Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | únor 2018 | Kniha Zlín

Menu
nakladatelství světových autorů
aktuální literární trendy
  • Doufejme v to nejlepší
  • Než vystydne káva
  • Laila
  • Skleněný pokoj
  • Zůstaň se mnou

Na stránkách KNIHY ZLIN – 1 | únor 2018

7. 2. 2018

Co je nového?

Naprosto horkou novinkou je, že sněží! Čas na takové knihy jako je Sněhulák, Krev na sněhu, Závěje i La Lobu. Nebo – pro menší čtenáře – Kryptoportál ukrytý v dalekých Himálajích;)

Z tiskárny nám dorazil dotisk beznadějně vyprodaného průvodce vesmírem, aneb Kvantová teorie nikoho nezabije Marcuse Chowna. Za pozornost stojí i další knihy britského astrofyzika, které najdete v našem backlistu.

Knihy Marcuse Chowna

A do třetice bychom vás pozvali na Týden dánské literatury, který proběhne od 7. do 21. února v Praze a Brně a pořádá jej Skandinávský dům. Doporučujeme zejména Dánský literární salon (15. února, Moravská zemská knihovna v Brně), v němž se bude diskutovat o nejnovějších trendech tamní literatury a o zajímavostech dánského života vůbec s překladatelkou Markétou Klikovu. Je vysoce pravděpodobné, že řeč bude o Dánské občanské válce 2018–2024 Kaspara Collinga Nielsena i thrillerech Steffena Jacobsena Trofej a Odplata, jehož obě knihy Markéta Kliková přeložila do češtiny.

Soutěž

Pokud vás láká proniknout do hlubin vesmíru a Kvantovou teorii ještě nemáte, napište nám do 13. 2. do 13:20 na info@knihazlin.cz, proč bychom ji měli poslat právě vám. Z došlých odpovědí vylosujeme dva výherce.

Brzy vyjde

Už příští týden vychází politický thriller Moskva. Kniha Jacka Grimwooda, jež se doposud zaměřoval spíše na žánr science-fiction, čtenáře zavede do 80. let minulého století přímo do srdce komunistického režimu. Západ a Východ, britská vojenská tajná služba a KGB, ztracení teenageři, ale i hrůzný odkaz druhé světové války zasahující do životů všech. Napínavý, strhující a typicky rusky mrazivý thriller!

Moskva - obálka

Nová obálka

O chystaném pokračování série s Williamem Wistingem, Poustevník, jsme psali už minule. Tentokrát vám představujeme finální podobu obálky. Její motiv akcentuje jednu z hlavních linek příběhu, jíž je lidská osamělost a život v ústraní společnosti. „Možná, že tohle je ta největší osamělost… to, že na vás nikdo nemyslí,“ říká jedna z postav knihy. A právě tato sociologická sonda dodává příběhu další rozměr, jež nijak neubírá z napětí a strhujícího tempa této severské detektivky.

Poustevník, Honicí psi

Nová kniha

Pro fanoušky Kristiny Ohlssonové a její krimi série s Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem máme dobrou zprávu. Na podzim chystáme šesté pokračování s názvem Potopa. Opět půjde o napínavý příběh, v němž vyplouvají na povrch věci, které měly zůstat skryty. Fredrika Bergmanová a Alex Recht musí najít spojitost mezi na první pohled odlišnými případy a ocitají se v kruhu stop úzce souvisejících s hříchy z minulosti. Alexovi navíc chodí anonymní dopisy od člověka, který by rád ve všem zjednal pořádek. Kdo za dopisy stojí a proč je pachatel očividně vždy o krok napřed?

Knihy Kristiny Ohlssonové

Recenze týdne

„… pokud chceme nějaké dílo nazvat velkou literaturou, pak Purity k tomu má všechny předpoklady – citlivost k drobným individuálním osudům i snahu obsáhnout současný svět v jeho komplexnosti, psychologickou drobnokresbu a efektní gesta na velkém plátně, esejistické postřehy a komentáře i napínavou zápletku s rozuzlením, které je snad trochu útěšné, ale nikoliv banální.“ Píše o Purity Jonathana Franzena Pavel Mandys v recenzi na portále iliteratura.cz. A hodnocení knihy – 90 % autor a 95 % čtenáři – nás hodně potěšilo:)

Závěrem

Děkujeme všem, kdo se zapojili do soutěže z minulého týdne a správně odpověděli, že Williamova kamarádka z knih Zloděj luridia a Kryptoportál se jmenuje Iscia. Výhru posíláme Olze do Kobeřic u Brna.

Krásný týden z KNIHY ZLIN

Sněhulák

Sněhulák

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě…

Trofej

Trofej

Mladý manželský pár se po několika letech vydává na společnou dovolenou. Když se jim ale na paty pověsí skupinka brutálních násilníků, promění se výlet do zimních hor v noční…

Krev na sněhu

Krev na sněhu

První část diptychu Krev na sněhu od krále severské krimi. Olav je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, ztrácí hlavu. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják.

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Dánská občanská válka 2018 – 2024

Na počátku 21. století vypukne v Evropě válka, finanční krize z roku 2008 vede ke zhroucení evropského modelu státu blahobytu. Nedlouho poté je v Dánsku v letech 2018-2024 občanská…

Zloděj luridia

Zloděj luridia

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A…

La Loba

La Loba

Z hlavního proudu žánrové literatury tento thriller vyděluje prostředí Aljašky, v níž se snoubí nedotčenost přírody s extrémní izolovaností.

Závěje

Závěje

Je 25. ledna, hustě sněží. Úzké silnice v městečku Lier nedaleko Drammen protahují sněžné pluhy. Odhrnovaný sníh se vrší na krajnici do vysokých závějí. Pětiletá Oda se doma…

Purity

Purity

Pip Tylerová má neuspokojivou, špatně placenou práci, bydlí v anarchistickém squatu, splácí obrovskou studentskou půjčku a nemá tušení, kdo vlastně je. Ví, že se ve skutečnosti…

Odplata

Odplata

Jednoho podzimního odpoledne dojde v největším dánském zábavním parku Tivoli k teroristickému útoku. Sebevražedného atentátníka pustí do parku zadním vchodem nic netušící Ain…

Sněhulák (filmová obálka)

Sněhulák (filmová obálka)

S prvním sněhem přichází Sněhulák a někoho si vezme s sebou.

Kryptoportál

Kryptoportál

Dobrodružná jízda světem tajemných sil pokračuje! Tentokrát William s Iscií musí odhalit tajemství záhadného kryptoportálu.

Moskva

Moskva

Návykový a velmi inteligentní thriller odehrávající se přímo v temném srdci komunistického režimu v období studené války

Zpět na výpis »

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. Zobrazit detaily