Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | únor 2019 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | únor 2019

7. 2. 2019

Nenechte si ujít

Velmi rádi vám doporučujeme hned dva pořady Českého rozhlasu Vltava. V neděli 10. února od 20.00 si v rámci cyklu Schůzky s literaturou můžete poslechnout literární pásmo Erlend Loe: Naivní, ale super věnované současnému norskému spisovateli. Pořad připravila překladatelka Kateřina Krištůfková, která pro české čtenáře přeložila všechny tři díly se svérázným hlavním hrdinou Dopplerem.

Doppler

Další tip z programu ČRo Vltava se týká četby na pokračování. Ve 12dílném seriálu se můžete zaposlouchat do tragického příběhu Augustina Zimmermanna, stejnojmenného románu Zuzany Kultánové, které za svůj debut získala Cenu Jiřího Ortena. Z knihy čte Kajetán Písařovic, jednotlivé díly jsou dostupné on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

augustin_web

Právě vychází

Ayobami Adebayová: Zůstaň se mnou

Světově oceňovaný román o touze po dítěti, zradě, naději a síle mateřských pout.

Yejide a Akin jsou milující manželé. Ani po čtyřech letech vztahu však Yejide nemůže otěhotnět. Zkusili všechno – odborná vyšetření, návštěvy léčitelů, svaté poutě, tanec s proroky i modlitby k Pánubohu. Yejide ale stále doufá v zázrak. Až do chvíle, kdy si Akin přivede druhou manželku. A tak se začíná odvíjet příběh plný nečekaných zvratů, lásky i žárlivosti, který je navzdory historickým i kulturním odlišnostem stále velmi aktuální.

Zůstaň se mnou

Adam Brookes: Špionova dcera

Špionážní thriller se smrtelně nebezpečným tajemstvím.

Pearl touží po životě normální americké dívky: léto u bazénu, kamarádi, grilovací večírky na předměstí rodného Washingtonu. Jenže je jiná než ostatní. Pearl je matematický génius a její čínská rodina s ní má své plány. Její jedinou nadějí jsou dva britští špioni: Trish Pattersonová a Philip Mangan. Nalézt pravdu o Pearl Tchaové bude pro ně tou nedůležitější a nejnebezpečnější misí, jakou v životě podniknou.

Spionova-dcera_kniha

Soutěž

Tento týden můžete soutěžit o knihy z edice Thrill na facebook stránkách KNIHY ZLÍN. A nejen tento týden – i následující únorové týdny nabídnout soutěž o knihy z edice Thrill. Zároveň vám detektivky a thrillery z této edice nabízíme po celý únor v eshopu s 20% slevou.

Recenze

Mount Kodaň je těžko zařaditelná kniha, avšak jednu nálepku jí přisoudit lze. Jedná se o severské podivno jak vyšité, sociální experiment s nejasným koncem, snad i aluze na horu problémů, jimž současný svět čelí a které nelze jen obcházet. Interpretovat lze Mount Kodaň různě a právě díky mnohovrstevnatému uchopení textu záleží jen na čtenáři, zda ho bude vnímat jako literární úlet, či skvost. Překladatelka Markéta Kliková recenzuje dánskou knihu Mount Kodaň na portále iliteratura.cz.

Mount-Kodan-blog

Krásné zimní dny z KNIHY ZLIN

Augustin Zimmermann

Augustin Zimmermann

Cena Jiřího Ortena 2017

Náklaďáky Volvo

Náklaďáky Volvo

Mladý muži, říká von Borring, vy máte problémy. Máte ochablý stisk ruky. Vodnaté oči. Potřebujete pomoc. Nevím, co potřebuju, odpovídá Doppler. Ale pomoc, to zní jako dobrý…

Doppler

Doppler

Doppler je úspěšný, spořádaný a pilný muž. Má manželku, dvě děti, hezký dům a dobrou práci. Jednoho dne však při cyklistickém výletě do přírody spadne z kola, a jak tak leží…

Konec světa, tak jak ho známe

Konec světa, tak jak ho známe

Erlend Loe ukazuje v novém románu o Dopplerovi a jeho věrném losím průvodci Bongovi skvělou formu.

Mount Kodaň

Mount Kodaň

Mount Kodaň balancuje mezi dobře známou každodenní obyčejností a absolutními bizarnostmi.

Špionova dcera

Špionova dcera

Špionážní thriller se smrtelně nebezpečným tajemstvím.

Zůstaň se mnou

Zůstaň se mnou

Světově oceňovaný román o touze po dítěti, zradě, naději a síle mateřských pout.

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily