kdo bude ve svém odhadu nejblíž, pošleme knihu Joa Nesbøho, kterou si sám vybere. Pište na mailovou adresu info@knihazlin.cz do středy 12. září, 12:09.

Nová obálka

Největší podzimní nebo chcete-li předvánoční novinkou bude již zmíněné Pražské jaro. Ani ne měsíc po vydání ve Velké Británii sklízí román Simona Mawera (autora bestselerového Skleněného pokoje) pozitivní ohlasy. „Mawer je skvělým kronikářem minulých událostí v cizích zemích a pražské jaro je nádherně atmosférickým portrétem města, jakož i politickým a historickým thrillerem se špetkou špionáže. Je stejně brilantní jako cokoli jiného, co napsal, a to už něco znamená," píše v recenzi deník The Times. Vydání knihy plánujeme na 19. listopadu a prozradíme vám, že ji přijede představit sám autor!

Pražské jaro

Recenze

„Nejde o typickou zádumčivou a děsivou severskou detektivku (jako je třeba Tuomainenova kniha Moje temné srdce), ale odhalení viníků se dočkáte, o tom žádná. A jak říká hlavní hrdina: ‚Vyplatí se aspoň jednou za život umírat, aby člověk věděl, jak krásné může být jedno ráno.‘ Vidíte, mrtvý muž a romantik.“ Kamila Pětrašová doporučuje Než natáhnu brka, její recenzi najdete na portále kultura21.cz.

Krásné dny z KNIHY ZLIN

Skleněný pokoj - nové vydání

Skleněný pokoj - nové vydání

Román inspirovaný skutečným osudem vily Tugendhat, který zaujme od první věty. Na pozadí příběhu jejích majitelů zrcadlí tragédii celého českého národa. Vysoko na kopci nad Brnem…

Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Cesta časem: Světové dějiny v obrazech

Příběh světových dějin pro malé i velké čtenáře, který vás vezme na cestu časem od okamžiku velkého třesku přes období dinosaurů, prvních velkých civilizací, středověku až k…

Než natáhnu brka

Než natáhnu brka

Jaakkovi je 37, když mu lékař oznámí, že nemá chřipku, ale umírá na otravu – a nemá už moc času. To člověku na dobré náladě nepřidá. A aby toho nebylo málo, když se z ordinace…

Potopa

Potopa

Tajemství ukrytá hluboko v minulosti vyplouvají na povrch v dalším pokračování úspěšné krimi série s vyšetřovateli Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem

Řeky

Řeky

Vydejte na vzrušující plavbu po životodárných řekách, mořích a oceánech naší planety

Mount Kodaň

Mount Kodaň

Mount Kodaň balancuje mezi dobře známou každodenní obyčejností a absolutními bizarnostmi.

Pražské jaro

Pražské jaro

Strhující a smyslný román o událostech z roku 1968 od autora bestselleru Skleněný pokoj

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily